Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

výpis hodnot pole

19. srp 2015 09:43 #123090
výpis hodnot pole od Ernst
Joomla Expert
Jak vypíšu hodnoty z tohoto dvourozměrného pole?

$this->filterOrder = array(
(1 == $settings->results_default_sort_by ? '' : 'username') => array('column' => 'u.username', 'text' => FactoryText::_('results_filter_username')),
(3 == $settings->results_default_sort_by ? '' : 'distance') => array('column' => 'p.distance', 'text' => FactoryText::_('results_filter_distance')),
// (3 == $settings->results_default_sort_by ? '' : 'photos') => array('column' => 'p.photos', 'text' => FactoryText::_('results_filter_photos')),
(4 == $settings->results_default_sort_by ? '' : 'rating') => array('column' => 'p.rating', 'text' => FactoryText::_('results_filter_rating')) ,
//(4 == $settings->results_default_sort_by ? '' : 'rating') => array('column' => 'p.distance', 'text' => FactoryText::_('results_filter_rating')),
(5 == $settings->results_default_sort_by ? '' : 'lastseen') => array('column' => 'p.lastvisit', 'text' => FactoryText::_('results_filter_lastseen')),
);

Co jsem vygooglil, to nefunguje

19. srp 2015 10:36 #123091
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, to pole obsahuje navíc podmínky a vnořené pole

Většinou se hodnoty vypisují pomocí metody foreach, u vnořeného pole záleží na tom jaká je struktura:

Např. se použije foreach a v tom foreach ještě jeden foreach pro vnořené pole - samozřejmě je dobré testovat jestli existují hodnoty pomocí isset nebo empty

Nebo pokud se přesně ví, jak je rozměrné vnořené pole, můžeme ušetřit cyklus v cyklu a ve vnořeném poli prostě natvrdo budeme vypisovat hodnoty podle klíče:

např.:
Code:
foreach ($a as $b => $c) { echo $c[0]; // přístup k vnořenému poli - první hodnota echo $c[1]; // přístup k vnořenému poli - druhá hodnoa }

Záleží prostě na tom, jestli chceme znát klíč nebo hodnotu a když hodnotu tak na jaké pozici, atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. srp 2015 11:39 #123092
Odpověď od Cony
Moderátor
Jestli Vám jde jen o orientační vypsání toho, co pole obsahuje, tak funkcí var_dump
Code:
var_dump($this->filterOrder);
Poděkovali: Ernst

19. srp 2015 11:41 - 19. srp 2015 11:46 #123093
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
já jsem použil "
echo implode(", ", $this->filterOrder) a to mi vypíše, že jsou tam 4 vnořená pole.
Jak v tomto konkrétním případě vypíšu obsah vnořených polí?

pro Cony - na var_dump jsem narazil, ale nenapadlo mně ho použít. Díky, to je to co potřebuji

19. srp 2015 13:04 #123095
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Pro vypisování proměnných (při testování php kódu) ještě doporučuji použít rozšíření J!Dump

Powered by Fórum