URL označené googlem jako malware

Jakub
29. čen 2015 07:47 #122404
Dobrý den, mám 1 měsíc nasazenou joomlu 3.4, jelikož se nastavila, je v ní vše aktualizoavné na možné maxiumum. Ale pan google se rozhodl označit stránku že MŮŽE být napadena. Zjistil jsem toto:

Joomla (3.4) nějakým záhadným způsobem generuje stránky example.cz/?/cokoliv.html
zrátka dá-li se jakýkoliv znak /?/ vygeneruje úvodní stránku.

No a tuto stránku example.cz/?/ycdqcrdq-b.htm mě google označuje jako že je napadena. Ale není.
JAk tomu mohu zabránit?
Generování url za /?/ přes htaccess?
Děkuji za rady.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
29. čen 2015 08:22 #122405
Na té doméně bylo něco předtím?
Kde hostujete?
Odkaz?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Cony
29. čen 2015 11:56 #122406

Aricak napsal: No a tuto stránku example.cz/?/ycdqcrdq-b.htm mě google označuje jako že je napadena. Ale není.

A opravdu není? Kontroloval jste zdroj vygenerované stránky?

Odpověď od Jakub
01. čec 2015 07:46 - 01. čec 2015 07:51 #122431
autoklany.cz je doména kde joomla běží. Ano na doméně byly staré stránky... ale né na tomto odkazu. Jinak děkuji všem za reakce. a hosting je zde: www.mixhosting.cz/

Odpověď od Cony
01. čec 2015 12:26 #122437
autoklany.cz nebo autokalny.cz? První neexistuje, o druhé mi nic Google neříká. ani na zmíněné adrese.

Odpověď od Jakub
01. čec 2015 12:43 #122438
Omg. Omlouvám se, je tam překlep. www.autokalny.cz mělo by fungovat i autokalny.cz

Odpověď od Cony
01. čec 2015 12:46 #122439
Jak jsem psal o autokalny mi google nic nepíše, ani na adrese /?/ycdqcrdq-b.htm. Nemáte to ještě někde v cache? Zkuste Ctrl+F5.

Odpověď od Jakub
01. čec 2015 12:54 #122440
Cache to není.

Přílohy:

Odpověď od Cony
01. čec 2015 13:03 #122441
Aha, já myslel, že Vám to píše prohlížeč. Ve Webmaster Tools byla tuším někde možnost o požádání o opětovnou kontrolu stránek. To jste zkoušel?

Odpověď od Jakub
01. čec 2015 14:41 #122443
Tak jasně že jo, zkoušel. Bez reakce. Ale myslím si, že by bylo lepší, kdyby se nějak preventivně dalo ošetřit /?/XXXXXXXX
místo X je libovolny znak co ukazuje hlanví stranu...

Odpověď od Cony
01. čec 2015 14:59 #122445
Ale adresa s otazníkem je v pořádku, otazník odděluje URL parametry, takže adresa /?/XXXX je stejná jako /?limit=1 apod. V podstatě to nic neznamená. Google hlásí malware přímo u hlavní stránky. Pokud Vím jediná možnost je malware odstranit a požádat o odstranění hlášky jak jsem psal. Pak už jen čekat.

Odpověď od Jakub
02. čec 2015 09:11 - 02. čec 2015 09:11 #122452
Ale i adresa např.: www.example.cz/?/sporsta-stranka.html , která vygeneruje obsah hlavní strany je správně? Nebo www.example.cz/?/nahrad-si-tento-retezec...ymkoliv-spojeni.html to je taky dobře? A o to mi v tuto chvíli právě jde. Nějakým způsobem zamezit joomlu generovat jakýkoliv obsah za /?/ Protože si myslím, když google dostane odpověď ze stránky /?/jsem-malware.html vyhodnotí ji jako malware a znehodnotí web hláškou "Tato webová stránka může být napadena malwerem."
Celé stránky jsem x kontroloval zda tam opravdu malware není, ale žádný jsem neviděl a nenašel. Dokonce sitecheck.sucuri.net/results tato stránká žádný malware nenašla.

Odpověď od Cony
02. čec 2015 10:29 #122453
Musíte rozlišit dvě věci,
1/ to že adresa /?/cokoliv existuje a zobrazí nějaký obsah - to je naprosto v pořádku, zkuste si t na kterémkoliv jiném webu
2/ to že někde existují odkazy na Vaše stránky v tomto formátu - pokud je to v rámci Vašich stránek, je to samozřejmě špatně, takové odkazy si změňte. Pokud je to někde na externích webech, tak s tím moc nenaděláte. Můžete sice řešit přesměrování, ale to Vám moc k ničemu nebude.
Poděkovali: Jakub

Odpověď od Jakub
02. čec 2015 10:39 #122455
Děkuji za objasnění. Ale teď mi teda není jasné proč google mi tuto stránku vyhodnotil jako podezřeleou na malware... web je čistý a nevím co mám opravovat. jediné co dělám je že dávám vyřešení problému na webmaster tools aby znova přezkoumali adresu.

Odpověď od Cony
02. čec 2015 10:48 #122456
Jak jste psal na začátku, obsah máte nový. Je možné, že stará verze malware obsahovala, a toto oznámení na google je jen ze "setrvačnosti", abych pravdu řekl nemám s tím zatím zkušenosti. Zkuste požádat znovu, nebo přímo po prokliku na to oznámení je odkaz na fórum google, kde se můžete zkusit zeptat...
Poděkovali: Jakub