Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyřešeno upgrade z 2.5.8. na 3.4.

04. čvn 2015 15:14 #122058
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud už jste se pro upgrade rozhodl, tak upgradujte, dokud máte chuť :) Zůstat na 2.5 sice můžete, ale pak budete řešit např. přechod 2.5 na 4.0 a zblázníte se z toho...

Osobně bych pořešil klasický upgrade a další komponenty do toho netahal. Spíše bych si případně ručně doupravil potřebné v databázi...

04. čvn 2015 16:44 #122059
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
díky, chuť do toho moc nemám, nebo spíše čas.
Ale nedá mi to si to nevyzkoušet/ nenaučit se to.

Mám jen prosbu, v tom sql příkazu se má "#" nahratit prefixem?

A kde ten příkaz zadám? V PHPmyadmin či někde jinde?

04. čvn 2015 17:33 #122060
Odpověď od Bong
Moderátor
Jen poznámka. redMigrator vám nasosne veškerý obsah Joomly, tedy menu, články, kategorie, uživatele, bannery, odkazy,... tedy podle toho, jak si jej nastavíte. Zároveň zkontroluje a případně upraví duplicitní aliasy a podobně.

Narazil jsem na pár problémů když bylo použito tahání dat přímo z databáze restful je spolehlivější. Také doporučuji před migrací Novou Joomlu zazálohovat. Při případných problémech se mi stává, že zmizí z administrace kompletní menu s rozšířeními.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. čvn 2015 19:49 #122061
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
což o to, to já zálohuji pořád, po každým kroku
jak se to zachová k modulům, které jsou kompatibilní s oběma verzemi (jommgallery, jdownloads atd)?

Poradíte mi ještě s tím SQL příkazem (co psal Cony), ať to nemusím hledat?

04. čvn 2015 22:35 #122062
Odpověď od Cony
Moderátor
Moduly budou ten nejmenší problém, pokud by zlobily stačí je deaktivovat.

Ten příkaz spustíte v phpMyAdmin a ano, křížek a podtržítko nahradíte předponou tabulek (tedy z #__postinstall_messages vznikne predpona_postinstall_messages).

05. čvn 2015 00:15 #122063
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak to částečně pomohlo, ale hlásí mi to strašný množství chyb.
Budu to muset zkusit celý znovu.
Nemám před upgrade naopak zakázat hlášení chyb?

Chápu to tak dobře, že před migrací nemusím odinstalovávat moduly a rozšíření, že to stačí potom?


Zkusil jsem nainstalovat čistou 3.4 a použít redmigrator. Nepřetáhlo se mi nic. Umí to přetahovat z 2.5.28 nebo jen z 1.6. jak tam píšou?

Powered by Fórum