Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Auto Run Čítaj dalej

24. dub 2015 14:51 #121611
Auto Run Čítaj dalej od kulich636
Návštěvník
Dobrý deň
Chcem sa spýtať. Existuje pri článkoch možnosť, že pri Čítaj dalej sa mi zbytok článku zobrazí po určitom čase (napríklad 10 sekúnd) automaticky?

Ďakujem

24. dub 2015 15:21 #121612
Odpověď od Cony
Moderátor
No v základu Joomly určitě ne. Ale moc nechápu, jak by jste si funkčnost představoval a jaký by měla mít účel.
Vždyť Číst dál se zobrazuje v seznamech článků, takže tam máte třeba 5 článků s číst dál, který z nich by jste chtěl zobrazit? A jak? Přesměrovat uživatele na detail článku?
Poděkovali: kulich636

25. dub 2015 09:19 - 25. dub 2015 09:20 #121621
Odpověď od kulich636
Návštěvník
Dobrý deň
Tá predstava je v celku jednoduchá. Na úvodnej stránky mám maticu s článkami v troch stĺpcoch. Riadkov tam bude v zásade okol 5 až 8. Dobre mi to fungovalo cez menu v ktorom zadal zvýraznené články a tam som vytvoril potrebnú matricu. Keď sa ale kliklo na konkrétny článok mal som tam link na podrobný popis v pdf súbore.
Problém je ale v tom, že zvýraznené články zobrazujú len blog a neumožňujú jeho zarátanie do počítadiel, keď sa naň klikne. Pokúšal som sa využiť pre tento účel aj AdsManager no nejak som sa zamotal a zobrazovanie išlo úplne iným smerom, ako som chcel. Pokúsil som sa teda v zvýraznených článkoch napojiť na článok liknk s odkazom priamo na umiestnenie článku. Vtedy mi začali počítadla fungovať no stratil som link na pdf súbor. Spravil som teda tak, že tento link s odkazom na pdf súbor som umiestnil do linku, kotrý bol napojený na tlačítko čítaj ďalej, ktorý som nazval podrobnosti. Vtedy mi si všetko fungovalo podľa predstáv, no musím kliknúť na tie podrobnosti. To už ale nie je v súlade s filozófiou stránky, kedy preferujeme "jeden klik a viete všetko". Preto ma napadlo, že keby existovala nejaká možnosť, že po kliknutí na zvýraznený článok v blogu sa prepne na článok, ktorý zaráta počítadlo a po nejakom čase sa automatický nahrá pdf súbor z linku... To by bolo fajn...

Ďakujem

25. dub 2015 12:23 - 25. dub 2015 12:33 #121622
Odpověď od Bong
Moderátor
Ja bych se do toho vložil. Jedná se o pokračování tohoto problému: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...-nefunkcni-pocitadlo

Ve vašem případě je to trochu složité. Nezobrazujete nic jiného, než obrázek, ze kterého vede odkaz na PDF soubor (viz. vyhodnevmeste.sk).

Snažíte se vytvořit reklamní server, na kterém chcete prodávat. Jenže tahle koncepce je dle mého naprosto zcestná. Co myslíte, že vidí vyhledávače při použití obrázku, který má maximálně alt text typu "20Kupon"? Počítadlo potřebujete, jak tuším jenom proto, abyste mohl případným inzerentům dokázat, že to vůbec někdo viděl. Je to tak?

Jak jsem psal. Použijte nějakou inzertní komponentu, kde budou mít návštěvníci možnost reklamu vkládat kompletně sami, včetně textů a grafiky. Samozřejmě to za ně můžete dělat i vy. AdsManager není jediné rozšíření. Přístupy a zobrazení inzerátu se vám budou zobrazovat automaticky, ale opět (jako u článků) zase jen po zobrazení detailu inzerátu.

Nebo použijte nějakou komponentu pro stahování souborů. Tam se vám bude počítat každé stažení souboru PDF. Konečně ve vašem případě je to to jediné správné počítání.

Případně využijte systém bannerové reklamy, to je také přesně pro vás (vlastně tam ani nic jiného neděláte). U té se počítá každé zobrazení banneru (obrázku kupónu) a prostě jen pro každý banner nastavíte link na PDF soubor (kliknutí se počítá samostatně). U bannerové reklamy máte i možnost spousty dalších nastavení (počet a doba zobrazení,... podle použitého rozšíření).

Chtít postavit něco podobného na článcích je nesmysl a nepomůže ani "automatické Číst dále..." protože takhle to nefunguje.

extensions.joomla.org/category/directory...umentation/downloads
extensions.joomla.org/category/ads-a-affiliates/classified-ads
extensions.joomla.org/category/ads-a-aff...es/banner-management

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: kulich636

25. dub 2015 12:56 #121623
Odpověď od kulich636
Návštěvník
Dobrý deň

Áno máte pravdu, je to pokračovanie témy nefunkčné počítadlo... :-)

Viac menej mám nastavené parametre, ako má stranka vyzerať a ako má fungovať. Uvedomujem si, že toto riešenie nie je moc šťastné a možno sa trocha míňa účinkom. Hľadám nejaké komponenty, ktoré by boli účinné a zároveň by nenarúšali nastavený vizuál stránky. Na Vašu radu som vyskúšal aj Adsmanager. Dokonca sa mi v ňom podarilo nastaviť zobrazenie, ktoré sa na 90% podobalo terajšiej stránke. Už som si aj myslel, že to preklopím na FTP server no nevedel som sa vysporiadať so zobrazovaním tabuľky názov, cena,.... chce to asi viac času..... No ale aby som sa vrátil k problému....

Čo sa týka vyhľadávačov, myslel som si, že vyhľadávanie textov v obrázkoch vyriešim doplnením meta popisu a kľučových meta slov ku každému obrázku. Mýlil som sa?

Čo sa týka počítadiel v lokalnej verzií stránky som skúsil pridať k článku príkaz <embed> a vyzerá to tak, že to funguje. Teraz sa pokúšam to poriešiť na FTP-čku. Uvidíme. Dám vedieť.

V každom prípade možnosť inzertnej komponenty alebo banerovej reklamy budem riešiť. Ďakujem za typ.

25. dub 2015 22:18 #121629
Odpověď od Cony
Moderátor
No pokud tomu rozumím, tak by Vám asi stačila úplně základní komponenta na Bannery. Tam se zobrazení počítá při zobrazení banneru a počítají se i kliky. Měl by jste tedy statistiku kolikrát zobrazeno vs. kolikrát kliknuto.
Navíc můžete zobrazení banneru omezovat právě počtem zobrazení, což pro Vás asi bude také zajimavá funkce.
Poděkovali: kulich636

Powered by Fórum