Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

duplicitni url

17. úno 2015 02:29 - 17. úno 2015 06:58 #120226
duplicitni url od tonboss
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak mohu odstranit duplicitu úvodní stránky.
Jde mi o to, že pokud ručně za lomítko napíšu /domu naskočí mi domovská stránka.
Potřebuji, aby tato stránka buď vůbec neexistovala, nebo odkazovala na
Code:
www.domena.cz
- nevím která varianta je z hlediska SEO lepší? A jak toho docílit.

Dále bych potřeboval vědět, jestli jde nějak zněnit takto nepěknou url adresu - například:
Code:
domena.cz/index.php?option=com_chronoforms5&chronoform=Kontakt&event=submit
na nějakou přijatelnější verzi. nejlépe na url
Code:
domena.cz/kontakt
.

Děkuji

17. úno 2015 11:09 #120227
Odpověď od Cony
Moderátor
A proč Vám /domu vadí? Z hlediska SEO? a jak vyhledávač na tu adresu /domu přijde? Sám si ji nevymyslí.

Pro "vyrobení" hezkých adres slouží položky menu, udělejte si položku menu s alias kontakt odkazující na ten formulář.

17. úno 2015 13:20 #120236
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
jen mi to přišlo víc profi:) weby na které jsem se díval, také nemají /domu povolené:) ale je pravda, že vyhledávače to nemají jak zaregistrovat, tak aspon tak.

Teď ještě řeším duplicitu u oddělovačů.
Pokud na oddělovač v menu kliknu, zobrazí se mi totožná stránka se stejným url + mřížka (#). - Je toto chování normální? nedá se tomu nějak zabránit, aby to tu mřížku nezobrazovalo.

Díky

17. úno 2015 15:31 #120246
Odpověď od Cony
Moderátor
A je to opravdu položka typu oddělovač, nebo položka typu externí URL, u které máte místo URL # (tedy anchor).
Pokud je to opravdu oddělovač, je to věcí šablony, oddělovače by neměly být v šabloně vykreslovány jako odkaz.

18. úno 2015 01:02 #120260
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
Je to opravdu oddělovač, ale jak říkáte, je to v šabloně. V zobrazení prvku je vidět, že je tam odkaz <a href="#" .......
Dá se s tím něco dělat? Dá se nějak dostat do kódu a tam to změnit?

Díky

18. úno 2015 11:32 #120268
Odpověď od Cony
Moderátor
Dá, záleží na tom, co používáte za modul pro menu. Pokud klasický z Joomly, podívejte se do šablony bude tam adresář html/mod_menu a v něm to bude řešené. Pokud nějaký jiný, bude to řešené někde v modulu, ale měl by jít odělat template override.

Powered by Fórum