Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Tip na fotogalerii s jednoduchým ovládáním?

10. led 2015 16:48 #119577
Ahoj vespolek, nemáte nějaký tip na fotogalerii s jednoduchým ovládáním, na nějakou opravdu "blbuvzdornou"? Klidně placenou. Je to pro letní tábor, každý turnus bude mít svoji kategorii, kam si budou nahrávat průběžně fotky, pokud pámbu a wifi dá.
Phoca je skvělá, ale pro slečny vedoucí nepoužitelná. Mám koupený modul Ari Sexy Lightbox, to používám rád a často, ale taky to není úplně ono. Ideální by bylo něco co funguje podobně jako vytváření galerií na Facebooku nebo Rajčeti, to slečny zvládají skvěle. Aby se daly nahrávat fotky z frontendu, při nejhorším přes FTP, když je pustím jenom do jejich chlívku. Ale hlavně žádný složitý proklikávání se někam. Jednoduchý upload, vyplnit název aktuální galerie a nazdar. Napadá vás někoho něco?
díky! :-)

10. led 2015 21:43 #119581
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Maličko bych se zastal Phoca Gallery. Umí vše to co píšete a moc si neumím představit víc přimější nahrávání obrázků než tam. Pokud tedy správce správně povolí a nastaví Frontend a přiřadí vlatníky kategoríí.

10. led 2015 21:59 #119582
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Phoca nepotřebuje zastávání se, je to skvělá komponenta a galerie. Ale z vlastní zkušenosti vím, že nahrát fotky, respektive vytvořit nejdřív správně kategorii a složku - v čemž se dá zakufrovat velmi snadno - opakovaně nezvládá ani - ehm - moje vlastní sestra... ;-)
Udělat pro slečny podrobný a srozumitelný návod je jedna věc, a zapomenout kde ten návod mám je druhá věc...

10. led 2015 22:53 #119583
Odpověď od Bong
Moderátor
Podle mých zkušeností jsou všechny fotogalerie "složité" pro nahrávání a ovládání běžnými uživateli. Jediné co osobně mohu prohlásit za blbuvzdorné a jednoduché je DatsoGallery, bohužel jedná se o placenou záležitost.

Ale Phoca Gallery by měla umět načítat fotky z Picasa i z Facebooku. Zkuste se na to podívat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. led 2015 00:19 #119585
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Ta DatsoGallery vypadá pěkně, 20EUR není zas taková rána, ale vypadá to že je to jen pro J2.5.
Zkusím ještě hledat. Ta Picasa mě taky napadla...

11. led 2015 13:33 #119587
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Zkus Ozio, naprosto jednoducha, skvele fungujici, zdarma. Fotky nahravas na G+ nebo Flickr, takze to zvladne kdokoli, kdo umi nahrat fotku na FB.

Powered by Fórum