Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Tip na fotogalerii s jednoduchým ovládáním?

14. led 2015 13:34 #119643
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, ano, rozumím, já jen psal alternativní způsob.

V našem případě pro nás bylo důležitý zaheslovat přístup, takže jsem se prostě importu a vlastní kategorie v Phoca Gallery/Joomle! nevyhnuli (pozor import neznamená stahování obrázků, ale jen uložení odkazů na obrázky v databázi)

Teď jen ze zvědavosti, protože osobně rád taky vybírám to nejjednodušší, tedy pokud uvažujeme, že galerie nebude pod přístupem, ty v menu odkazu vybereš alba, ozio si je asi někam uloží a pak ve frontendu prostě načte obrázky z danýho alba, ale jak se potom řeší náhledy a veliké obrázky. Protože nerozumím jak to udělat bez importu.

Příklad, jak to funguje v Phoca Gallery:
- pokud importuješ, Phoca Gallery samozřejmě nestahuje fotky na tvůj server, ona pouze uloží informace: cestu k malému náhledu, cestu k střednímu náhledu a cestu k velkému náhledu. Potom na tvých stránkách prostě vylistuje seznam odkazů na fotky (včetně možného stránkování, přístupových práv, atd.) a na tvou stránku se samotné fotky načítají z Picasy/Google+/Facebooku - tedy na tvém serveru fotky nejsou, jen záznamy odkazů na jednotlivý velikosti fotek. U zaheslovaných fotek to má výhodu v tom, že tvoje stránka přístupy k zaheslovaným fotkám má, ale prostě je nezobrazí bez hesla, apod.

Nemáš náhodou link na tu galerii (klidně i přes PM), abych se mohl inspirovat.

Díky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

14. led 2015 14:02 #119644
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Ahoj, ta galerie je tady
Stránky ještě nejsou úplně dodělaný...
Pošlu ti do PM přístup do backendu, ať se můžeš inspirovat ;-)

14. led 2015 18:46 #119647
Odpověď od H13
Admin
Ok, děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. led 2015 13:10 - 15. led 2015 13:11 #119668
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

vrtaak napsal: To Ozio vypadá dobře. Akorát škoda že to funguje jenom jako zprostředkování galerií z G+, podle popisu to dřív umělo i vlastní galerie. Na G+ to přidávání nových fotek, respektive alb taky není úplně snadný, než se člověk prokouše všema sociálníma tlačítkama... Nemyslím že jsem úplně tupej, ale než jsem pochopil jak mám zveřejnit album, že se to musí potvrdit několikrát, chvíli mi to zabralo;-) Ale když už to tam je, vypadá to pěkně!
Ozio podporuje i Flickr, ale ten je úplně marnej. Nechápu jak s tím můžou Američani fungovat. To je fakt peklo! :-) Zlatý Rajče! :-)


Ja s nim problem nemam. Nahrani fotek na G+ je uplna brnkacka a navic muzes pouzit Picasu. Socialni tlacitka muzes v klidu ignorovat. Ja jsem se jen potreboval ujistit, jak se vytvari alba a to jsem si overil za cca 2 minuty. Takze nauceni prace s Ozio pro me bylo dohromady tak na 4 minuty i s instalaci.

Zkusim to jeste s Flickrem. Tam mam fotek vic. Maji to fakt dobre zmaknuty. Tedka mam klid, protoze kdyz nekdo potreboval nahrat fotky, tak se mohli zblaznit treba z FTP. Toto tady vubec neresim.

Powered by Fórum