Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

VirtueMart 3 - PDF problémy

30. lis 2014 22:05 - 30. lis 2014 22:08 #119144
VirtueMart 3 - PDF problémy od Teofil
Návštěvník
Nainstaloval jsem si novou verzi VirtueMart 3. Marně se pokouším zprovoznit PDF faktury, aby se generovaly správně česky. Doinstaloval jsem si a opravil dle tohoto návodu Joomlu a stále nic. Pak jsem si nainstaloval Phoca komponentu Phoca PDF, doinstaloval potřebné fonty i plugin, nastavil na font freesans a stále nic.Virtuemart hlásí tuto chybovou hlášku:
"Upozornění - No fonts _specs.xml files found in ...../libraries/tcpdf/fonts" a taky je mi divné, že v nastavení mailů a faktur ve Virtuemartu nemohu vybrat žádné výchozí písmo. Viz PrintScreen.
Děkuji za případné rady.


Přílohy:

03. pro 2014 00:11 - 03. pro 2014 00:17 #119194
Odpověď od leopold
Uživatel
Ahoj, toto ulozto.sk/xeWXRhEG/fonty-rar si rozbal a nakopiruj do web/libraries/tcpdf/fonts
vo virtuemart v zalozke obchod, Faktúry/Emaily vyber Štandardné písmo:Free Mono (UTF-8 Unicode)
a mala by tam byt diakritika.
Poděkovali: Teofil

03. pro 2014 00:27 #119196
Odpověď od H13
Admin
FreeMono a Dejavu Sans podporují UTF-8 české znaky - VM se inspiroval u tříd pro práci s TCPDF v Phoca PDF, takže případný fonty z Phoca PDF se dají rozbalit a instalovat ve VM, dají se stáhnout zde:

www.phoca.cz/download/category/34-phocapdf-fonts

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

03. pro 2014 00:29 - 03. pro 2014 00:31 #119197
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Teď už se mi tři fonty ve VM ukazují, ale pro změnu to zase negeneruje správně PDF soubor. Po stažení když ho chci otevřít mi to píše soubor je poškozen a nelze jej otevřít (nebo v Chromu Načítání dokumentu PDF se nezdařilo). :-(
Ještě doplním, že jsem si vytvořil novou objednávku a vymazal dočasnou paměť Joomly. Ale to asi nemá vliv.

03. pro 2014 00:33 #119198
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Honzo jak to myslíš s tím "instalovat" ve VM"? Myslíš rozbalit a nakopírovat do patřičného adresáře ne?

03. pro 2014 01:31 #119199
Odpověď od H13
Admin
Ahoj "instalovat" myslím všeobecně. Nevím, jak se ve VM instaluje jiný font - jestli se to musí nějak modifikovat nebo pod. Každopádně balíčky fontů v Phoca PDF obsahují překonvertované soubory, příklad FreeMono:

free_AUTHORS.txt
free_COPYING.txt
free_CREDITS.txt
freemono.php
freemono.z
freemono.ctg.z
freemonob.php
freemonob.z
freemonob.ctg.z
freemonobi.php
freemonobi.z
freemonobi.ctg.z
freemonoi.php
freemonoi.z
freemonoi.ctg.z
index.html

a ty lze použít pro TCPDF třídu, která je základem pro Phoca PDF a je použita i ve VM.

Poškozený soubor - většinou je to problém nějaké php chyby, co se renderuje před hlavičkou PDF - stáhni si ten poškozený PDF soubor a otevři ho pomocí textového editoru - měl by jsi tam vidět před hlavičkou nějaké chybové zprávy.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum