VirtueMart 3 - PDF problémy

Odpověď od Teo
08. pro 2014 21:42 - 08. pro 2014 21:46 #119263
Tak to jsem asi špatně pochopil pojem doména. Ale to je jedno.
No ale je mi tedy divné, že když mám tedy dvě domény jak tvrdíte, jsem u domény (ne u celého mého účtu) změnil SAFE_MODE, tak se změna projeví na obou "verzích". Nebo když změním nastavení Register globals či Magic quotes (ON-OFF), tak se to projevuje na obou verzích taky.
Abych to shrnul. Celou dobu žiji v tom, že si na "dlouhé" adrese testuje zcela plnohodnotně web a po nasměrování záznamů domény na SAVANU vše poběží jak test. Ale teď jsem poprvé narazil na chybu. Nicméně vypnutí SAFE_MODE to vyřešilo, tak že už bych to asi nechal být.
Ještě malinká drobnost - pokud tedy vypnu hlášení chyb v Joomle, bude se mi PDF dokument generovat správně i se zapnutým SAFE_MODE?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
08. pro 2014 22:29 #119265
To co měníte v administraci Savany je nastavení webového serveru (Apache). Webový server obecně se obvykle nastavuje na tzv. virtual hosty, to jsou doménová jména, a veškerá nastavení se vztahují k nim. Máte-li tedy v administraci dvě plnohodnotné domény (nikoliv aliasy), každá má své nastavení a funkce se pak mohou lišit v tom, z které adresy přistupujete. Jednoduše si to ověříte tak, že v administraci Joomly si zobrazíte Informace os systému - Nastavení PHP a tam máte řádek s open basedir restrikcí, která je aktivní. Zkuste si to schválně z obou adres, hodnoty se budou lišit.

Pokud vypnete chybová hlášení, PDF by mělo být v pořádku (pokud je to tedy jediná chyba v souboru). Pro vytváření PDF se pak použije výchozí nastavení serveru pro dobu běhu skriptu, to by ale u malých PDF typu faktura mělo být víc než dostačující.

Odpověď od HonzaKr
29. dub 2016 11:41 - 29. dub 2016 11:42 #126800
Vím, že toto téma je již staršího data, ale snad to někomu pomůže. Dovolil jsem u nabízených fontů od H13 upravit xml soubor. Takže stačí rozbalené balíčky fontů nakopírovat do složky web\libraries\tcpdf\fonts.
Balíčky jsou ke stažení zde: České pdf fonty do VM

:: bývalý člen Joomlaportalu ::