Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Upgrade z J2.5 na J3

22. zář 2014 12:56 #118029
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Tak čeština už funguje, stačilo si odběhnout na oběd;-) Asi problém s Chromem, jak sem se tu dočetl, někomu to taky dělalo problémy, že úpravy se neprojevily ani po refreshi.

07. říj 2014 16:55 #118341
Odpověď od Ľuboš Kamenický
Uživatel

vrtaak napsal: Pěkný večer,
narazil jsem na problém s přechodem na Joomla 3. Původní web mám na J 2.5.24, hosting Hostime.cz, PHP 5.3.23, (magic quotes vypnuto), všechna rozšíření jsem pro jistotu odinstaloval, šablony webu i administrace přepnul na defaultní.
Po spuštění instalace J 3.3.3 a jejím doběhnutí všechno zmizí, bílá plocha, nefunguje ani frontend ani backend. Zkoušel jsem to několikrát, znova nainstalovat ze zálohy a pořád nic. Zkusil jsem to přenést na jiný hosting, na Wedos do subdomény a taky nic. Tam mi to alespoň napsalo tuto hlášku:
Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /data/web/virtuals/39591/virtual/www/test/plugins/system/remember/remember.php on line 42
- z toho ale nijak moudrej nejsem.
Zkusil jsem to pak na Wedosu s jiným webem, výsledek stejný. Hostingem to tedy asi nebude. Používám šablony od Artisteer, ale ty mám před instalací aktualizace vypnuté, takže to by neměl být problém.
Zkusil jsem upgrade na starší verzi 3.2.4, a to mi hlásí že soubor nelze otevřít (link zkopírovaný z Joomlacode).
Netuším kde je chyba...


Pekný deň,
vedel by mi niekto poradiť, ako vyčistiť Joomla tak, aby bola vhodne pripravená na upgrade ? Vyššie uvedené postupy som skúšal, dokonca viackrát, no výsledok je rovnaký. Po dobehnutí update biela stránka :-(

Zatiaľ som všetko skúšal na lokále, update z Joomla 2.5.27 na 3.3.6

Ďakujem za akúkoľvek radu.

ARCHSTYL architekti - www.archstyl.com
Slovensko - moravská hasičská liga (SMHL) - www.smhl.eu

07. říj 2014 19:48 #118354
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Ahoj,

jsem majitelem hostime.cz a mám na stejném serveru více projektů a aktualizace 2.5 na 3.x nám normálně prochází. Problém bude někde jinde. Případně použij nějakou migrační komponentu (vlastníme licence jedné z nejlepších, tak se případně ozvi na info@vytvarime.cz)

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

08. říj 2014 17:37 #118390
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Ahoj, hostingem to není, to už vím. Nicméně proč mi upgrade nejde bez problémů nevím. Nepoužívám žádnou migrační komponentu, podle informací co jsem všude našel, se pro přechod z J2.5 na J3 používá pouze běžná Aktualizace Joomly.
Můžu se zeptat jaký je případně jiný lepší nástroj - komponenta na přechod z J2.5 na J3? U vás na Hostime.cz sem to už vyřešil, ale na dalších webech co mám jinde, to teprve budu řešit. A že to nepůjde jednoduše sem si už zkusmo zjistil na testovacích upgrade.

15. led 2015 12:14 - 15. led 2015 12:16 #119660
Odpověď od Koudy
Pokročilý uživatel
Zdravím Vás,

Mám problém s přechodem z J 2.5.28 na 3.3.6

Myslím, že jsem udělal vše co bylo nutné a vždy aktualizace spadne chybou.

Potřebuji zachránit jen články a forum Kunena a fotky v Phoca gallery.
Jinak vše co používám je aktualizováno na nejvyšší verze co podporují J 3. Zkoušel jsem i aktualizaci, kdy jsem vypnul všechny doinstalované věci. Plugin remember jsem vypl, šablonu nastavil na základní. Už nevím jak tomu mohu pomoci.

Jinak je instalováno:
JCE
JEvents
Kunena
UddeIM
Widgetkit
Phoca gallery
Phoca Download
šablona YooTheme

Vše dělám na ostrém webu a po neúspěchu nahodím zpět zálohu.
Hosting C4 a vše dělám v prohlížeči Chrome
Odkaz na web

Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.

15. led 2015 12:20 #119661
Odpověď od Bong
Moderátor

Koudy napsal: Myslím, že jsem udělal vše co bylo nutné a vždy aktualizace spadne chybou.

Ale s jakou chybou? To je docela podstatné.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum