Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Spam v tomto fóru

27. pro 2010 08:20 #68722
Odpověď od Karri
Návštěvník
Když jsme o tom krátce s Honzou G. hovořili, zvažoval jako dobrý způsob doplnit do registrace otázku, pro jejíž zodpovězení by měl uživatel znát českou realitu - třeba "Jméno největšího čecha" - Jára da Cimrman :)

27. pro 2010 10:22 #68724
Odpověď od Cufe
Admin
Souhlasím, hoďte tam Jardu, o tom v Číně vědí prdlajs :-)

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

27. pro 2010 12:27 #68734
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Jojo, nějaká podobná informace při registraci by určitě pomohla.

28. pro 2010 14:47 #68769
Odpověď od Peter
Začátečník
Mám pocit, že spam hlásim moderátorom každý druhý deň.

Mohli by ste skúsiť zaviesť tú kontrolnú otázku pri registrácii. Tá myšlienka so špecifickými znakmi sa mi pozdáva. Mohla by byť pridaná napr. jednoduchá úloha, "Napíšte gramaticky správne, za použitia diakritiky, slovo "cucoriedka" (to je len námatkový slovenský príklad, slová by sa samozrejme menili).

Jednak by z toho všetci Čínania boli v rici (za predpokladu, že neštudovali náhodou medicínu v Martine) a jednak by ma zaujímalo, kde budú hľadať písmená č, š, ž, ä a pod.
Tiež by ste zamedzili registrácii všetkých lokálnych exotov, čo neovládajú ani základy gramatiky (čo by mohlo byť nakoniec väčším prínosom, ako blokovanie samotného spamu).

02. led 2011 10:34 #68879
Odpověď od AdKo
Začátečník
tiez mavam sem tam problem so spamom v Kunene (1.6.1), ztial som to vyriesil ze som v .htaccess zablokoval vzdy IP z ktorej prisliel spam (a chodi mi info o vsetkych prispevoch)

deny from 194.8.75.151 ## kunena
deny from 80.67.13.83 ## forum spam
deny from 62.103.162.171 ## forum spam
deny from 84.42.3.12 ## forum spam
deny from 86.109.113.72 ## forum spam
deny from 80.67.13 ## kunena spam
(ta posledna to zatial vyriesila na 4 tyzdne ze mam pokoj, mam totiz povoleny anonymne prispievanie)

Kde alebo ako by som v kode mal nastavit aby sa mi ako adminovi v upozorneni na novy prispevok zobrazila aj IP.

Dakujem

ps: napad s kontrolnou otazkou nie je zly, a urcite by mi pomohol aj pri registracii novych clenov. Zatial tam mazem 3troch denne.

03. led 2011 13:47 #68922
Odpověď od H13
Admin
Dnes jsem při pročítání deseti nejčtenějších článků na Rootu shodou okolností narazil na tento článek:

www.root.cz/clanky/potrebujete-obejit-ca...atte-si-armadu-indu/

Celkem zajímavý

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum