Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

další upgrade JoomlaPortálu?

22. čvn 2010 23:02 #61334
Odpověď od Bong
Moderátor
Také jsem pro změnit rozvržení.

1. nad logem JoomlaPortal je hromada zbytečného místa, celé by to mělo jít "srazit" nahoru.
2. nové příspěvky ve fóru výše, fórum je kerosinem tohoto webu musí být hned na očích
3. modul top weby katalogu nemají co dělat na titulní stránce a už vůbec ne v této pozici, pochopím je na stránce katalogu (a to nechci polemizovat o jejich relevantnosti apod.)
4. chybí mi tu jasné a viditelné návěstí na poslední verzi Joomla a češtiny (slovenštiny), stačí linky do adresářů joomlacode.org. Pokud je to přímo na soubor a duplicitně ještě tady v sekci ke stažení, musí to někdo neustále obhospodařovat (doteď je tam aktuální Joomla! 1.5.17).
5. trochu sjednotit vizualizaci, viz Články a Dotazy (najdi rozdíl).

To je asi pro mě to nejkřiklavější z uživatelského hlediska, to že bych přivítal trochu teplejší barvy, Určitě i jiný dynamičtější design a nesnáším originál obrázky kategorií, není teď tak podstatné.

Jako všechno na světě je i tahle verze portálu poplatná době svého vzniku a čas od času je třeba staré věci znovu natřít.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. čvn 2010 00:13 #61339
Odpověď od Bart
Moderátor
Prohlížel jsem Joomla.pl. Líbí se mi celkově jeho řešení (některé věci bych možná změnil, ale jako vzor určitě dobrý). Sekce, stylování článků, wiki návody a další a že tam toho je fakt dost. Podle mě jednoduché stručně...přesně takto jaký bych si představoval i zde (až na pár vyjímek). :-)

23. čvn 2010 08:41 #61343
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Barte, Ty jsi konkrétní jako vždy. Jen aby jsio něco napsal. Kdybychom Ti tu vypsali dalších 5 Joomla portálů, tak se Ti budou líbit všechny. Poláci ten svůj web ladili skoro 2 roky, než získal tuhle podobu.

Ale rozhodně je dobré se inspirovat a poučit se z dobrých věcí co mají ostatní.

Teď k dalším příspěvkům:
Doplnil jsem patičku webu o větu "Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters". Trochu to rozhodilo layout:-)

Druhá novinka je v menu pro registrované. Přibyla položka "Vložit soubor" Takže autorům a dalším lidem s vyššími právy a tedy bohatším uživatelským menu menu trochu nakynulo.

Takže úkoly, zatím jen dílčí (od pondělka budu 2 týdny na dovolené):
Graficky zdatnější, zkuste vytvořit nějaké návrhy na logo, případně pro začátek nějaké ilustrace ke stávajícím článkům. V budoucnu by pak byla nějaká knihovna do které by autoři mohli sáhnout a doplnit svůj článek, a nebo by mohl komunikovat s grafiky, zda by článek něčím nevylapšili (obrázkem)

Logika webu, rozmístění modulů atd. bude jistě dlouhodobější proces, Takže pište dál, co máte kdo vyzkoušené a co by jste doporučovali. Jak říkám. Portál bude takový, jaký si ho uděláme.

HonzaG

PS: Návrhy můžou být i od slovenských kolegů

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

23. čvn 2010 10:12 #61348
Odpověď od Bart
Moderátor
honzag napsal:

Barte, Ty jsi konkrétní jako vždy. Jen aby jsio něco napsal. Kdybychom Ti tu vypsali dalších 5 Joomla portálů, tak se Ti budou líbit všechny. Poláci ten svůj web ladili skoro 2 roky, než získal tuhle podobu.


Nejsem konkrétní vždy :-) a ne jen abych něco napsal. Nemusíte mi nic tady vypisovat, sám se se už podíval na řadu oficiálních (překlad..) portálů Joomly! a jak říkám líbí se mi pouze ten Polský (i když tam jsou taky nějaké mouchy, které bych dal pryč). Je mi docela jasné, že je to běh na dlouho trať. Jen jsem chtěl říci, že máme skvělý vzor, ale můžeme to udělat i jinak. Tak promiň jestli jsem ti něco hrozného udělal...

23. čvn 2010 15:50 #61382
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Mohu poprosit o šablonu a "zdrojáky" použité grafiky (nejlépe psd), abych mohl ještě před dovolenou něco udělat. Dík

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

28. čvn 2010 14:22 #61616
Odpověď od Bart
Moderátor
honzag napsal:

............
- potřebujeme případně další grafické prvky do článků (abychom měli náš web hezčí)

HonzaG

Pod grafickými prvky si představím hlavně stylování článků a jejich trošku jiné zobrazení než běžně. Na toto používám skvělé rozšíření od českého autora: Core Design TypoCSS plugin (plus tlačítko: Core Design Insert TypoCSS button plugin ). Demo najdete zde . Vřele doporučuji.

Powered by Fórum