Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Sekce Joomlaportal

21. pro 2009 17:40 #53534
Odpověď od Dušan
Uživatel

Proto je lepsi pro ne zadat dotaz....

Lepší? Ne, jen jednodušší a nefér k tomu. Protože je v tom skryt předpoklad, že čas nováčka je cennější než čas těch zkušenějších. Komunitu vnímám jako společenství, kde je snaha vzájemná a ne jen místo, kam si člověk chodí jen brát. A pokud se někomu hodí brát, ale nemá možnosti osobně přispívat, ať je přístup třeba zpoplatněn.

Asi mají pravdu Ti, co říkají, jak spoléhat na nováčky není reálné. Ale přece jen pevně věřím, že by bylo užitečné umožnit zapojení i Joomlistům méně zdatným. Zřejmě by ale bylo třeba, každý článek nováčka byl zveřejněný až po souhlasu nějakého gurua, který by současně oznámkoval uvedené řešení (1-5):
např.:
jednoduchost, elegantnost:3
funkčnost:1
bezpečnost: 5

Tj. zde např.: ucházející složitost řešení, funkční, ale postrádá základní bezpečnost.

Tak by bylo jasné, že uvedené řešení je kvůli bezpečnosti nepoužitelné, ale pro pochopení funkčnosti může fungovat jako vodítko. Pak vlastně i takový článek, byť v praxi nepoužitelný, může mít alespoň výukovou hodnotu.

A až napíše někdo článek lepší, starý se jím nahradí nebo např. budou zveřejněna vždy 2 nejlepší (poslední) řešení atp.

Sám bych se rád občas podobným způsobem zapojil, ale jak jsem již psal výše. Ale v úrovni pomalu postupujícího amatéra. V rámci svých sil, ale holt práce, která mě živí nebo osobní život mají u mně vyšší preference.

Nejen na bolavá záda ... cvičíme.cz

01. led 2010 21:14 #53740
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Jo mate pravdu jednodussi. Pro novacky je proste problem zde hledat - viz predchozi. Sam jsem si tim musel projit. Na druhou stranu je to od nich nefer a zneuzivaji toho.

At se to nekomu libi tak u jakekoli komunity to byva ze vetsina vzdy jen bere a par lidi ji drzi. Navic ti co jen berou se snazi co nejvice vyuzit pro svuj prospech. Klasika zdvojujici se dotazy a posouvani temat na predni mista jen aby si nekdo vsiml a odpovedel a pritom by stacilo pohledat forum(tady se ale musi udelat malinko poradek v hledani res. smazat duplicity a tema kde odpovedi je hledej - tady by se zastal uzivatelu).

Napr. uzivatele GNU/Linuxu ten pomer lidi kteri jen berou a lidmi kteri udrzuji a pomahaji je urcite drtivy a to se jen tak nezmeni bohuzel. Je naivni si myslet ze to bude jinak. Je ale potreba rict novackum aby se chovali dle pravidel a pockali na svou odpoved a chovali se slusne. Kolikrat lide se domnivaji ze odpoved dostat musi a to maximalne rychle. Obe strany maji na cem pracovat.

05. led 2010 14:05 #53911
Odpověď od byss
Začátečník
Smazal se mi celý příspěvek :( tak ještě jednou, zkráceně...

1) Bylo by fajn, řadit příspěvky dle témat, například: budu hledat něco týkající se phocy, najdu, ale přes vyhledávací políčko, vhodnější by bylo, aby phoca měla samostatnou kategorii, protože najdu to co hledám, ale můžu najít i něco navíc...
Tak tady máme mnoho témat týkající se phocy, ale ne pokupě.

2) Určitě by bylo vhodné založit vlákno typu než se zeptáš, přečti si toto, možná by ubylo dotazů Welcome to Frontpage :)

3) A to logo www.joomlaportal.cz/templates/joomlaport...ka/joomla-portal.jpg a políčko pro přihlášení je pořád jinou barvou .... :( brání to dokonalosti :)

Přeji všem pohodový rok 2010 s Joomlou :)

byss

01. úno 2010 22:38 #55172
Odpověď od trafobrum
Návštěvník
abychom vsichni nezapadli do zapomneni, a vedeli
(ze zadarmo nic neni, ze samo se to neudela, ze musime(meli bychom) si pomahat, jak chces aby se chovali k tobe, tak se chovej k ostatnim)

- na jejich trubce (youtube) je dost zajimavych videi k joomle - mam je cpat do diskuze, nebo nekam do clanku?

- forum, a prispevky obecne se v IE7,8 zobrazuje jinak nez v jinych prohlizecich

- navrhoval jsem kosmeticke zmeny kalendare ( viz souvisejici vlakno
www.joomlaportal.cz/forum/7-navrhy-a-pip...mit=6&start=78#50646 )

opet (a asi naposled) zminuju to, co sam zvladnu
(pokud o spolupraci nestojie, prosim o ferove sdeleni - "nulovou" reakci pochopim i bez pripadneho vysvetleni a budu delat "jakoze nic" )

restrukturalizaci napriklad praveho sloupce, a o dulezitosti nekterych clanku mlcim, neb nevim jake jsou marketignove cile.

Powered by Fórum