Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Práva

07. srp 2009 19:24 #48197
Odpověď od Karri
Návštěvník
Myslím, že by to zvládl Noix, který je nekomerční. Ovšem pokud byste chtěli různá oprávnění pro jednotlivce, bude to pracné - každý by musel mít vlastní uživatelskou kategorii.

07. srp 2009 22:14 #48204
Odpověď od joomlauser
Uživatel
Myslím, že to je opravdu zajímavá komponenta, už nějaký čas ji testuji - díky za tip. Možná s tím časem dosáhnu, co chci. Zatím mi tam chybí jedna věc: když napíši nějaký článek a chci udělit přístup, mám pořád na výběr jen "veřejné" "registrované" a "speciální". Představoval bych si, že se moje možnosti rozšíří na například "registrovaný Pepík Novák", ale už ne "registrovaný Karel Vomáčka" ...

08. srp 2009 00:32 #48210
Odpověď od joomlauser
Uživatel
Dopracoval jsem se k tomuto:

Nainstalovat tři součásti z joomlacode.org/gf/project/noixacl/frs/?a...&frs_package_id=4334 (nejvyšší verze)
Zpřístupnit v zásuvných modulech user modul.
V Komponentech najít Access Control, nadefinovat skupinu a uživatele, např. clovek a skupina
Uživatel clovek je součástí rozšířené skupiny skupina a je alespoň autor (např. konkrétně opravdu autor).
Ve skupině je pak mu možno přidělovat práva součástem systému, které jsou určené minimálně pro registrované.
Defaultně nemá clovek žádná práva, jen ta, která mu přidělíme skrze skupinu a to, z logiky věci, do výše práv autora.
Ve skupině může být více lidí se stejnými právy/omezeními nebo může mít každý uživatel svoji skupinu.

Příklad článku, který si může číst pouze jeden člověk:
Článek s názvem Deníček je určen pro registrované, pro ně je určena skupina "skupina", kterou může číst pouze "clovek". Deníček si tedy může číst pouze člověk. (=Domněnka 1). Bude-li mít právo přispívat, měl by být alespoň editor (=Domněnka 2).

Prověřil jsem první předpoklad, avšak ztroskotalo to na tom, že jakmile udělám krome cloveka specialního uživatele ještě někoho jiného, nebude to fungovat. Tudíž by to mělo být v pořádku mezi registrovanými, ovšem mezi autory, publisehry a správci všeho druhu to asi fungovat nebude. Budu zkoušet dál, pokud k tomu někdo něco máte na doplnění nebo opravu, připište. ;)

Příspěvek editován: joomlauser, v: 08/08/2009 08:39

Powered by Fórum