Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Připomínka - joomla.org česky

17. kvě 2008 10:59 #32410
Google překladač ještě asi před dvěma dny měl u mne problémy (IE6 a FF) se zobrazením portálu joomla.org .

To se změnilo a pomocí odkazu (příkazu pro prohlížeč) použité na anglické stránce: (příkladem otevřu joomla.org a klepnu poté na odkaz - viz.níže, který je např. v oblíbených nebo někde v liště nachystán a překlad jede)

[code:1]javascript:var t=((window.getSelection&&window.getSelection())||(document.getSelection&&document.getSelection())||(document.selection&&document.selection.createRange&&document.selection.createRange().text));var e=(document.charset||document.characterSet);if(t!=''){location.href=' translate.google.com/translate_t?text='+...auto|cs&tbb=1&ie='+e ;};[/code:1]

se dokáže přeložit do češtiny.

Úchvatné! :-)

Příspěvek editován: G.Pazderka, v: 17/05/2008 11:02

Příspěvek editován: G.Pazderka, v: 17/05/2008 11:05

Příspěvek editován: G.Pazderka, v: 17/05/2008 11:06

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

17. kvě 2008 11:16 #32411
Odpověď od Michal
Uživatel
Jooo, z google se stava docela inteligentni zivocich. Ja prekladac taky obcas pouzivam, ikdyz malo (ziju v UK a tak mi AJ nejak nevadi:-) ). Spis je nekdy zabavne cist ty preklady nazvu komponent: "SBD Akordeon Menu
", "JContacts Olovo Modul ".
Mozna ze uz je zbytecne davat na Joomlu Joomfish pro multijazykovy web:-)))

17. kvě 2008 19:43 #32419
Odpověď od gupa
Uživatel
Zatím to nemám otestované, ale po registraci na arménské stránce edo.webmaster.am/projects jde stáhnout GTranslate modul, v kterém se nastaví výchozí jazyk a vybere se překlad. Na localu to nejde. Jde o verze pro 1.0.x a také pro 1.5.x

Překlad pro následující vyladění např. odborného článku je to dostatečné. Možná se za nějakou dobu bude mluvit na internetu novým jazykem - pojetím Google, s jazykovými standardními pravidly pro konverze do jakéhokoli jiného jazyka. Až mráz jde z toho Bratra po zádech. :-)

17. kvě 2008 21:28 #32424
Odpověď od Ben
Začátečník
Na těch arménských stránkách mě více zaujala jiná věc - Google vyhledávání na stránkách. Ten překlad je takový hodně krkolomný, ale pro základní porozumění textu dostačující. Jen jsem nepřišel, kde se tam registrovat. Google Search by se mi na webu docela líbilo.

Už jsem na to přišel - měl jsem zakázán JavaScript.

Příspěvek editován: Ben, v: 19/05/2008 12:35

17. kvě 2008 23:56 #32429
Odpověď od Luboš
Uživatel
G.Pazderka napsal:

Zatím to nemám otestované, ale po registraci na arménské stránce edo.webmaster.am/projects jde stáhnout GTranslate modul


Díky, funguje na jedničku, k vidění na dukovany.cz

Powered by Fórum