Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyba administračního rozhraní

19. říj 2012 14:18 - 19. říj 2012 14:39 #98936
Odpověď od Bong
Moderátor

superjija napsal: Tak přeinstalací Joomly jsem zjistil že je problém v databázi někde... když jsem ta nahrál zálohu tak to zase přestalo fungovat

Jak jste zjistil, že je to v databázi? Tou zálohou jste převálcoval kompletně novou instalaci a nefunguje? Já bych řekl, že máte nějaké soubory poškozené, nebo zastaralé. Zkuste na ten "nefunkční" web nakopírovat soubory z poslední verze Joomly.

A nebo jste si, při nějakých aktivitách, povypínal moduly a pluginy pro administraci, tyto můžete pozapínat v databázi.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. říj 2012 16:47 #98942
Odpověď od Jindra
Uživatel
zjistil jsem to tak že před reinstalací jsem si udělal zálohu databáze a po tom co jsem vše přeinstaloval a vše fungovalo jsem tam znovu nahrál ty data z DB... zase to přestalo fungovat... takže jsem to postupně předělával po jednotlivejch tabulkách a myslím že mi to vyšlo na extensions že tam byla chyba... ale dneska mi to nefungovalo ani po přemazání extensions tak si nejsem jistej. A jak je možné že by se to z nějakého důvodu třeba doplnku zablokovávalo samo od sebe?

19. říj 2012 16:56 - 19. říj 2012 16:59 #98944
Odpověď od Bong
Moderátor
V extensions jsou právě ona rozšířen, o kterých píši výše. To, že po instalaci-odinstalaci nějakého rozšíření nefungovala administrace, nebo i celé stránky se už napsalo hodně. Instalace se nemusí povést, můžete nainstalovat nevhodnou verzi, nebo je prostě rozšíření na draka. Právě proto máte dělat zálohu před každou změnou...

Pokud mám pravdu s vypnutými rozšířeními. Koukněte se do té databáze a pozapínejte moduly menu nabídek pro administraci, pak už by to mělo jít zprovoznit z administrace...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jindra

19. říj 2012 17:14 #98945
Odpověď od Jindra
Uživatel
Dobře moc děkuji, uvidim při příští chybě jestli se mi vše podaří spravit zapnutím modulů v databázi:-) tak i tak naštěstí obsah tvořím offline a až poté to nahrávám na web takže žádný škody kromě práce navíc nenastaly :-D

30. říj 2012 13:12 #99285
Odpověď od wampec
Začátečník
mel bych k tomuto otazku. Existuje nejaky navod jak primo v databazi pozapinat moduly menu nabidek pro administraci. S databazema neumim, takze nedokazu ty moduly ani najit, natoz je zapnout.

dekuji

30. říj 2012 13:32 #99287
Odpověď od Bong
Moderátor
Návod nevím, ale jestli je to váš případ a máte modul vypnutý, spusťte PhpMyAdmin, najděte tabulku _menu a v ní záznam Admin Menu a v tam nastavte published 1

Pak by se vám v administraci mělo rozbalovací menu objevit. Odtud už nebude problém spustit moduly a těm pro správcovskou část nastavit viditelnost...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum