Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

ItemID v SEO odkazech

13. čvn 2012 10:41 #94600
Odpověď od Gucky
Začátečník
to jsem samozřejmě našel, ale nefunguje mi to, možna to chce upravit .htaccess, ale to nevim jak

13. čvn 2012 13:27 #94603
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

jaký že to máte hosting? Máte odkaz na Vaše stránky? Zkoušel jste po vytvoření úprav v nastavení Joomsef promazat url adresy?

13. čvn 2012 15:27 #94608
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Podle mě je ID článku v adrese velice důležité a v žádném případě bych ho neodstraňoval. Předejdete tím totiž případným problémům s duplicitními aliasy článků. A nebo budete před uložením každého článku zjišťovat, zda již neexistuje nějaký starší článek, který má stejný alias?
Nevím, jak v J2.5, ale v J1.5 se SEF v rozšíření řeší v souboru router.php, který je v root adresáři daného rozšíření.
A co se týče html a htm ... podle mě naprosto nepodstatná záležitost

14. čvn 2012 07:14 #94614
Odpověď od Bong
Moderátor

houbak napsal: A nebo budete před uložením každého článku zjišťovat, zda již neexistuje nějaký starší článek, který má stejný alias?


V Joomla 2.5 systém upozorňuje pokud je alias shodný s již existujícím.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. čvn 2012 10:06 - 14. čvn 2012 10:07 #94622
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel

Bong napsal: V Joomla 2.5 systém upozorňuje pokud je alias shodný s již existujícím.


Bongu, díky za info, aspoň něco se v té J2.5 změnilo k lepšímu :-). Nicméně, kontroluje se alias pouze v kategorii (což by za normálních podmínek mělo stačit), ale v dotazu je uvedena adresa i bez kategorie.

Teď jsem si ale všiml, že autor píše (v naspisu) o ItemID, což přece není ID článku, ale ID položky menu.

14. čvn 2012 10:31 #94624
Odpověď od Gucky
Začátečník
Nehostuji nikde, mám vlastní server s Debianem. Apache mam nastaveny i s mod_rewrite, podle mě budu mit chybu nekde v .htaccess, protoze seo integrovane v joomle funguje spravne. Jen po zapnutí JoomSEF se mi proste nezobrazi zadna pripona souboru, jinak taky funguje.

Powered by Fórum