Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

ItemID v SEO odkazech

14. čvn 2012 14:20 #94633
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
A tu příponu jste doplnil do Komponenty - Joomsef - Nastavení - Základní nastavení - "Přípona souboru"? Samozřejmě je pak nutné v globálním nastavení v Nastavení SEO mít deaktivované přidání přípony. Jinak po instalaci Joomsef se generuje htaccess soubor, který by měl v základu fungovat.

Samozřejmě po dopsání přípony souboru je vhodné ve správě url promazat všechny generované url aby se načetly nové včetně přípony. Takto jste to provedl?

18. čvn 2012 08:35 #94727
Odpověď od Gucky
Začátečník
Aha to bude ten problém.

Nastavený to samozřejmě mám a že má být vypnuto přidání přípony v Globálním nastavení jse msi přečetl u napovědy k té položce v JoomSEF nastavení.

Ale nikde jsem nenašel ten .htaccess co to mělo vytvořit, rozhodně to nepřepsalo ani nic nedodalo do .htaccess co je v root u webu.

18. čvn 2012 11:29 #94731
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

ten htaccess by měl být vygenerován v root složce a případně pokud nešlo Joomsefu zapisovat tak Vám ho poskytl na konci instalace. Každopdáně zkoušel jste nastavit tu příponu v joomsefu a potom ve správci url smazat staré url aby se mohly vytvořit nové?

10. čvc 2012 09:00 #95440
Odpověď od Gucky
Začátečník
Tak jsem se k tomu zase po čase dostal a nakonec problém i vyřešil. Při instalaci Joomsef to chce vytvořit .htaccess, ale když už tam jeden je, tak ho to nepřepíše ani když k tomu má práva. Tak jsem stávající .htaccess odstranil a při opětovné instalaci to samo vytvořilo nový soubor .htaccess a s ním již vše funguje.

Powered by Fórum