Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

ItemID v SEO odkazech

12. čvn 2012 22:33 #94589
ItemID v SEO odkazech od Gucky
Začátečník
Zdravím,

procházel jsem tady fóra a SEO / SEF je tu hodně diskutované, ale nenašel jsem řešení svého problému.
Používám Joomlu 2.5.4 a SEO originál joomly, všechno sice funguje, ale "pěkné odkazy" moc pěkné nejsou, hyzdí je ID článku. např. chtěl bych něco takovéhoto neco.cz/uvod.html a SEO mi vytváří něco takovéhoto neco.cz/64-uvod.html .

Můj dotaz tedy zní:
1) dá se toho čísla nějak zbavit ?
2) dá se změnit .html na .htm ?

Ještě poznámka, jedná se o web migrovaný z joomly 1.5.23.

12. čvn 2012 22:54 - 12. čvn 2012 22:56 #94591
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Nejlépe pomocí sef rozšíření jako je například z české kotliny Joomsef v placené nebo neplacené verzi. Vše máte pohodlně a rychle nastavené, včetně možnosti řídit tvorbu sef url.

13. čvn 2012 01:10 #94593
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, zkus ale také popřemýšlet, jaký pozitivní vliv to má na SEO, např:

a) pokud se např. najde chyba v aliasu a opraví se, stránka bez čísla nahlásí 404, zatímco stránka s číslem se orientuje podle čísla a chybný a následně opravený alias na to nemá vliv. Podle opravdových odborníků na SEO je jednou z nejdůležitějších částí SEO (samozřejmě na prvním místě je obsah) stálost odkazu a jeho funkčnost v čase.

b) teoreticky, ale opravdu teoreticky, pokud by se někdo vůbec někdy díval na url např. článku a nějak si pamatoval adresu, zapamatuje si spíše id článku než celý alias a tudíš zase další bod pro SEO - více zapamatovatelná adresa.

Určitě by se našly i další pozitiva, ale ať přemýšlím jak přemýšlím, žádný negativa pro SEO uvedením čísla v adrese mě nenapadají.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

13. čvn 2012 08:11 #94594
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
souhlasim s h13
ID v url ma ten duvodu, ze pokud se alias clanku zmeni, tak je clanek stale dohledatelny, protoze se jede pres to ID
zda bude v url ID ci nikoliv, nic na pozicich ve vyhledavacich to nezmeni

jinak osobne pouzivam sh404sef (je zajem?) u tech, kteri to ID nechteji, ci je k tomu duvod eshop a podobne

Joomla! pro každého

13. čvn 2012 08:29 #94595
Odpověď od Gucky
Začátečník
Mě jde jen o estetickou stránku věci, ty čísla se mi prostě nelíbí. JoomSEF jsem zkoušel, ale asi tomu nastaveni nerozumím, bo se mi nepodařilo dostat tam jinou příponu - možná je to verzí zdarma.

13. čvn 2012 08:54 #94596
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
verze zdarma umi vse, jako placena s tim rozdilem, ze pridava zpetny odkaz do stranek

na jinou priponu je hned na prvni strance nastaveni textove pole, kde si klidne muzete napsat php, html, apsx, ...

Joomla! pro každého

Powered by Fórum