Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Prepojenie databázy

12. bře 2015 15:28 #120858
Prepojenie databázy od Peter Baláž
Uživatel
Dobrý deň,

chcel som sa spýtať, ako je možné prepojiť dve databázy.
Weby sú založené na Joomle 2.5. Potrebujem aby sa na jednom webe ukazovali novinky (články) z toho druhého webu, ale len jedna kategória. Ide o aktuality na webe. Môžete mi prosím Vás nejako poradiť ako na to? Aby keď pridám na prvom webe nejakú aktualitu tak aby sa ukázala aj na druhom webe.

P.S. Neponúkajte mi moduly na riešenie článkov a pod. Proste potrebujem len spojiť časť DB.

Ďakujem.

12. bře 2015 15:47 #120859
Odpověď od Cony
Moderátor

PeterBa napsal: P.S. Neponúkajte mi moduly na riešenie článkov a pod. Proste potrebujem len spojiť časť DB.


Ono ale "len" propojení databází je asi ta nejsložitější cesta, kterou to můžete řešit. Daleko jednodušší by jste měl modul, který by zobrazil obsah z druhého webu v iframe, nebo by se např. načetl buď část webu, nebo rss kanál a zobrazil to napřímo (aby jste si mohl upravit stylování).

12. bře 2015 15:50 #120860
Odpověď od Peter Baláž
Uživatel
Dalo by sa nejako kontaktovať mimo fórum a poriešiť to nejako, nerobil som to, a nájsť najľahšiu a najefektívnejšiu cestu? Povedal by som konkrétne o čo ide.

Ďakujem.

Kontaktujte ma na mail: balaz.ptr@gmail.com

12. bře 2015 16:15 #120861
Odpověď od Cony
Moderátor
Zkuste to popsat zde, víc hlav víc ví :)

12. bře 2015 16:25 #120862
Odpověď od Peter Baláž
Uživatel
Ide o významné projekty nemôžem ich takto prezentovať ešte, ale popíšem to na nejakom príklade:

1. web: joomlaportal.cz
2. web: joomlaportal.sk

Povedzme príklad.

Mám záložku www.joomlaportal.cz/clanky-a-novinky/novinky
Na druhom webe mám povedzme záložku www.joomlaportal.sk/novinky
Na prvom webe mám kategóriu vytvorenú pre túto záložku. A chcem na ten druhý web aby sa automaticky pridávali články z toho prvého. Pridám novinku na prvom webe a bude automaticky bez toho aby som ju robil na druhý web tak bude aj tam aj tam.

Snáď je to pochopiteľné :D

P.S. Som amatér v tejto oblasti tak nejaký jednoduchý spôsob a efektívny. Počul som, že RSS sa nepoužíva už.

P.S.2 články musia byť normálne a len články. žiadny iframe.
Ďakujem.

12. bře 2015 17:03 #120863
Odpověď od Cony
Moderátor
A kde jste slyšel že se RSS nepoužívá? :blink:

Myslím že by pro Vás mohlo být nejjednoduším řešením, tedy na zdrojovém webu RSS feed, na cílovém něco co ho zobrazí v rozumné formě...

Powered by Fórum