Vydána bezpečnostní aktualizace Joomly 3.8.8

Vytisknout

Dne 22.5.2018 byla vydána nová aktualizace Joomly, označená číslem 3.8.8. Je to bezpečnostní aktualizace, která opravuje 9 bezpečnostních chyb a více než 50 dalších oprav. Také přináší něklterá bezpečnostní vylepšení.

Číst dál...

Diskutujte o tomto článku ve fóru (0 odpovědí).

Joomla! 4 na obzoru

Vytisknout

Tento rok nás čeká relativně dost novinek. Pojďme se na ně podívat. Joomla 3.9 nabídne nástroj pro správu dat v rámci GDPR. Joomla 3.10 bude "mezičlánkem" mezi Joomla 3.x a Joomla 4.0 a přinese (omezenou) kompatibilitu API těchto dvou větví.

Joomla 4.0 bude novou hlavní verzí. Joomla 3.10 bude vydána společně s Joomla 4 a bude jako poslední minoritní větev - Joomla 3. Joomla 3.10 bude podporována po dobu 2 let. Tato doba poskytne dostatek času na přechod na Joomla 4 a aktualizaci rozšíření kompatibilních s novou verzí Joomly.

Číst dál...

Diskutujte o tomto článku ve fóru (1 odpovědí).

Komunitní komunikace dle posledního setkání

Vytisknout

Jedním ze závěrů našeho setkání v Olomouci bylo to, že si zpřístupníme nějaký komunikační kanál pro následné diskuze. Tímto vyhlašuji shromažďování zájemců. Každý, kdo chce do užšího výběru, nechť mne kontaktuje na mailu svatopluk.vit na gmailu. Já mu případně zašlu pozvánku. Hledáme opravdu jen vážné zájemce. Uveďte svou přezdívku na portále pro snazší komunikaci a identifikaci.

 

Diskutujte o tomto článku ve fóru (2 odpovědí).

Změny v plánu vydání

Vytisknout

Dnes se na oficiálních stránkách Joomly objevila zajímavá informace k nadcházejícím verzím. Přinášíme její český překlad. Jak asi již víte Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (původní zkratkou GDPR) začne platit 25.května 2018. Na základě požadavku uživatelů se vývojáři rozhodli integrovat Nástroj pro ochranu osobních dat (Privacy Tool Suite) do Joomla CMS tak, aby byla v souladu s obecným nařízením a ulehčila vývojářům život při vývoji kompatibilních rozšíření.

Číst dál...

Diskutujte o tomto článku ve fóru (0 odpovědí).

Poslední novinky z fóra

Další témata »

Joomlaportál si prohlíží...

Právě přítomno: 504 hostů a 2 členové

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu