Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přídání obrázku na stránku

07. říj 2014 16:32 #118339
Odpověď od Olga
Uživatel
Obrázky se mi konečně podařilo nahrát kam potřebuji, jen nesedí velikost :)
www.eelement.cz/cs/dum-na-klic (úplně dole)

Napište prosím podrobněji kde se mění velikost obrázků? To se dělá před nahráním do galerie nebo už potom?

07. říj 2014 16:54 #118340
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ty obrázky tedy máte v článku a pod nimi text?
Pak se jejich velikost může změnit přímo v editoru, normálně na něj kliknout a táhnout myší.
Jaká používáte editor?
Pokud JCE tak čtvrtá ikonka dole zprava "Vložit/upravit obrázek"

07. říj 2014 17:08 #118342
Odpověď od Olga
Uživatel
nene, obrázky jsem přidala přes Úprava článku -- Obrázky a odkazy, proto je nelze upravit přímo v editoru. Jinak jsem koukala, že ostatní obrázky na stránce mají velikost 400 x 250, ale ty svoje obrázky nemůžu upravit přesně na tuto velikost (zkoušela jsem to přes online editor obrázků).

07. říj 2014 17:24 #118343
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
To jste si ty obrázky měla dát do článku, jak jsem Vám říkal, bylo by to jednodušší a flexibilnější.
Když to chcete dělat takhle, tak už ten obrázek www.eelement.cz/images/Bungalov-1176a_pdorys%20small.jpeg musí mít velikost 400x250 a to si můžete udělat libovolným editorem obrázků.
Obrázek tam asi budete muset nahrát z PC přes FTP, protože galerie, když si tam nahrává obrázky, tak jim upraví velikost a na webu jim tu velikost nezměníte.
V rámci článku tu velikost můžete měnit sama libovolně.
Poděkovali: Olga

07. říj 2014 17:56 - 07. říj 2014 17:56 #118349
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Já bohužel používám takovou starou šablonu ve který se mi ty obrázky zadané v "Úprava článků" nezobrazují, tak jsem si to zobrazil ve výchozí šabloně a je to přesně to samé jako když obrázky umístím přímo do článku.
Tam však s nimi mohu ještě pracovat (upravovat)

08. říj 2014 16:13 #118387
Odpověď od Olga
Uživatel
Zkusila jsem umístit obrázky přímo do článku ale ono to nevypadá dobře, navíc jsou dva obrázky takže mezi nima je třeba udělat určitý odstup, jako mezi obrázky nad nimi, a ten odstup se ručně blbě dělá. Jinak se mi konečně podařilo udělat správnou velikost obrázků a teď je asi všechno v pořádku :)
Děkuji vám za pomoc!

Powered by Fórum