Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vložení tabulky do článku

17. úno 2014 22:33 #114561
Odpověď od Bong
Moderátor
Založte si nový článek, klikněte na tlačítko zarovnání textu na střed a vytvořte tabulku se zarovnání na střed. Funguje to?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. úno 2014 22:38 - 17. úno 2014 22:45 #114562
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Tak potrvzuji. JCE vkládá tabulu tak, že nastaví okraje (margin) místo zarovnání na center. Nevím, asi to má svoje důvody. Chce se to podívat na možnosti marginů.
Mně se v konečném kódu článku objeví:
<table style="margin-left: auto; margin-right: auto;">

A tabulka je zarovnaná na střed.

ještě dodám:
margin auto znamená automatické nastavení okrajů tak, aby protilehlé byly stejné ( www.jakpsatweb.cz )
čili je zarovnaná na střed

20. úno 2014 12:10 #114602
Odpověď od Karel
Nováček
Vážené dobré duše,

v prvé řadě se omlouvám za prodlevu ale můj zaměstnavatel vyžadoval trochu mého snažení a tak jsem se musel věnovat práci :P

V každém případě moc děkuji za rady. Vyzkoušel jsem Bongovu radu a v nově založeném článku se chyba - tedy nevím jestli to nazvat chybou - opakovala znova. Tedy tabulka se stále zobrazovala vlevo.

Pak jsem vyzkoušel řešení kolegy FWD a hurááá, vše je jak má být. Do článku jsem v HTML vložil tento kód:

<table style="margin-left: auto; margin-right: auto;">
<tbody>
<tr>
<td>aa</td>
<td>bb</td>
</tr>
<tr>
<td>cc</td>
<td>dd</td>
</tr>
</tbody>
</table>

a tabulka po uložení nebo po přepínání mezi normálním zobrazení nebo zobrazení HTML zůstává na svém místě, tedy zarovnaná na střed. Rovněž odkaz ( www.jakpsatwev.cz ) je velice užitečný.

Ještě jednou moc všem děkuji ;)

Powered by Fórum