Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vzhled sablony, pravdepodobne problem s CSS

28. lis 2013 12:02 #112972
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Tak symetricky to uz pak neni stin, to uz tam pak klidne muze dat border. On radek myslel spis to, ze to mel jen v nekterych elementech a ne kolem celeho webu.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

28. lis 2013 13:42 - 28. lis 2013 13:50 #112974
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Sorry, ze jsem odpovedel az ted. Mam zaskrtnuty reakce na email a nic nechodi.... Dik za ten kousek kodu.

Pomohlo tohle od tebe
Code:
#wrapper { box-shadow: 2px 6px 10px 1px rgba(0, 0, 0, 0.5); }

Ano, potreboval jsem stin (nebo neco, co tak vypada) po stranach webu. Po cele delce webu. Reseni od conyho tak nefunguje. Musel by se vkladat kus kodu do vsech divu a hlavne neni mozny udelat stin tak, aby byl po stranach webu. Musel by se pravdepodobne duplikovat kod pro pravou a levou stranu a to by me z toho uz jeblo uplne. Tvoje reseni je kratky kod pro cely web a je funkcni.

Nevypada to sice ted uplne presne tak, jak jsem chtel, ale je to dostacujici. Je to web zdarma a uz i tak jsem stravil prilis casu s jeho upravama a kdovi kolik casu jeste zaberou. Takze tak, jak je to s tim kodem od tebe je to uplne v pohode.

Jeste me tak napada. Nevite nekdo, jestli existuje nejaka funkce v JCE, ktera by umela po stlaceni nejakyho uzivatelskyho tlacitka obarvit oznaceny odstavec textu nejakou barvou? Vystrachal jsem nekde po netu tento kousek kodu,
Code:
<p style="background-color: rgba(255,255,255,1);">TEXT</p>
se kterym to jde, ale problem je ten, ze pani, ktera si to bude obsluhovat nema moc sanci si zobrazit clanek i se zdrojakem a nekde se v nem vrtat. Nebo jestli je nejaky jiny jednoduchy reseni.

Jinak jeste par slov k tomu, jak jsem psal o znefunkcneni sablony. Tak ten kousek kodu nic neznefunkcnil. To se jen webhosting banan rozhodl, ze se mu asi nezda uprava souboru a teprve po tzv. RESETU ADRESARE, jak to u bananu nazyvaji, se web zas ukazal i v Opere. Za banan nemuzu. Ona uz to mela koupene, kdyz se mne ozvala. Kdyz jsem zjistil, ze tam za to plati skoro 1500, tak jsem neveril svym usim. BOhuzel na bananu se po kazde aktualizaci cehokoli musi resetovat, jinak to nefunguje skoro vubec.

28. lis 2013 14:21 #112975
Odpověď od Cony
Moderátor

radek178 napsal: Reseni od conyho tak nefunguje. Musel by se vkladat kus kodu do vsech divu a hlavne neni mozny udelat stin tak, aby byl po stranach webu.

To je samozřejmě holý nesmysl, kód který jsem psal by patřil dovnitř definice tak jak psal prontik, pro Vás tedy po lopatě
Code:
#wrapper { box-shadow: zde dle libosti; }
JCE podporuje načtení stylů z externího CSS, projděte jeho nastavení. Pokud si nadefunjete své CSS se styly jako např.
Code:
.cerveny {background: red;}
JCE Vám je nabídne v rozbalovacím menu.

28. lis 2013 15:00 #112979
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Neumim spravne odpovedet citaci, kdyz uz je v prispevku tolik citaci. Tak aby se to nemotalo, odepisu do novyho. Jink klidne tykej, uz jsme si tykali. Ja si u toho vykani pripadam blbe.

Pises:

To je samozřejmě holý nesmysl, kód který jsem psal by patřil dovnitř definice tak jak psal prontik, pro Vás tedy po lopatě


To bohuzel neni nesmysl. Tys mne zadny kod nenapsal, tys mne napsal odkazy na generatory. Nejaky kod jsi dopsal az podstatne pozdej, kdyz ja jsem tam mel uz strcenej ten prontikuv.

Navic cokoli z tech generatoru stinu v template nefungovalo tak, jak jsem chtel. Nejenom, ze to nedelalo stin po obou stranach a neni ani mozne to v generatoru nastavit, ale co bylo jeste horsi, ze i kdyz jsem ten vygenerovany kod vlozil do template, tak stin opravdu nebyl po cele delce webu, ale byl pouze v te casti, kam jsem ho vlozil v template. Napriklad pokud ho vlozim do zmineneho souboru xxx.css do casti header, stin byl okolo headeru, ale nebyl kolem body. Kdezto, kdyz jsem vlozil prontikuv kod kamkoli, okamzite to udelalo stin kolem celyho webu.

To s tim externim CSS vypada zajimave. Snad to budu umet nastavit. Jdu to zkusit. Dik.

28. lis 2013 16:13 #112981
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, generátor bez úplně základní znalosti CSS, použití FireBug a trocha snahy je k ničemu. Generuje kód CSS, který je nutné v CSS souboru přiřadit k prvku. :silly:

29. lis 2013 10:26 #113000
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Coz o to, ja se snazil, problem je v tom, ze sam pises, ze se to musi prirazovat k prvku. Stravil jsem s tim, nez jsem sem napsal vic jak pul dne. Netusim, kolik prvku v template mam, ale urcite tak 7-10. Tzn. desetkrat hledat misto, kam zapisovat kod, plus deset dalsich kodu, ktery by stin vytvoril na leve strane webu.

Nerikam, ze je to nefunkcni, je to zbytecne slozity. Kdezto prontikovo reseni je skoro dokonaly. Kousicek kodu, nakopirovanej kamkoli a vypada to ok.

Pro moje potreby bylo proste to prontikovo reseni lepsi. Pokud bych ale potreboval ostinovat jednotlivy prvky, je jasny, ze je lepsi to tvoje. Ja tim nechtel shodit tvoji pomoc, jestli´s to tak pochopil.

Ten JCE jsem s tim nerozchodil. Delal jsem to podle navodu, ale asi mam neco spatne v tom souboru editor.css, ale stejne pak netusim, kterym tlacitkem by se to obarvovalo. To musi byt jednoduchy, neco jako ve wordu, jinak to ona nema sanci udelat. takze jsem to vzdal.

Powered by Fórum