Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vzhled sablony, pravdepodobne problem s CSS

27. lis 2013 17:19 - 27. lis 2013 17:21 #112956
Vzhled sablony, pravdepodobne problem s CSS od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

potrebuju poradit s sablonou Afterburner od RT. Znama me pozadala, jestli ji udelam web. Protoze zadne weby na prodej nedelam, ale pro svoje potreby jsem si nekolik webu udelal, rekl jsem si, ze to zkusim, protoze chtela velice jednoduchy web. Pres firebug apod. jsem se svoje weby, co se tyce barev a dalsich zakladnich veci, upravil sam, ale tady strasne tapu a samozrejme chybi znalosti.

Byl bych rad, kdyby me nekdo mohl poradit s par malickostma. Jsem presvedcen, ze to pro cloveka, co se v tom vyzna bude zalezitost chvilky, ale ja i kdyz jsem ruzne hledal, nejsem schopen prijit veci na kloub. Samozrejme je to taky tim, ze konkretne tahle sablona od RT je hodne zvlastne udelana a proste standrardni postupy, ktery plati u placenych RT sablon u ni neplati. Hledal jsem ruzne po netu a reseni jsem nenasel.

Potrebuju kolem webu udelat stim. Objevil jsem na jednom webu tento kod
Code:
box-shadow: 3px 6px 10px 1px rgba(0, 0, 0, 0.5);
ktery dela stim kolem webu, ale at jsem to kzousel zadat kamkoli do sablony, tak mne to nefungovalo a dokonce to sablonu znefunkcnilo.

Druhy problem je ten, ze web ma mit bilou barvu, coz vsude, krom FF ma. Ve FF se zobrazuje barva pozadi jako seda. Potreboval bych pohnout i s tim.

V pripade potreby link na web doplnim.
dik za tipy

27. lis 2013 17:39 #112957
Odpověď od Cony
Moderátor
Těžko říct co znamená "kolem webu". Stín můžete udělat kolem nějakého prvku, nejspíš máte na webu nějaký div, ve kterém je celý obsah stránek zapouzdřen, tomu to musíte přidat do definice stylu v CSS.

Pro generování kódu pro stín použijte generátor . Pokud chcete, aby Vám to fungovalo i na starších IE, použijte PIE.htc .

27. lis 2013 17:56 - 27. lis 2013 17:59 #112958
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Dik za odpoved. Jedna se napriklad o podobny stin, jako je tady. www.netio.cz

Mam na mysli stin po stranach webu. Demo template je tady demo.rockettheme.com/free/afterburner/ , bohuzel netusim, por ktery z divu je to potreba. Jdu se na to podivat.

Ten kousek kodu jsem vypreparoval odtud, ale netusim, jestli je to spravne a hlavne kam ho v template umistit. Dale se mne povedelo vlozenim a naslednym smazanim teto casti kodu naprosto znefunkcnit web v Opere. Ve vsech ostatnich prohlizecich funguje...

27. lis 2013 18:13 - 27. lis 2013 18:15 #112959
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak bohuzel uz mne ten prispevek o neco vys nejde upravit.

Tak ja potrebuju hlavne udelat stin po stranach webu (napravo a nalevo). Objevil jsem ten div, ktery potrebuju "ostinovat", ale samozrejme potrebuju ostinovat i jine csti template, takze bych spis potreoval neco, co vytvori stim po cele strane webu a ne abych musel pridavat kus kodu do kazde casti template.

Navic ani jeden odkaz na tvorbu stinu neumi stin vytvorit po stranach webu, ale vzdy pouze na jedne ze stran.

Existuje nejaky jiny reseni?

27. lis 2013 21:14 #112963
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Do
Code:
template/rt_afterburner_j15/css/***.css
*** tvuj zvoleny styl

dej nekam
Code:
#wrapper { box-shadow: 2px 6px 10px 1px rgba(0, 0, 0, 0.5); }

Melo by to vypadat nejak takto.... jestli o je tak jak si chtel.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

28. lis 2013 11:12 #112971
Odpověď od Cony
Moderátor
Aby ten stín byl symetrický použil bych spíš něco jako
Code:
box-shadow: 0 0 30px rgba(0, 0, 0, 0.5);
Nebo si pohrajte s tím generátorem uvedeným výše.

Powered by Fórum