Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Diakritika v Top menu

19. bře 2013 16:15 #105754
Diakritika v Top menu od Jakub Gruber
Začátečník
Ahoj, potřebuju poradit.
Začal jsem dělat web a stáhnul jsem si template s názvem Delition. Cokoliv jsem zatím potřeboval upravit tak jsem neměl problém až se dvěma věcma.

1) Mám horní TOP menu, kde mám několik odkazů, ale pokud dám do toho top menu odkaz, třeba O nás, tak to na webu vypíše jen O ns. Vůbec to nevezme diakritiku. Už jsem to hledal jak v sobourech toho templatu, tak v nastavení joomly, ale nenašel jsem. Zkoušel jsem vyměnit pro tohle menu font, v připojenym css soboru, ale font se nezměnil, takže nezmizela ani chyba.

2) Ten template má nabídku u loga Login, ale když na to kliknu, tak se mi otevře jen rámeček a nic v něm. Ten loginform tam je sám o sobě, takže se do webu jako uživatel přihlásit můžu, ale chtěl bych to hodit pod tenhle obrázek. S tím asi souvisí další věc a to taková, že mi to píše chybu v souboru application "
Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\Joomla\includes\application.php on line 539" a na řádku 539 je $menu = parent::getMenu('site', $options);
a druhou chybu co mi to hlásí "Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\Joomla\templates\delition\index.php on line 118" na kterým je <?php $menu = JSite::getMenu(); ?>. Souvisí to spolu, popřípadě víte v čem je problém nebo znáte nějaký řešeni?
Ještě v tomhle souboru index.php mám červeně označenej tag <jdoc>, setkal jste se s tím někdo?

přikládám obrázek, po rozkliknuti na webu se otevře v plne velikosti
2i.cz/cb197a5083

Děkuji moc za rady, Kuba

19. bře 2013 16:38 - 19. bře 2013 16:39 #105755
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
k 1.: Podobný "problém" s diakritikou řešili nedávno:
www.joomlaportal.cz/index.php/forum/62-j...-user-profile#104318

k 2.: zkuste vyhledat na fóru: Strict Standards: Non-static method JApplication

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Poděkovali: Jakub Gruber

19. bře 2013 16:44 - 19. bře 2013 16:44 #105756
Odpověď od Bong
Moderátor
Měl byste se obracet na toho, kdo vám šablonu prodal. Podporu si platíte.

Diakritika: máte použitý font, který diakritiku neumí, viz toto forum: CUFON

Vaší chybové hlášky je tu plné fórum, čtěte: Strict Standards: Non-static method JApplication

Tuhle adresu si přidejte k oblíbeným: Prohledat fórum

Edit: hmmm, zase pozdě... :(

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. bře 2013 16:49 #105757
Odpověď od Jakub Gruber
Začátečník
Děkuji, diakritika vyřešena.

Powered by Fórum