Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Poptávám vytvoření šablony

09. čvn 2013 23:59 #108405
Odpověď od Cony
Moderátor
:cheer: ghost: upřímně, kolikrát jste řešil detailní, kvalitní zadání a kolikrát zadání typu "chci stránky" ;)
Já se většinou setkávám s tím druhým, a s klienta to pak obvykle "leze jak s chlupatý deky"...

10. čvn 2013 06:33 - 10. čvn 2013 06:37 #108407
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
resil jsem to nekolikrat s tim, cim vetsi web, tim by melo byt zadani presnejsi (nebavi me neco neustale predelavat a cim presnejsi zadani, tim mene prostoru na opavy)

takze se vzdy snazim z klienta dostat maximum informaci (on sam musi vedet ci byt po navedeni schopen specifikovat, co a kde a jak chce, a jak to ma fungovat)

tady se bude jednat dle popisu o minimalne maly portal, kdyz chce VM, SOBI, CB, coz jsou jedny z nejrobustnejsich rozsireni (jeste chybi neco na realitku a forum a je to kompletni)
pokud je to bezny firemni web do 10k, tak tam je to jen o par vecech, ale dle velmi strucneho popisu by toto melo byt mnohem vetsi = casove narocnejsi

Joomla! pro každého

10. čvn 2013 09:17 #108412
Odpověď od David
Nováček
Já vám tedy nevím, ale uvědomujete si, že se dohadujete s klientem? Děláte tu blbce z někoho, od koho chcete získat práci, to se mi nezdá jako nejlepší způsob k dosažení cíle.
Ale nebudu vám to vyvracet, pro ostatní zájemce o zakázku je fajn, že se tu "oborníci" sami vyautují.
--
je to přátelská rada, tak to tak berte

www.joomlista.cz - blog o CMS Joomla!
www.joomlaskoleni.cz - Joomla! školení
www.grapharts.cz/
www.grapharts.cz/cs/hosting - Hosting pro Joomla!

10. čvn 2013 10:23 #108415
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
ja se s nim nedohaduji a ani ze zadavatele nedelam blbce (nemam nic takoveho zapotrebi a doufam, ze to tak zadavatel ani nebere) - popravde ani nemam nyni cas na nejakou zakazku, takze se o ni klidne poperte s ostatnimi ;-) (nic ve zlem)
jen se snazim zadavateli rici, ze zadani timto stylem je zcela k nicemu => nejde urcit ani ramcova cena (ktera by se ve vysledku mohla pohybovat +/- 20 % od soucasneho odhadu)

jsem zvykly, ze pokud klient neco chce, musi rici co (je jedno, ci do mailu ci na osobni schuzce)
pak spolu probereme, jak to asi bude vypadat a idealne upresnime jeho pozadavky ci dalsi moznosti, ktere jej casto ani nenapadnou a ktere nakonec chce ...
nejde delat web tak, ze neco udelam, on pak rekne, ze je to cele jinak, nez si predstavoval, ...
asi kazdy mame jine klienty a jinak nastavene ci vyzkousene procesy

kdyz jsem znamemu pomahal delat specifikaci noveho webu pro skolu, kde pracuje, tak mela cca 3 A4 + prilohy cca zamysleneho rozlozeni + polozky menu (v zakazce je i naplneni materialy dle stavajiciho webu)
protoze, co neni definovano u vetsiho projektu v zadani, to byva firmami brano jako viceprace (finance navic)

tady se totiz dle zadani nebavime o beznem firemnim webu s 5 polozkami menu od home pres nabizime po kontakt (pokud ano, na co je tam VM, CB, SOBI a jine)

samozrejmosti je u vetsiho projektu nejaka smlouva (u malych jsem liny to resit)

pokud jste na inzerat odpovedel nejakou konkretni castku, tak vas obdivuji, protoze ze soucasneho zadani ja nedokazi urcit, zda prace zabere 20 hodin nebo klidne 100 hodin

Joomla! pro každého

10. čvn 2013 11:18 #108430
Odpověď od Cony
Moderátor

Graph napsal: Ale nebudu vám to vyvracet, pro ostatní zájemce o zakázku je fajn, že se tu "oborníci" sami vyautují.

No zkušenosti mě naučili mlhavé zakázky raději odmítat, než se pak s klientem ex post hádat, že "tohle tam přece mělo být, vždyť to umí každý druhý eshop, jako třeba alza nebo mall" :-) Ne vždy klient má vůbec představu, co by to nebo ono obnášelo, a často se nakonec ukáže že na něco zapomněl, nebo naopak na něčem vlastně netrvá.

Souhlasím naprosto s ghostem, čím podrobnější zadání, nejlépe písemně, tím větší klid jak pro klienta tak pro vývojáře.

10. čvn 2013 12:02 #108431
Odpověď od David
Nováček
Samozřejmě s oběma souhlasím, ale úvodní popis nepokládám za specifikaci prací. Tu je potřeba samozřejmě dodat.

Podle prvního kontaktu také nelze říct cenu, předpokládám, že poptávajícímu se jedná jenom o cenovou hladinu, např. od 20 000,-. Myslím ale, že toto je vhodné si říct interně s klientem, veřejné řešení není ideální..
Z mé zkušenosti vím, že zákazník často něco chce, ale neví přesně co, to si z něj musím vydolovat :).

www.joomlista.cz - blog o CMS Joomla!
www.joomlaskoleni.cz - Joomla! školení
www.grapharts.cz/
www.grapharts.cz/cs/hosting - Hosting pro Joomla!

Powered by Fórum