Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Uprava pozadia

23. úno 2013 21:15 #104468
Odpověď od KilJeaden
Začátečník
Lenze v template.css mam co sa tyka toho suboru co je na pozdati cize bg_page.jpg iba tento odstavec
Code:
body { margin: 10px 0px 0px 0px; padding: 10px 0px 0px 0px; width: 100%; display: table; background:url(../images/bg_page.jpg) top; }


a ako vravim velmi sa do php nerozumiem ale ak dobre pozeram tak tam nie je nic spomenuta ako opakovat repeat alebo center, preto neviem co mam zmenit kedze ziadna funkcia tam nie je napisana v tom odstavci preto som z toho uplne mimo.

Predpokladam ze nebude stacit ak nahradim odstavec vyssie tymto odstavcom
Code:
body { margin: 10px 0px 0px 0px; padding: 10px 0px 0px 0px; width: 100%; display: table; background-image: URL(../images/bg_page.jpg'); background-attachment: fixed; }

Vysledok by mal byt ze pozdaie bg_page.jpg bude fixne na vrchu stranky v strede stranky (samozrejme ten subor pozadia si upravim na iny rozmer a iny bude obsah toho obrazku.

Predpokladam ze ze to opakovanie a znasobovanie bude nastavene asi v dalsom css subore, lebo mam este jeden v nastaveniach sablony a to pre moju farbu ktoru mam zvolenu tento
Code:
@charset "utf-8"; /*** blue ***/ a:link, a:visited { color: #000000; text-decoration:underline; } a:hover { color: #0000FF; text-decoration:none; } #topnav{ background: #0E192D url(../images/green/top_menu_bg.png) top repeat-x; } #topnav ul li a:hover{ background: #CC0033; } #topnav ul li a.active{ background: #CC0033; } #topnav ul li li { background: #CC0033; KHTMLOpacity: 0.90; MozOpacity: 0.90; opacity: 0.90; } #topnav ul li li a:hover{ background: #0E192D; filter: alpha(opacity:90); KHTMLOpacity: 0.90; MozOpacity: 0.90; opacity: 0.90; } #date{ background: url(../images/green/menu_right.png) top right no-repeat; } #leftcolumn h3, #rightcolumn h3{ background: #545454 url(../images/green/bg_h3.png) top center no-repeat; } ul.menu li#current { background:#E8ECF7; border-left:4px solid #0A296E; } ul.menu li#current a{ text-decoration:none; color:#363636; background:#E8ECF7; } a.readon, a.readon:hover, a.readon:visited{ display:block; height:29px; width:114px; color:#FFFFFF; padding-left: 30px; line-height:29px; background: url(../images/green/bg_read_more.png) top left no-repeat; margin:10px 0px 0px 0px; } #power_by, #power_by a, #power_by a:visited{ color:#CCC; text-decoration:none; font-size:11px; } ul.menu li{ list-style:none; background:url(../images/green/menu_arrow.gif) top left no-repeat; } #f_area div.moduletable_menu, #f_area div.moduletable, #f_area div.moduletable_text{ background: url(../images/rub_footer_bottom.png) left bottom no-repeat; } #f_area h3{ background:#2A2A2A url(../images/green/f_area_h3.png) top left no-repeat; } ul.mostread li{ list-style:none; background:url(../images/green/menu_arrow.gif) top left no-repeat; } ul.latestnews li{ list-style:none; background:url(../images/green/menu_arrow.gif) top left no-repeat; } .moduletable ul li { list-style:none; background:url(../images/green/menu_arrow.gif) top left no-repeat; } div.componentheading{ color:#2E424B; }

ALebo tento druhy subor nema s tym ziaden suvis ?

Dakujem za pomoc.

E-shop so zábavnou pyrotechnikou: e-shop.ppyro.eu/ [/b]

23. úno 2013 21:27 #104469
Odpověď od Věra Marková
Nováček
Je to template.css řádek 15
Poděkovali: KilJeaden

24. úno 2013 18:59 #104491
Odpověď od KilJeaden
Začátečník
OK lenez ja nemam potuchy ako ho mam upravit :(

E-shop so zábavnou pyrotechnikou: e-shop.ppyro.eu/ [/b]

24. úno 2013 23:51 - 24. úno 2013 23:53 #104498
Odpověď od Věra Marková
Nováček
Code:
bacground: url(/"../images/bg_page.jpg") repeat fixed center top transparent
... jak bylo již napsáno, template.css řádek 15
Poděkovali: KilJeaden

25. úno 2013 00:47 - 25. úno 2013 00:48 #104502
Odpověď od KilJeaden
Začátečník
Ďakujem velmi pekne, uz som mal napisany strasne dlhy prispevok ze co vsetko som poskusal ake varianty a nefungovalo to, a potom som si vsimol ze ste spravili jeden preklep ze chybalo v slove background pismeho k.

Takze uz to funguje, vyborne velmi pekne dakujem.

E-shop so zábavnou pyrotechnikou: e-shop.ppyro.eu/ [/b]

25. úno 2013 00:59 #104503
Odpověď od Věra Marková
Nováček
Za překlep se omlouvám :)

Powered by Fórum