Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dvě odlišné šablony a katalog ovladačů

27. led 2013 15:24 #103003
Odpověď od Bong
Moderátor
Je úplně šumák kolik šablon na webu máte. Netuším přoč tedy operujete dokola tou veřejnou a neveřejnou částí. Jak si to k položkám menu přiřadíte, tak to budete mít... a šablona speciálně pro download? No samozřejmě, ale každá komponenta pro stahování má možnosti zobrazení (šablon) již v sobě. Nic univerzálního nenajdete.

Píšete o tisících položek, opravdu myslíte, že "to nějak to uděláte" a až se vám to bude hodit, jednoduše vše změníte do eshopu? Použijte komponetu pro eshop nebo pro stahování, která umožní i prodej. řešte použitá rozšíření a ne vzhled (šablonu), ten vám totiž žádnou funkčnost stránek neudělá...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. led 2013 16:04 - 27. led 2013 16:08 #103007
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Protože chci, aby se mi po přihlášení zobrazila jiná šablona naž ta co bude na titulní straně. Jinak tu šablonu na download jsem myslel jako nějakou pěknou template (spíše se vzhledem databáze), která by se zobrazila po přihlášení uživatele. Omlouvám se, ale nerozumím vám, jak to myslíte, že každá komponenta pro stahování má možnosti zobrazení (šablon) již v sobě? Já jsem zatím nechtěl používat něco co obsahuje nákupní košík a položky cen. Má to byt spíše katalog něco jako zde , ale bude mít mnohem více položek.

27. led 2013 16:33 - 27. led 2013 16:34 #103010
Odpověď od Bong
Moderátor

Protože chci, aby se mi po přihlášení zobrazila jiná šablona naž ta co bude na titulní straně.

Pro libovolnou položku menu, nebo část stránek , můžete mít libovolnou šablonu. viz. Správce šablony: Varianty šablon.

Jinak tu šablonu na download jsem myslel jako nějakou pěknou template (spíše se vzhledem databáze), která by se zobrazila po přihlášení uživatele. Omlouvám se, ale nerozumím vám, jak to myslíte, že každá komponenta pro stahování má možnosti zobrazení (šablon) již v sobě?

Šablona stránek je jedna věc. Šablona komponety pro stahování je samostatná, obsažená přímo v komponentě. Podívejte se do administrace vaší Phoca Downloads, Docman, JDownloads,...

Já jsem zatím nechtěl používat něco co obsahuje nákupní košík a položky cen. Má to byt spíše katalog něco jako zde , ale bude mít mnohem více položek.

Každý eshop má režim KATALOG. Tedy funkce nákupního košíku jsou vypnuty a nepřístupné.

Pozn. Udělat skladiště ovladačů je sice hezký nápad, ale jak zajistíte to nejzákladnější, tedy aktuálnost? Pokud toto nemáte nějak automatizováno? Jak chcete konkurovat zavedeným a velkým serverům? Jak můžete prodávat ovladače, na která nevlastníte práva?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. led 2013 17:22 - 27. led 2013 17:27 #103018
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel

Pro libovolnou položku menu, nebo část stránek , můžete mít libovolnou šablonu. viz. Správce šablony: Varianty šablon.

Takže, mohu mít například na home šablonu Flux a po přihlášení se objeví šablona Beez? Chápu to dobře? Ale stále nevím, jak nastavím, aby se po přihlášení i automaticky změnila šablona. Myslíte to tak, že po přihlášení vyberu kam se uživtel přihlásí (blog, článek, download apod.) a tam někde nastavím, že to bude např. v šabloně Beez? Poradíte mi kde?

Šablona stránek je jedna věc. Šablona komponety pro stahování je samostatná, obsažená přímo v komponentě. Podívejte se do administrace vaší Phoca Downloads, Docman, JDownloads,..

Já jsem myslel mít uvnitř tematickou šablonu (třeba jako máte na webhostig a na jeho jednotlivé nabídky např. zde ) a z té pak přecházet až na komponentu.

Každý eshop má režim KATALOG. Tedy funkce nákupního košíku jsou vypnuty a nepřístupné.

Takže neexistuje komponenta např. pro katalog software u které by byl možný popis, bylo by vidět kdo co stahuje, a uživatelé by mohli snadno vyhledat a stáhnout požadovaný soubor. Platba by byla obdobná, jako na Aukru za inzerci a ne za všechno by se platilo. S uživateli by byla podepsaná smlouva. Co třeba Cobalt 7? I když jsem slyšel, že má problémy s tím, že se nezobrazuje korektně v IE 6,7,8 Je to tak?

Pozn. Udělat skladiště ovladačů je sice hezký nápad, ale jak zajistíte to nejzákladnější, tedy aktuálnost? Pokud toto nemáte nějak automatizováno? Jak chcete konkurovat zavedeným a velkým serverům? Jak můžete prodávat ovladače, na která nevlastníte práva?

Ty ovladače budou samozřejmě zadarmo. Jedná se o více druhů různých souborů ke stažení, ale žádné "ulozto" to nebude. Taky to nebude nic protiprávního, neetického a nebo závadného obsahu. Prostě každý má nějaké soubory nebo dokumenty, kterých si cení. Něco bude zadarmo a něco za drobné peníze. Ale to je ještě otázka....

27. led 2013 17:46 - 27. led 2013 17:46 #103019
Odpověď od Bong
Moderátor
Nainstaloval jste si Joomlu a Phoca Download?
Povolil jste registaci uživatelů?
Vytvořil novou položku v mainmenu pro Phoca Download a nastavil ji Přístup: Registered?
Ve Správce šablony: Upravit variantu jste ve variantě šablony Atomic zaškrtnul v Přiřazení nabídky Výběr z nabídky: MainMenu - Phoca Download?
Podíval jste se do frontendu na to co jste vytvořil?
Vidíte nějaké rozdíly mezi položkou Hlavní stránka (pro nepřihlášené) a položkou Phoca Download (pro přihlášené)?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jan Kedvis

27. led 2013 17:55 - 27. led 2013 17:56 #103020
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Na první otázku ano. Druhá zatím ne.Ostatním vyzkouším a vrátím se k vláknu. K mým otázkám mi můžete říci (pokud to půjde), alespoň ano a nebo ne, ať nejdu špatným směrem. Nevím co lze a co nejde. Vaše odpovědi mě zajimají. Děkuji.

Powered by Fórum