Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zmena pozadi podle kategorie článku

03. úno 2013 18:09 #103351
Odpověď od Michal
Uživatel
A to meni pozadi u clanku nebo u cele stranyk me slo o zmenu pozadi cele stranky.

03. úno 2013 18:42 #103352
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Jak už jsem psal, skript přidává k tagu body třídu obsahující id kategorie. Takže je možné změnit pozadí celé stránky pro každou kategorie zvlášť, ovšem také záleží na tom, jakým způsobem je definováno pozadí přímo v šabloně.

03. úno 2013 20:39 #103369
Odpověď od Věra Marková
Nováček
Sice já tomu nerozumím, ale vypadá to mnohem jednodušeji než nahrávat 9x šablonu :)

03. úno 2013 20:51 #103371
Odpověď od Věra Marková
Nováček
Nenašel by se někde podrobný popis pro nás hloupější ? pls :)

houbak napsal: Přidávám své řešení pomoci JS. Níže uvedený JS kód stačí umístit do override souboru pro články.

Code:
<script type="text/javascript"> window.addEvent('domready', function() { var catid = <?php echo $this->item->catid; ?>; var body = $(document.body); body.set('class', 'category' + catid); }); </script>
Kód přidává do tagu body CSS třídu category + id kategorie, takže potom stačí do CSS soubory doplnit potřebné stylování (obrázek či barvu pozadí).

03. úno 2013 23:26 #103394
Odpověď od Pavel Šťastný
Pokročilý uživatel
zkuste se mrknout na Custom CSS

www.hyde-design.co.uk/free-joomla-extensions/custom-css

používám to na svých stránkách pro změnu banneru v záhlaví...dle zvolené kategorie článku...
www.fishmaker.info

03. úno 2013 23:41 #103395
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Použití Custom CSS je také řešení. Má pouze nevýhodu v tom, že každá kategorie musí mít svůj vlastní modul a je nutné vkládat kód do článku (pokud daná kategorie nemá vytvořenou položku menu). Jestli jsem tedy funkčnost modulu pochopil správně.

Powered by Fórum