Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

jdoc:include type="component". Jak zjistit info?

16. pro 2012 17:24 #101000
jdoc:include type="component". Jak zjistit info? od Radek Tupý
Začátečník
Dobrý den,
nevíte někdo, jak zjistit - pro příkaz <jdoc:include type="component" /> použitý v šabloně pro Joomlu - zda obsahuje nějaká data?
Potřebuji totiž vynechat obalující tagy (DIV ap.), když daný příkaz nic nevrátí.

Pro moduly (<jdoc:include type="modules" name="user2" style="xhtml" />) je funkce $this->countModules('user2'), ale pro component není (nenašel jsem). Na webu jsem nic neobjevil.

Díky za pomoc či tip

18. pro 2012 02:47 #101079
Odpověď od Milo
Uživatel
Pokud vím, tak každá stránka musí obsahovat nějakou hlavní komponentu, takže by zde takovýto check neměl smysl.

18. pro 2012 09:09 #101082
Odpověď od Radek Tupý
Začátečník
Ale ten důvod jsem tam popsal - tento úsek mám obalen tagem <div>. A potřebuji ten tag dát pryč. Mám totiž u něj nastaven podklad a pokud v komponentně nic není, byl by tam prázdný obarvený rámeček. A to nechci, nebo´t mám nastaven podklad celé stránky a toto by vypadalo blbě. Pravda - bude to prázdné asi jen na začátku...

18. pro 2012 09:19 #101083
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Která "normální" komponenta obsahuje "nic" k zobrazení?
Jaký je uživatelský smysl existence takové stránky? (Přijdu na nějakou stránku, a tam - "nic" - žádná informace proč nic, pouze menu a logo)

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

18. pro 2012 09:39 #101086
Odpověď od Radek Tupý
Začátečník
Nepsal jsem přeci, že tam není "nic". Jsou tam moduly, tj. menu ap. Ale jsou to divadelní stránky, kde je na hlavní (titulní) stránce stěžejní grafika. Nechci, aby přes ní byl prázdný obdélník.
Opravdu vím, proč to chci, díky za radu.

18. pro 2012 09:47 #101087
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Možná by bylo lépe dát odkaz na web, neboť se v tom začínám strácet.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Powered by Fórum