Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Re: Nemáte přístup ke správcovské části tohoto webu

29. kvě 2012 14:38 #94058
Po běžných textových úpravách jednoho z článků na našem webu www.marathon.farnostcheb.cz běžícím na Joomla 2.5 a po nějakém čase po opětovném pokusu o přihlášení se do administrátorské části webu se mi začala objevovat hláška:
"Nemáte přístup ke správcovské části tohoto webu." A to u obou mých účtů, kterými jsem na webu zaregistrován a u nichž mám nastavená Super User práva. Jsem z toho dosti zmaten a nevím teď, jak se dostat do administrace. Stejný problém, ale zatím bez řešení, se mi zatím podařilo vygúglit jen zde:
forum.c4.cz/joomla-2-5-administrace-nema...prihlasit-t2391.html
Prosím, poradíte někdo? Dík. Petr

29. kvě 2012 15:01 #94060
Odpověď od agas
Návštěvník
Nepomohla ani změna hesla přímo v databázi (podle www.redakcni-systemy.com/index.php/jooml...rata-hesla-do-adminu ).

Původním a nyní i změněným heslem se můžu přihlásit z frontendu, ale nepustí mi do přes něj do backendu... (nemám prostě administrátorská práva a nevím, kde jsem je potratil, ani kde si je - třeba v databázi - znovu nastavím).

29. kvě 2012 15:06 - 29. kvě 2012 15:11 #94062
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Samo jo? Neco jste nekde musel udelat, ze uz pro Joomlu nejste Super Admin, samo od sebe to z vas joomla neudelala pouze registrovaneho (asi). se m jeste nstalo.

Zkuste projit databazi, jako voditko by mohl pomoci tento navod .
Proste pridejte v databazi noveho super admina.

Doporucuju zazalohovat DB predem. Navod je sice psany pro J!1.6, ale melo by to fungovat

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.
Poděkovali: agas

29. kvě 2012 15:11 #94063
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Existuje i možnost ověřování chvilkově vypnout...

něco je o tom zde v sekci zde v sekci Temporarily Remove PHP Authentication.

Ale bacha, je to strašlivě nebezpečné....

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.
Poděkovali: agas

29. kvě 2012 15:25 #94064
Odpověď od agas
Návštěvník
Tak jsem zaexperimentoval s databází a takhle se mi to povedlo prošťouchnout:
Vlezl jsem si do tabulky _user_usergroup_map a u ID příslušného profilu jsem změnil group_id z původních (správně nastavených super administrátorských) 8 na (pouze administrátorských) 7. Poté mi to do administrace vpustilo, ale neviděl jsem žádné ovládací panely. Tak jsem to v databázi zase změnil zpátky na 8 a pak to už začalo běhat dobře.

Takže taková oprava - neoprava - nevím, co bylo příčinou, nevím, čím jsem to spravil, ale už to funguje. Je otázka, jak dlouho...

29. kvě 2012 15:30 - 29. kvě 2012 15:33 #94066
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejprve bych vyzkoušel nástroj na obnovu hesla. Ke stažení zde: www.joomlaportal.cz/index.php/download/c...-nastroje-pro-spravu

Okamžitě uvidíte skutečné uživatele, kteří jsou superadmini, můžete zněnit heslo a funguje to bezvadně. Hlavně soubory po použití smažte.
Brutálnější metody lze použít později.

PS.: koukám, že píšu s křížkem po funuse... Když jste toto provedl v databázi, není možné, že byla prostě jen nakopnutá tabulka databáze? Nezkoušel jste náhodou předtím opravovat, nebo optimalizovat tabulky?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: agas

Powered by Fórum