Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Uživatelské rozhraní neodpovídá

09. dub 2012 18:23 #92243
Odpověď od Bong
Moderátor
Zřejmě s tímto váš hosting problém nemá. Pokud ano, některé mají v administraci "kouzelné tlačítko", kterým to jde v případě potřeby opravit. Nebo třeba používejte výhradně FTP klienta v administraci hostingu, nainstalujte si vlastního (Extplorer), nebo můžete při prvotní instalaci zapnout FTP vrstvu.

Nejlepší ovšem bývá, správně soubory instalace nahrát a následně s Joomlou pracovat pouze přes administraci. Nakonec, pokud je Joomla nainstalovaná a vše funguje, FTP klient není při běžném provozu vůbec potřeba.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. dub 2012 18:30 - 09. dub 2012 18:32 #92244
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No ja FTP pouzivam hodne casto, napriklad pro nahravani fotek. Je to mnohem rychlejsi.

FTP vrstvu nezapinam, nekde jsem cetl, ze je to riziko. Dalsi rozsireni (Extplorer) nechci pouzivat. Uz takto mam s rychlosti problemy a jeste to zpomalovat dalsim se mne nechce.


Jinak treba pri upgradu sablon je FTP nutnost, protoze klasicka instalace smaze kopie a nastaveni sablon. A jak se zda, tak i ted budu muset FTP pouzit kvuli aktualizaci nekterych extensions, protoze mne ani na jednom webu nejdou instalovat a nikdo z RT se nema k tomu, aby mne odpovedel.


Dik za vysvetleni.

09. dub 2012 18:38 - 09. dub 2012 18:43 #92246
Odpověď od Miroslav Matejka
Uživatel
Podíval jsem se do struktury databáze přes Webftp a nenašel jsem tam žádné problémy. Vlastník je správný (s výjimkou cizích modulů jako admintools. phocadownload apod.) a práva jsou maximální. Mám tedy dojem, že tudy cesta nepovede. Navíc Webftp mi neumožňuje opravit vlastnictví u cizích položek označených 33.
Zjistil jsem ale, že vlastník 33 je uveden i u component com_joomlaupdate a com_joodb a u mod_atjupgrade. To bude zřejmě ten problém. ve Webftp však nemám žádnou možnost to opravit.

09. dub 2012 18:43 #92247
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Zkus upravit vlastnictvi pres AdminTools.

09. dub 2012 18:44 #92248
Odpověď od Miroslav Matejka
Uživatel
To je nepoužitelné, do admintools se nemohu dostat, dokud se mi nepodaří přohlásit k administraci joomly :-(

09. dub 2012 18:50 #92249
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak to sorry, ja jsem ten tvuj prispevek necetl cely a uvidel jsem ted, ze pises o AdminTools.

Powered by Fórum