Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zobrazení kódu v článku

13. bře 2012 20:44 #91189
Odpověď od Bong
Moderátor
I bez pluginů by mělo stačit označit text a vybrat formát "code" (podobně jako h1, h2, ,...)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. bře 2012 21:11 - 13. bře 2012 21:19 #91194
Odpověď od Jarda
Začátečník

Stenlycup napsal: - plugin do editoru JCE extensions.joomla.org/extensions/extensi...cific/jce-extensions ?
- plugin do editoru JCK extensions.joomla.org/extensions/extensi...ck-editor-extensions ?
- extensions.joomla.org/extensions/edition/code-display jsou tam min 3 napr.: extensions.joomla.org/extensions/edition/code-display/3771
- i ten geshi je extensions.joomla.org/extensions/edition/code-display/16889


Jak jsem psal v prvním příspěvku, tohle jsem vše zkoušel, resp. všechny pluginy z extension. Všechny včetně geshi dělají to, že v href"" čekají cestu, ale vůbec nepočítají s tím, že tam může být PHP kód a ten sprostě ignorují a nahradí cestou Joomly, resp. lomítkem. Je to docela průser, protože takto jsou všechny slavné pluginy nespolehlivé. Jinak podle testování to není závislé na použitém editoru či jeho nastavení.

Bong napsal: I bez pluginů by mělo stačit označit text a vybrat formát "code" (podobně jako h1, h2, ,...)


Tak tohle mě nenapadlo, ale výsledek je stejný.

13. bře 2012 21:42 #91195
Odpověď od Bong
Moderátor
:) Já mám takové tušení, že moje odpověď byla trochu zavádějící. Můžete zkusit preformatted - <pre>

Možná nejrychlejší řešení bude, zkopírovat onen zniňovaný kus PHP kódu přímo zde z fóra a přímo vložit do článku. Funguje bez problémů a není třeba s ním dál pracovat (j2.5, JCE)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. bře 2012 21:48 #91196
Odpověď od Karri
Návštěvník
Jo, tyhle pluginy jsou potvory :cheer:
ad Bong - kód je skutečně lépe vložit do tagu <pre> :)
ad JardaR - osobně to řeším tak, že při zápisu vzorového kódu nahrazuji, jak zde již bylo uvedeno, šipky za entity, tedy za < &lt; a za > &gt

13. bře 2012 22:09 - 13. bře 2012 22:10 #91197
Odpověď od Jarda
Začátečník

Fenris napsal: Jo, tyhle pluginy jsou potvory :cheer:
ad Bong - kód je skutečně lépe vložit do tagu <pre> :)
ad JardaR - osobně to řeším tak, že při zápisu vzorového kódu nahrazuji, jak zde již bylo uvedeno, šipky za entity, tedy za < &lt; a za > &gt


Jasný, ale opravdu jsem zkoušel i toto. Tag <pre> nic neřeší a výsledek je stejný. Navíc daný kód je pouze výsek většího bloku, viz. web
I když to zkopíruji z Kuneny (která to jako jediná umí zobrazit), tak stačí uložit, znovu otevřít a uložit a jsme zpět. To samé neřeší ani entity. I když se mi podaří kód zobrazit, nesmím ho již editovat a stejně je tam pořád navíc to lomítko.

Vyřeším to asi tak, že na tento kus kódu odkáži do fóra, které to umí, jinou cestu nevidím.

14. bře 2012 10:21 #91209
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak jsem zkoušel všechno možné, ale dělá mi to podobné nesmysly jako je popisováno... Jediné co se nikdy nepokazí, je kód zkopírovaný a vložený z Kunena fóra... Což ovšem moc nedává smysl... :(

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jarda

Powered by Fórum