Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zobrazení kódu v článku

14. bře 2012 11:25 - 14. bře 2012 11:34 #91210
Odpověď od Jarda
Začátečník
Díky za potvrzení mého celodenního úsilí. :unsure:
Pokud ten kód z Kuneny vložím a nebudu se v něm hrabat, tak to funguje. Jen by mě u značky <pre> zajímalo, jak vnutit zobrazení, aby se v případě delšího obsahu objevil posuvník. Kdysi jsem toto řešil u jiného systému a bylo to vázané na css, ale zde to nemohu dohledat.

edit: tak to bylo opravdu ve stylech, kde pro tag je nutno vložit overflow: auto a závisí to na použité šabloně.

14. bře 2012 11:55 #91211
Odpověď od Jarda
Začátečník
Tak všechno zpět. I když se kód z Kuneny v administraci článku uloží správně, na webu (promazání cache apod.) se stejně zobrazí navíc lomítko, zbytek je O.K.
Vyřešeno přesměrováním do fóra a zpět.

30. bře 2012 11:33 #91839
Odpověď od Aqui
Začátečník
Zdar chalani,

stalo se mi něco podobného. Používám JCE starší verzi tusím asi 1.5.7.7. Testuji PIWIK, který chce pro analýzu stránek vložit kód který je založen na java. JCE v této verzi se chová ke kodu natolik "inteligentně", že když pri editaci HTML v editoru (nikolik přímo přes wisiwig) vložím ten java kod, tak mi pro udržení validity šoupně do zdroje javy tu symboliku
Code:
// <![CDATA[
. Toto se děje když se přenesu zpět do wisiwig prostředí.
To je v pořádku a vše faká jak má.

Přešel jsem na JCE 2.0.21 že vyzkouším změny nové verze a problém je na světě. Celý kod mi to vyfiltruje a zůstane jen pár html značek. U starého wisiwig prostředí mi to zobrazilo v editoru symboly zdrojáku po symbolem <> a tady vůbec.

Můžete mi nekdo něco poradit? Jaký dodatečný plugin to chce? Byla to holá instalace JCE. Tu starou verzi jsem měl asi již nějak o pluginovanou (ale asi jen o imagemanagera).

Díky moc za pomoc.

Zdarec :-) Aq.

30. bře 2012 12:27 - 30. bře 2012 12:28 #91845
Odpověď od David
Nováček
Pravděpodobně Vám Joomla maže scripty, návod pro opravu je zde - www.graph.cz/magazin/joomla/80-joomla-od...e-scripty-po-ulozeni

www.joomlista.cz - blog o CMS Joomla!
www.joomlaskoleni.cz - Joomla! školení
www.grapharts.cz/
www.grapharts.cz/cs/hosting - Hosting pro Joomla!

30. bře 2012 12:51 - 30. bře 2012 12:55 #91848
Odpověď od Aqui
Začátečník

Graph napsal: Pravděpodobně Vám Joomla maže scripty, návod pro opravu je zde - www.graph.cz/magazin/joomla/80-joomla-od...e-scripty-po-ulozeni


No je zajímavé že by to najednou žrala Joomla, když se starou verzí ne? Až s tou novou verzí JCE to začlo.

Díky moc, návod si projdu.

EDIT: jedu na J!1.5.26

Zdarec :-) Aq.

Powered by Fórum