Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kunena - boj se spamem

16. úno 2012 08:54 #89389
Kunena - boj se spamem od ma®vays
Návštěvník
Dobrý den.
Pár webů jsem updatoval na j2.5 a nahodil novou joomlu. Ovšem i přes reCAPTCHA ochranu mi na těchto webech neustále spamují. Jak se dá proti tomuto ještě víc bránit? Nebo spíš, jak to řešíte vy?

Pro začátek asi budu muset zrušit psaní zpráv pro veřejnost a nechat to jen přihlášeným . . . což se mi moc nelíbí, ale snad to pomůže....

Na dřívějších verzích kuneny fungoval captcha plugin od core design. což si myslím bylo pro uživatele přijatelnější řešení a na spamy to fungovalo, protože nestačilo jen rozluštit kod. Ovšem to teď není k dispozici :(

16. úno 2012 08:59 #89390
Odpověď od Bong
Moderátor
Já tohle dilema vždy řešil: Fórum pouze pro registrované, kniha návštěv (PGB se všemi zapnutými ochranami) pro okolojdoucí kecaly.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. úno 2012 09:05 #89392
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
mi přijdou ty spamy jako když táhnou úhoři. Jak to začne, vypnu psaní kolemjdoucím. A po nějaké době to změním zpět a zase n adelší dobu v pohodě. Jak to začne znovu, musím nastavení zase změnit. A tak pořád dokola. jako by mě prostě meli v databázi, že umě to jde a pořád mi tam cpali spamy. Jakmile jim zatnu tipec, tak přestanou otravovat. Asi . . . tak nějak si to představuju já :)

16. úno 2012 09:54 - 16. úno 2012 09:55 #89393
Odpověď od Daniel Rataj
Uživatel
Ahoj, udělal jsem modifikaci pro Kunena fórum a Captcha plugin. Předběžné (a velmi zevrubné) testování vypadá funkčně.

Pokud chceš, můžeš si stáhnout zazipovanou přílohu, přílohu rozbalit a soubor nahrát do následujícího adresáře:
/plugins/system/cdcaptcha/extension/site

Captcha je aktivní ihned bez dalšího nastavování. Testováno na verzi Kunena 1.7.2 a pro Joomla! 2.5

Tato příloha není pro hosty přístupná.
Prosím nejprve se přihlaste nebo registrujte.

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

16. úno 2012 10:50 #89396
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
a věříš mi, že jsem tušíl, že se chytneš :) Otestuju ti to na pár verzích a dám echo. Díky

16. úno 2012 10:55 #89398
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
tak mám nahozeno. joomla 2.5.1 a kunena 1.7.2 - počkáme a uvidíme.

Powered by Fórum