Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyba v Joomle? Robots: Index, Follow nefunguje

12. úno 2012 17:55 #89166
Chyba v Joomle? Robots: Index, Follow nefunguje od Martin Strachoň
Uživatel
Objevil jsem něco, co vypadá jako bug v Joomle. Můžu poprosit o potvrzení, že tomu tak opravdu je a jestli je moje řešení správné?

Verze:
Joomla! 2.5.1
(včetně češtiny, sh404sef a dalších rozšíření, což ale nejspíš nemá vliv)

Chyba:
Nastavím-li v Globálním nastavení, oddílu Nastavení metadat položku Roboti na hodnotu „Index, Follow“ (je výchozí), do konfiguračního souboru configuration.php se nezapíše hodnota „index, follow“ jak by měla, nýbrž zůstane prázdná. Při výběru všech zbývajících tří hodnot se přitom do souboru uloží správné hodnoty.

Dopad:
Kvůli tomu se při výběru „Index, Follow“ nezobrazují v záhlaví stránek META tagy
<meta name="robots" content="index, follow" />
jak by měly. Ve výsledku to mimo jiné omezuje SEO stránek.

Možná příčina:
V souboru administrator\components\com_config\models\forms\application.xml na řádku 374 je hodnota option prázdná, přestože by měla obsahovat „index, follow“. Dopsáním této hodnoty dojde k opravě chyby.

12. úno 2012 19:35 #89173
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

také používám Joomla 2.5.1 a tento problém mám pouze pro rozšíření třetích stran. To co je v defaultní verzi joomla když se nastaví index,follow pro článek, nabídku nebo v globálu tak to jde, ale v rozšíření třetích stran nikoliv.

12. úno 2012 20:10 #89177
Odpověď od Bong
Moderátor
To bazi:

Vaše řešení je správné. A kdybych si váš příspěvek přečetl před chvilkou, nemusel bych se hledat s řešením v jiném vláknu ... :)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. úno 2012 20:17 #89178
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
jen pro info:
tento META zadneho robota dnes jiz nezajima

Joomla! pro každého

12. úno 2012 20:52 #89179
Odpověď od Martin Strachoň
Uživatel
To Bong:
Děkuji. Zkoušel jsem to samé co v onom vláknu píše rkoperdak - ruční přepsání v configuration.php, ale právě proto, že další uložení konfigurace hodnotu přepsalo, dopátral jsem se k tomuto způsobu.

13. úno 2012 14:36 #89204
Odpověď od Ondřej Hlaváč
Začátečník
To ghost: A na to jste přišel jak? Roboty tato metainformace zajímá. Předpokládám, že jste asi spíš myslel, že je nezajímá, když je tam uvedeno "index, follow", protože to stejně indexují. Pokud je to ale s předložkou "no", tak vám ji indexovat nebudou (samozřejmě jen ti "slušní", což běžné vyhledávače jsou). Takže souhlasím, že výše uvedený problém je jen akademický, pokud bez problému fungují ty blokovací varianty, ale obecně tato metainformace své funkční použití má.

Powered by Fórum