Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Velká prosba

28. zář 2014 22:47 #118168
Odpověď od Cony
Moderátor
Platí rada kterou jste dostal - display: inline-block. Šablona navíc přidává k seznamům obrázky na pozadí, a je potřeba upravit ještě několik drobností, aby to vypadalo stejně jako na úvodní stránce.

Např. nějak takto:
Code:
ul.actions { margin: 0; } ul.actions li { list-style: none; background: transparent; display: inline-block; padding: 0 0 0 5px; margin: 0 0 0 5px; border-left: 1px solid #4E4E27; } ul.actions li:first-child { padding: 0; margin: 0; border-left: none; }

Tento celý kód vložte do souboru /templates/study_diginix_template_j16/css/template.css na konec.
Poděkovali: Ernst

28. zář 2014 23:13 - 28. zář 2014 23:16 #118170
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Bezva, funguje. teď budu do rána studovat, co a jak tam dělá.

Mám ještě dva dotazy:

Chtěl bych ten počet zobrazení také ve stejné řádce. přeložit si to umím přímo v PHP, ale to není to pravé ořechové.
Pokud v přepsání jazyku dám COM_FJ_RELATED_ARTICLE_HITS na "Zobrazeno:", nezobrazí se mi již počet zobrazení.
Ve zdroji je to:
<?php echo JText::sprintf('COM_FJ_RELATED_ARTICLE_HITS', $this->item->hits); ?>

Mohu to nahradit
<?php echo "Zobrazeno";?>
<?php echo $this->item->hits;?>

Ale to není ono

A pak druhý dotaz:
Lze nějak odrazit ten text od obrázku jako v hlavním blogu. Tady si vůbec nevím rady. Aby bylo to "Zobrazeno ve stejném řádku, to si asi poradím, ale tohle ani netuším.

29. zář 2014 00:46 #118172
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 1/ Zkuste trochu hledat - třeba FAQ na těchto stránkách
ad 2/ Pro odsazení slouží CSS vlastnost margin
Poděkovali: Ernst

29. zář 2014 01:10 #118174
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Ono to bude ještě pár hodin trvat, než to zpracuji, ale to zobrazení textu je asi tady
<?php echo $this->item->introtext; ?> a není to ve třídě. To si tam mám tu třídu vytvořit, abych jí mohl v css zadat parametry?

A druhá věc
Je tam třída pro readmore -
<p class="readmore">
<a href="<?php echo $link; ?>">
<?php if (!$this->item->access_allowed) :
echo JText::_('COM_FJRELATED_REGISTER_TO_READ_MORE');
elseif ($readmore = $this->item->params->get('alternative_readmore', 0)) :
echo $readmore;
else :
echo JText::sprintf('COM_FJ_RELATED_READ_MORE', $this->escape($this->item->title));
endif; ?></a>
</p>
a chci aby to bylo třeba červené, tak v css dám
p.readmore {
color: red;}
ale nic to nedělá. kde dělám chybu?

29. zář 2014 01:21 #118175
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
To přepsání jazyku s proměnnou %s jsem pochopil, děkuji.

Powered by Fórum