Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Re: Vkládání článků z frontendu - úprava formuláře

02. dub 2013 21:54 #106241
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak chybu jsem autorovi nahlásil i s řešením, tak uvidíme. Problém u něj je trochu ten, že jeho angličtina je ještě horší než moje :cheer:

18. dub 2013 19:20 #106771
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel

ghost napsal: je to jednoduche udelat pomoci joomla override
soubor edit.php z:
...components\com_content\views\form\tmpl\
si nakopirujte do:
...templates\sablona\html\com_content\form\
a ten si pak zeditujte dle toho, co vse chcete vymazat


Před časem jste mi báječně poradil, proto si dovoluji ozvat ještě jednou. Vkládací formulář pro vložení článku mám upravený. Potřeboval bych však ještě změnit velikosti jednotlivých polí, ale to nikde nemohu najít. Např. pole pro vkládání textu článku výrazně zmenšit apod.
Neporadil byste někdo? Díky.

01. bře 2020 18:11 - 01. bře 2020 18:12 #141840
Odpověď od Cufe
Admin
Ahojte, hraji si s formulářem pro vkládání článku z frontendu.

Se souborem edit.php přesunutém z components\com_content\views\form\tmpl\ do override (templates\sablona\html\com_content\form\) jsem si už hrál dříve a vždy to fungovalo bezvadně.

Nyní však řeším, jak udělat, aby se vkládané články z frontendu automaticky ukládaly jako hlavní články (featured). Našel jsem na fóru joomla.org vlákno, které o tom pojednává ( forum.joomla.org/viewtopic.php?t=884747h...ewtopic.php?t=884747 ), avšak úprava hodnoty z 0 na 1 v kódu níže (cesta souboru: components/com_content/models/forms/article.xml) mi ve formuláři jako výchozí hodnotu pole Hlavní článek: ANO NEnastavilo.
Code:
<field id="featured" name="featured" type="list" label="JGLOBAL_FIELD_FEATURED_LABEL" description="JGLOBAL_FIELD_FEATURED_DESC" class="inputbox" default="0" > <option value="0">JNO</option> <option value="1">JYES</option> </field>
Údajně lze daný soubor article.xml overridovat do templates/system/forms/com_content/article.xml (platí to?)
Můžeme o tom rozpoutat diskuzi a říct si, zda to skutečně v Joomla 3.9.15 funguje?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

01. bře 2020 21:24 #141841
Odpověď od Cufe
Admin
Okousek jsem se posunul.
Výchozí přednastavení formuláře pro vložení článku z frontendu lze skutečně upravit v souboru: components/com_content/models/forms/article.xml

Mám tedy nový dotaz: Předpokládám, že při aktualizaci systému se tento soubor přepíše, lze tedy tento soubor někde overridovat?
Uvedený override v minulém příspěvku (templates/system/forms/com_content/article.xml) nefungoval. Má být cesta jiná? Lze vůbec xml soubor overridovat?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

01. bře 2020 22:16 #141842
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
já nevím,
ale myslím že jdou overridovat jen view - to je logika systému MVC.
Proto taky jdou overridovat jen některé pluginy, které view mají - které nemají tak ne. (u component a modulů se počítá že view mají)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

01. bře 2020 23:14 #141844
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
potřebuješ, aby to jako výchozí hodnotu nabízelo hlavní článek nebo aby se z toho "natvrdo" stal hlavní článek?

Powered by Fórum