Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Oblíbené Kdo by mohl pomoci vytvořit WWW pro neziskovku?

01. pro 2017 15:08 #133241
Odpověď od Cony
Moderátor
Také jsem se párkrát dostal do styku s Wordpress a nepřišel mi moc uživatelsky přívětivý. Má krásný editor, to musím uznat, oproti standardnímu TinyMCE v Joomle je daleko sympatičtější, ale zbytek okolo mi přišel poměrně nepřehledný. O úpravách šablon ani nemluvě.

V Joomle si vždy povypínám co jde, a uživatelům nastavím přístupová práva tak, aby měli přístup jen tam, kam opravdu potřebují, a administrace je hned daleko přehlednější a přívětivější. Dnes už si dokonce můžete vydefinovat vlastní admin menu, tím lze vše ještě zjednodušit....
Poděkovali: Bart

01. pro 2017 20:57 #133245
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Tak, samozřejmě tady nikdo nebude hanit Joomlu, jsme přeci na Joomlím fóru :) Pokud se někomu zdá Joomla jednoduchá, tak je to zpravidla z důvodu, protože je už na Joomlu x let expert a vyrostl „na ní“.

MaK.

--- -- -

01. pro 2017 21:15 #133246
Odpověď od H13
Admin

Pokud se někomu zdá Joomla jednoduchá, tak je to zpravidla z důvodu, protože je už na Joomlu x let expert a vyrostl „na ní“.


Já si ji právě vybral, když jsem ji vůbec neznal, cca. před 10 lety jsem potřeboval něco jednoduchého, Wordpress jsem vůbec nechápal, Drupal tak trochu, ale Joomla! mi prostě sedla. I expert na Joomlu! s ní někady začínal a pravděpodobně si ji na začátku vybral mezi jinými variantami.

Rozdíl mezi jednoduchosti Wordpressu a Joomly! je v tom, že v Joomle! navíc vytváříte menu odkaz ke článku (pro mě zcela logická, normální a jednoduchá věc, pro někoho, kdo chce jen blog, je to prostě složitost - kterou ovšem vůbec nechápu).

Lidé chtějí vytvářet složité a propracované weby, ale nedokážou pochopit tuto lehkou věc: Administrace - vytvoř článek - ulož - vytvoř menu odkaz na článek - vyber článek - ulož. :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong, Bart

01. pro 2017 21:22 #133247
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jo, expert někdy taky začínal, ale teď už je jeho pohled hodně zkreslený. Jen těžko se na Joomlu dokáže podívat okem laika.

Tvorba menu je fajn, nicméně pak mohou vznikat různé duplicity obsahu, což není úplně ok. 1 článek je dostupný na více místech. Dodnes se mi moc nepodařily pochopit třeba ani souvislosti mezi meta daty, dají se vložit asi na 3 místa, je to šílený guláš, třeba tag title se nedá vkládat vůbec (všude jinde naprostá samozřejmost). Musel jsem si nechat naprogramovat plugin, aby to bylo možné. Dále třeba nemožnost jednoduchých automatických upgradů, atd, atd… Joomla nemá jen výhody, ale to si tady asi nikdo nechce přiznat :)

MaK.

--- -- -

01. pro 2017 22:57 #133248
Odpověď od H13
Admin

Dále třeba nemožnost jednoduchých automatických upgradů, atd, atd…


Nevím, kdy jsi naposledy viděl Joomlu!, ale update jedním klikem v Joomle! funguje:


A není problém instalovat jedním klikem (Extension Manager), dokonce i rozšíření mají možnost instalaci jejich doplňků pomocí jednoho kliku, viz. Phoca Cart:


Možnost nastavení jednoho parametru na více místech je prostě nástroj profesionálů. Definuji červenou barvu pro celou komponentu, ale v menu odkazu Xyz bude mít komponenta modrou barvu. Ano parametrů je hodně na hodně místech, na jedné straně to může být problém pro nováčka, na druhé straně výborná věc pro profesionála.

Musel jsem si nechat naprogramovat plugin, aby to bylo možné

Tohle je prostě skvělá možnost, udělat si vlastní plugin a nemuset upravovat kód, který se mění po každém updatu. Jedna z nejskvělejších věcí na Joomle!.

Joomla nemá jen výhody, ale to si tady asi nikdo nechce přiznat

To, že Joomla! nemá jen výhody, to tady ví každý. Já osobně kritizuju Joomlu! neustále a neustále posílám náměty a připomínky Joomla! vývojářům. A zde na fóru i ti největší obhájci Joomly! ji často kritizují. Není nic perfektního, já jsem dokonce Joomlu! kritizoval až moc, do té doby, než jsem měl něco dělat v jiném CMS. Po zkušenostech s jinými CMS jsem kritiku zmírnil, ale i nadále je co kritizovat. Myslím, že nikdo z nás tady na fóru nemá růžové brýle.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bart

01. pro 2017 23:16 #133249
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Ani 1klikací upgrade nerovná se automatické upgrade. Ale to je fuk. Je to takové, jaké to je. Jak píšeš, Joomla! je nástroj profesionálů, ale osobně myslím, že ne laiků. Ať Joomla! slouží!

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum