Přihlásit se

Výsledky hledání (Hledáno: Nastavení SEO)

22. bře 2012 09:35
Odpověď od David Semančík
Žádnou komponentu nepoužívám, jde o klasické nastavení Joomla! a jejího .htaccess.
17. bře 2012 13:45 - 17. bře 2012 13:46
Zdravím, potřeboval bych radu. Stále mě trápí hlášení Invalid Token a to při stahování souborů z Phoca Download. Již jsem kvůli tomu zrušil veškeré SEO komponenty i standardní nastavení, ale problém stále přetrvává. A to dokonce zcela náhodně. Jednou jde daný soubor stáhnout, podruhé ne. Hlášení leze přímo z komponenty PD jako "špatné označení" což je trochu nepřesný překlad tokenu.
Joomla! 2.5.3, PD 2.1.6, žádné spec. nastavování. Hosting Wedos.
02. bře 2012 08:54
Odpověď od Marta Kočková
děkuji, pomohlo společné přenastavení sef url (pro mne seo :-) a odkomentování
### RewriteBase v htaccess
01. bře 2012 18:21
Odpověď od Bong
Stránky - Globální nastavení - Nastavení SEO - URL přátelské k vyhledávačům NE
12. úno 2012 17:55
Objevil jsem něco, co vypadá jako bug v Joomle. Můžu poprosit o potvrzení, že tomu tak opravdu je a jestli je moje řešení správné?

Verze:
Joomla! 2.5.1
(včetně češtiny, sh404sef a dalších rozšíření, což ale nejspíš nemá vliv)

Chyba:
Nastavím-li v Globálním nastavení, oddílu Nastavení metadat položku Roboti na hodnotu „Index, Follow“ (je výchozí), do konfiguračního souboru configuration.php se nezapíše hodnota „index, follow“ jak by měla, nýbrž zůstane prázdná. Při výběru všech zbývajících tří hodnot se přitom do souboru uloží správné hodnoty.

Dopad:
Kvůli tomu se při výběru „Index, Follow“ nezobrazují v záhlaví stránek META tagy
<meta name="robots" content="index, follow" />
jak by měly. Ve výsledku to mimo jiné omezuje SEO stránek.

Možná příčina:
V souboru administrator\components\com_config\models\forms\application.xml na řádku 374 je hodnota option prázdná, přestože by měla obsahovat „index, follow“. Dopsáním této hodnoty dojde k opravě chyby.
12. úno 2012 17:15
Odpověď od Robert Koperdák
Ahoj,

manualne jsem zapsal "Index, Follow" do souboru "configuration.php" v rootu Joomly a SEO jej uz naslo. Bohuzel pokud jsem vesel do Globalniho nastaveni -> Stranky a tam jsem si pohral s nastavenim robotu, tak to opet zmizlo :-)
04. úno 2012 17:37 - 16. úno 2012 08:13
02. úno 2012 19:30
Odpověď od Bong
Globální nastavení

Nastavení SEO

URL přátelské k vyhledávačům Ano
Použít přepis URL Ano
Přidat k URL příponu Ne

Dále postupujte podle návodu v bublinové nápovědě na Použít přepis URL.
02. úno 2012 12:35
Odpověď od Ondřej Hlaváč
Standardně můžete mít dnes již url v tomto tvaru (v azbuce), velké vyhledávače to schroustají, ale i tak to zatím není doporučovaný postup. Prohlížeče to taky zobrazí dobře, ale při kopírování se to zaenkóduje vámi uvedeným způsobem.
Pokud máte J2.5, tak v Globálním nastavení na kartě Stránky je sekce Nastavení SEO. Tam je přepínač Unicode aliasy, který ovlivňuje, zda budou aliasy ponechány v Unicode (tedy ve vašem případě azbuka) nebo zda budou transliterovány.
V J2.5 je transliterace navržena velmi pěkně a tak záleží na národních překladatelských týmech, zda budou mít ve svém balíčku správnou tabulku. Například v perštině jsem si ji musel dodělat sám, ale azbuka ji sad mít bude (ono stejně perština přepsaná do latinky je docela pitomina).
Navíc rusové jsou zvyklí na takto přepsanou azbuku a jsou ji schopni bez problémů číst.
30. led 2012 16:42
Odpověď od David Kristof
Tak teď mi nějak nedochází, proč nechcete využít standardní funkce nové verze.
Mám takto nastavenou angličtinu a češtinu na testovacím webu a položky mám různé pro každý jazyk, s tím, že pokud pro nco existuje jazyková varianta, prostě to spolu svážu.

Pak stačí mít jen jeden web, a pokud mám doménu s cz tak dalsi jazyk je pod domena.cz/de/

Meta se pak nastavuje pro všechno samostatně a tím padem se SEO není žádný problém.

Musím říct, že když to porovnám s joom!fish tak mi řešení multilanguge v nové Joomle přijde naprosto logické a nejefektivnější řešení. Je pravda že ze začátku jsem se s nastavením pral, ale po třech nastavených webech už mi to příjde jednoduché.
05. led 2011 21:44
Odpověď od vlada
Používám moduly z instalace Joomla a jak se zapnutým SEO v globálním nastavení tak i s vypnutým to funguje včetně Apache-mod rewrite-Ano. Ty ale používáš nějaký doinstalovaný modul, že?
25. lis 2010 13:04 - 25. lis 2010 13:06
Odpověď od Dan
Ahoj, narazil jsem na problém s cestou k dokumentu.

Pokud mám na webu v globálním nastavení u SEO nastaveny "přátelské url", tak se mi ve FE neotevírají dokumenty úřední desky. Url jsou totiž ve tvaru: www.joomweb.cz/index.php/dokumenty/2-dokument0006.pdf

V BE to funguje.Tam je to dobře ve tvaru: www.joomweb.cz/dokumenty/2-dokument0006.pdf
11. bře 2009 21:27
Placená pomoc od Nataša Řezníčková
Hledám někoho na doladění Joomly s VM v chodu (jde o úpravy pro SEO, drobné úpravy témat VM, kontrola veškerého nastavení ap. Samozřejmě jsem ochotna to zaplatit. Již nemám čas spousty hodin hledat marně ve fórech.
Děkuji
02. lis 2007 21:08
v globálním nastavení joomla 1.5 presněji na locahostu,když v nastavení webové stránky chci pozměnit něco v nastavení SEO ,po sléze použít,tak nastavení se nezmění.vrátí se na původní.také v nastavení pro server jsem povolil FTP,tak se to povolilo,ale pak jsem to chtěl zakázat a už to zakázat nejde.po obnovení se to stále vrací na použít.
Zobrazeno výsledků: 196 - 209 z 209.
Powered by Fórum