Přihlásit se

Výsledky hledání (Hledáno: Nastavení SEO)

16. led 2013 09:44
Ahoj, z "ničeho nic" se mi začal dlouze načítat web pl-cz.net. Došlo k tomu (asi) po instalaci AceSEF, po zobrazení hlášky "Volba URL přátelské k vyhledávačům (SEF) je v tomto okamžiku zakázána. Chcete-li používat AceSEF, je potřeba ji na stránce Globální nastavení povolit."

Po úpravě nastavení SEO v Globálním v J!2.5 na

URL přátelské k vyhledávačům "ano"
Použít přepis URL "ano"
Přidat k URL příponu "ne"
Unicode aliasy "ne"

a následné úpravě souboru htaccess.txt, jsem se dostal jen k tomu, že mi přestaly bežet webové stránky (hláška Fatal error: Class 'JoomFishManager' not found in /var/www/web5/pl-cz.net/pl-cz.net/administrator/components/com_acesef/library/uri.php on line 1597). Stránky jsem opět zprovoznil (bez zálohy), ale stále mám pocit, že běží pomalu. Myslím si, že by mi mohlo pomoci zapnutí cashování, ale nevím kde se v Joomle povoluje? Nejsem odborník,pouze tipuji na volaný script. Je tu někdo kdo se v tomto orientuje a má třeba i nějakou zkušenost s instalací této komponenty? Moc děkuji za ochotu.
14. led 2013 23:59 - 15. led 2013 00:02
Odpověď od Petr
Dobrý večer,

nakonec se vše podařilo plus/minus nastavit podle představ. Vyhledávání v seznamu chovatelů též funguje, stačilo vhodně nadefinovat parametry. Akorát asi nepůjde jednotlivým druhům přiřadit mutace, zatím jsem tedy aspoň na toto nepřišel, ale kdyby to nešlo, tak problém by to nebyl, druhy a bydliště je zásadní. S CB jsem tedy spokojen, dobrá volba. Přesto měl bych pár otázek, na které jsem si dosud nedokázal odpovědět. Jsou to maličkosti, ale kdyby se podařilo pořešit, byl bych rád:

1. U celkového seznamu chovatelů je odkaz "hledat uživatele", nevěděl by někdo, kde to změnit na "hledat chovatele"?
2. Seznam chovatelů musí mít zadán titulek (název seznamu), jenže tento se zobrazuje i pak na stránkách a v nastavení odkazu v nabídce to vypnout nelze, v tom konkrétním seznamu musí být zadán, nevěděl by někdo jak ten titulek na stránce nezobrazovat?
3. Když někdo z těch chovatelů napíše jeden či více článků, je možné někde v profilu uvádět jejich počet? případně jakým směrem se ubírat, čím by to mohlo jít?
4. Na webu je Phoca Gallery, v CB jsem si nevšiml (kromě avatarů), že by šlo k profilům uživateli nahrávat fotky.Sice na tom tolik netrvám, přesto nemá někdo zkušenost jak by to šlo?
5. Tady si nejsem jist, ale zkrátka v úpravě profilu je automaticky položka "komunita", odkazuje na CB, nějáké všeobecné informace. Nevím, jestli je možné to odstranit, ale aspoň to trochu upravit, dodat tam ještě něco navíc, nevíte kde hledat?

Díky za dobré rady a trpělivost
21. pro 2012 13:10
Odpověď od Zdenek Tochacek
Díky za reakci, ale asi jsme si nerozuměli. To je přece jasné že u konkrétní nabídky nastavím možnosti meta značek. Jsou tam přece jen dvě možnosti - buď vypíšu meta u konkrétní nabídky, pak by se měla zobrazovat ta konkrétní, nebo ponechám pole konkrétní nabídky prázdná, a pak by měla zobrazovat ta globální. Jiné varianty tu přece nejsou. Jde o to, že ať zadám cokoliv kamkoliv, na hlavní stránce prostě meta description zmizí! Jak jsem ostatně psal výše.

Toto vše může být zakázáno, povoleno, nebo přepsáno nastavením vaší komponenty pro SEF URL (sh404SEF, JoomSEF,...).

V tomto se moc nevyznám a nejsem si tím jist, ale přece v joomla 2.5.8. je už nějaký SEF implementován (System SEF) , mám ho zaplý (viz screen) a dle mě funguje (vypisuje pěkné adresy - kromě pár vyjímek filtrování přes ajax). Nebo je potřeba ještě doinstalovat nějaký další SEF? Není to zase další zatížení a zpomalení systému?

Prosím pomoc, nemám na titulce description! které je pro SEO asi docela důležité.
30. říj 2012 13:19
Odpověď od peter
Tak ani po změne v htacces na RevriteBase se po zaklknutí stále objevuje satejná hláška.viz
Nastavení SEO

URL přátelské k vyhledávačům
AnoNe
Použít přepis URL
AnoNe
Přidat k URL příponu
AnoNe
Unicode aliasy
AnoNe
11. říj 2012 00:21
Odpověď od Pavel M.
>>> JAK NA "PĚKNÉ" SEO ADRESY NA WEDOSU <<<

1. Do rootu webhostingu (/www) vložit WEDOSáckej .htaccess

>>> Hlavní web <<<

2. Do složky "domains" vložit hlavní web "domena.xy" (popřípadě další aliasy) a v "configuration.php" tohoto webu nastavit:

public $live_site = ' domena.xy ';

2.1 Do složky s webem nahrát .htaccess pro Joomlu s vypnutým "#Options +FollowSymLinks"

>>> Poddoména <<<

3. Do složky "subdom" vložit poddoménu "poddomena.domena.xy" a v "configuration.php" tohoto webu nastavit:

public $live_site = ' poddomena.domena.xy ';

3.1 Do složky s webem nahrát .htaccess pro Joomlu s vypnutým "#Options +FollowSymLinks"


Nyní lze v administraci jak hlavního webu, tak poddomény v "Globální nastavení" nastavit "přátelské SEO adresy", tj:

- URL přátelské k vyhledávačům
- Použít přepis URL
- Přidat k URL příponu

Snad to někomu ušetří nervy... ;)

P.S. : Je dobré si před těmito úpravami promazat cache prohlížeče !!!

p4vel

Jelikož nefunguje přidání přílohy, zde je odkaz na potřebné soubory .htaccess:

leteckaposta.cz/361278085
04. říj 2012 20:19
Odpověď od Bong
A to budete používat ty ošklivé URL? Dejte si tam .htaccess z Joomly, případně nastavte RewriteBase a Options +FollowSymLinks, zapněte Zapněte URL přátelské k vyhledávačům a Použít přepis URL v Globální nastavení - Stránky Nastavení SEO.
Pokud to bude pořád vypadat špatně, řešte.
19. zář 2012 22:15
Odpověď od Cony
Nejlepší editor je sice žádný editor, ale na běžné napsání textu (rozumějte základní prvky HTML) klidně editor použiji, protože je to prostě jednodušší a přehlednější.
JCE je, dle mého názoru, oproti zabudovanému TinyMCE pohodlnější na ovládání, navíc má hodně nastavení, kterými se dají povypínat různé možnosti pro různé skupiny uživatelů, takže třeba někomu necháte jen Bold a Italic :-)
Krom jiného má hezký zabudovaný Media maager pro vkládání obrázků, nemusíte vyplňovat soubor, stačí jej vybrat.

Zkusil jsem teď přidat obrázek v JCE, a přidává jen parametry alt, width a height. Přepl jsem na TinyMCE otevřel uložený článek a hend tam byl border. Šel jsem do nastavení editoru TinyMCE, vypl možnost Pokročilé možnosti obrázku... a ejhle border už se neobjevuje :-)
19. zář 2012 13:53
Odpověď od Cony
To border dělá editor (teda pokud HTML nekopírujete odněkud jinud). Zkontrolujte tedy jeho nastavení, třeba to umožňuje vypnout, nebo použijte jiný. Jaký vůbec požíváte?
06. zář 2012 13:42
Odpověď od Michal
Tak jste uhodil hřebíček na hlavičku. Vypadá to tak, že Itemid179 je historickým reliktem před strukturou menu. S opravou Itemid zdá se problém mizí. Co se týče toho neefektivního přidávání itemid ručně, souhlasím a také se mi to nelíbilo, že k tomu musím přistoupit. Bylo mi jasné, že to může způsobit problémy a také že evidentně způsobilo. Ale tvorba "fiktivních menu" se mi zdála jako podobně nesystémová. (zvláště když se to, jako v mém případě, nasčítá a v Joomla 1.5 se každý menu item musel pro přiřazení modulu volit zvlášť kliknutím v nastavení modulu menu). Každopádně teď se vrhnu na tvorbu fiktivních menu, aby se to dalo do kupy a já mohl spustit SEF a hlavně abych odstranil tyhle nesmysly.

Díky moc za "nakopnutí".
14. srp 2012 16:07
Odpověď od Chcibezpečí.cz
sh404Sef - nemáte náhodou nějakej překlad toho co jak nastavit nebo češtinu pro něj? Nějak si nejsem jistej s nastavením a některé adresy mi přijdou divné, dokonce mi tam cpal diakritiku a když mám adresu s 404 a chci ji přesměrovat na aktuální, tak mi nabídne jen 4 adresy, které se ale nedají použít.

Díky
14. srp 2012 10:38
Odpověď od ghost

Chcibezpečí.cz napsal: Ještě poslední otázka.
Koukal jsem že děláš v joomle.
Je nutné v ní něco upravovat v kódu?
Co používat za plugin na úpravu url.
Já mám sef404 ale nějak si nejsem jistý s jeho vhodným nastavením.
Jak velký vliv má šablona na web, co se týče vyhledávání ?

sh404sef vlastnim a jsem s nim max. spokojen (na eshop je super volbou, dela adresy presne tak, jak chci)
sablona, co se tyce vyhledatelnosti webu na google, seznam, ..., vliv ma v tom, zda a jak ma udelane on-page seo faktory

co se tyce seo, tak samozrejme nejdulezitejsi je obsah, ale i bez nej se da dostat nahoru
mam udelany napr eshop, ktery je na druhe pozici, bezny web, ktery je na mnoho slov prvni ci v prvni petce, a to ani u jednoho nebylo investovano do linkbuildingu a podobne
proste jen on-page faktory (vetsina jejich vahu zpochybnuje, me to funguje)

seo je vzdy tema na flame, protoze neni mozne jej definovat
14. srp 2012 09:30
Odpověď od Chcibezpečí.cz
Ještě poslední otázka.
Koukal jsem že děláš v joomle.
Je nutné v ní něco upravovat v kódu?
Co používat za plugin na úpravu url.
Já mám sef404 ale nějak si nejsem jistý s jeho vhodným nastavením.
Jak velký vliv má šablona na web, co se týče vyhledávání ?
14. srp 2012 07:54
Odpověď od MaK.
Především budování kvalitního obsahu pro lidi. Úspěch v SERPu se pak dostaví návazně sám. V případě Šnorchlu.cz související témata s e-shopem, nějaké tipy, rady, informace pro potápěče...

K nastavení správné strategie slouží pořádná analýza toho, co lidé na internetu hledají a chtějí (mohu zajistit), to už však vyžaduje hodně práce, času a prostředků.

MaK.
01. srp 2012 16:15
Odpověď od prontik
proste pres FTP prejmenujte soubor htaccess.txt na .htaccess a v globalnim nastaveni povolte seo, vsak to Bong psal vyse.
01. srp 2012 15:28
Odpověď od Bong
Na fóru to jistě najdete, prostě si nastavte .htaccess a povolte Nastavení SEO - Použít přepis URL
Zobrazeno výsledků: 136 - 150 z 209.
Powered by Fórum