Přihlásit se

Výsledky hledání (Hledáno: Nastavení SEO)

17. říj 2013 13:22 - 17. říj 2013 13:42
Odpověď od Bong
Pokud máte problém se zobrazováním použijte nějakou profesionální šablonu, nebo hledejte chyby u té vaší.

Bez odkazu na živé stránky s chybou vám ale se zobrazením těžko někdo pomůže. Ve vašem případě je ideální kombinace:

- odkaz na stránku s chybou
- odkaz na demo šablony a její dokumentaci
- popis co všechno dalšího navíc (komponenty, pluginy,...) máte nainstalované
- alespoň printscreen jak máte položku menu nastavenou (typ a nastavení zobrazení)

Pro začátek se podívejte do nastavení položky menu na: Možnosti zobrazení stránky - Titulek okna prohlížeče, Zobrazit titulek stránky a Titulek stránky. Vyzkoušejte k čemu jsou tyto volby dobré.

Mimochodem, ani na screenu nevidím nikde titulek 2x, jeden titulek je "Všeobecné podmínky" a druhý "Obchodní podmínky". Tedy rada jednou větou: Hledejte kde máte v administraci cokoli s názvem "Všeobecné podmínky", o co se jedná a proč se to zobrazuje.
10. říj 2013 10:13
Odpověď od Jan
Přijde mi že nápovědy pro Joomlu v angličtině je více, ale dobrá, nazývejme věci pravými českými jmény tedy. Vypnutý SEF ? nastavil jsem v globálním nastavení pro SEO parametry : Přátelské URL : NE a Použít přepis URL : ANO myslím že to generuje soubor .HTACCES

Nicméně stále dostávám Error 404 : page not found

Prosím napište mi přesněji kde nastavím parametry SEF na vypnuto nebo zapnuto ?

diky
27. zář 2013 08:24 - 27. zář 2013 08:25
Odpověď od Michal
Trefa do černého, moc díky za odpověď.

Mě tedy nenapadlo, že něco takového nebude někde v nastavení joomly, z hlediska seo je to IMHO teda strašlivá bota. Ale asi by to mělo být vyřešeno v šablone, což jsem právě díky vám udělal :-)
16. zář 2013 21:07
Dobrý den,

mám placený hosting u endory a také doménu druhého řádu ( www.mojedomena.cz ), bohužel když do googlu napíši mou doménu "mojedoména", tak mi ji google nenajde. Jak je to možné? Koukal jsem na stránky vytvořené v joomle a pokud se do googlu zadá jajich doména, tak jim to najde a vím, že nemají placený SEO. Nejde mi o to, aby mé stránky byly vidět na prvních místech pokud se napíše určité heslo, postačí když se do googlu zada doména a tu to najde,Ví někdo kde je problém? Kde se co nastavuje? U všech článků mám vyplněný meta popis i klíčová slova to samé v globálním nastavení. Předem děkuji za vaše odpovědi.
14. srp 2013 17:04
Odpověď od Jakub
Na stari jsem moc nehledel a asi jsem mel. Byla to moje prvni zaloha a tento navod mi prisel pouzitelny. U vetsiny veci, je lepsi zalohovat vse rucne nez pres nejake programy. Aspon to je moje zkusenost. Ale tady jsem asi prestrelil. Zkusil jsem zpatky nahodit stare stranky, ale z nejakeho duvodu se mi nezobrazuji floorscrubbersnewyork.com/ takze ani nemuzu udelat zalohy spravne.

Jinak ted stranky bezi zde www.floorscrubberrepairtoronto.com/

Vse v podstate funguje tak jak ma, jen kdyz se podivam do configuration.php je tam meta description spravne:

public $MetaDesc = 'Welcome to FLOOR SCRUBBER REPAIRS TORONTO, a division of Priced Right Cleaning Equipment Inc. We are your best source for top quality floor cleaning equipment, service, parts and accessories. In association with our Canadian and U.S partners, FLOOR SCRUBBER REPAIRS TORONTO remains the leading provider of low price, high quality, new and refurbished floor cleaning equipment and service.';

Ale kdyz si vyjedete kod homepage, je tam stale ta stara description, ktere se nemohu zbavit.

<meta content="Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** onNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and modelsavailable."

Jedna se o Joomla! 2.5.6 a SEF rozsireni nemam zadne, pouzivam pouze plugin SEOSimple, ktery ale bere meta description z globalniho nastaveni.

Toto je jeste vypis z databaze:
INSERT INTO `jos_categories` VALUES(10, 52, 1, 17, 18, 1, 'floorscrubberrepairtoronto-com', 'com_content', 'floorscrubberrepairtoronto.com', 'floorscrubberrepairtoronto-com', '', '', -2, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"category_layout":"","image":""}', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ..', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ..', '{"author":"","robots":""}', 42, '2013-07-12 12:21:38', 42, '2013-07-12 13:54:38', 0, '*');
INSERT INTO `jos_categories` VALUES(11, 53, 1, 19, 20, 1, 'floorcleaningmachinerentaltoronto-com', 'com_content', 'floorcleaningmachinerentaltoronto', 'floorcleaningmachinerentaltoronto-com', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"category_layout":"","image":""}', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', '{"author":"","robots":""}', 42, '2013-07-12 12:35:19', 42, '2013-07-12 14:31:33', 0, '*');
INSERT INTO `jos_categories` VALUES(12, 58, 1, 21, 22, 1, 'floorscrubberrepairtoronto', 'com_content', 'floorscrubberrepairtoronto', 'floorscrubberrepairtoronto', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"category_layout":"","image":""}', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', '{"author":"","robots":""}', 42, '2013-07-12 14:17:58', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, '*');

Vsude ta stara meta description.
04. srp 2013 12:08 - 04. srp 2013 12:16
Odpověď od Bong
Co myslíte tím "nezobrazují obrázky v modulu"? V jakém modulu? Dejte konkrétní odkaz, nevidím žádný modul s vaším obsahem, jen Joomlu s ukázkovými daty..

Jediné co vidím je, že vám nefunguje zapnuté SEO SEF a všechny odkazy hází chybu 404. Vypněte v globálním nastavení vytváření SEF URL. Při vytváření stránek byste je neměl mít zapnuté vůbec.
22. čvc 2013 14:22
Odpověď od Tomáš Gutek
děkuji, pomohlo mi odkomentovat RewriteBase/, hosting na profiwh,
11. čvc 2013 11:24
Zdravím,

na joomlu 2.5 (stranky běží na WEDOSU) jsem si nainstaloval ChronoForms. Po zapnuti nastaveni SEO prepsapni url my prestali chodit odeslana formuláře. Takže jsem to přepnul zpatky a neřešil.
Během času jsme si naprogramoval par modulu a problem pri zapnuti zustal. Metoda POST nešla použít.
Takže nasledovalo opětovné vypnutí.

Jenže bych chtěl použít SEF nebo MJO a oni tuto volbu vyžaduji.

Chci se zeptat zda jste se s tím někdo nesetkal.
12. čvn 2013 17:53
Odpověď od Jan Chvosta
V "Údržba" - "Promazat mezipaměť" jsem zkoušel, ale nic tam k promazání není. Šablonu jinou zkusím, ale když zkusím jinou šablonu, nemůže se mi změnit/smazat část webu? Třeba slideshow, guestbook - aby pak po nastavení původní šablony opět fungovalo.
Ano, myslím webový test. Na ten kód stránky jsem se také díval, ale tam to index, follow není.

Jinak mě na této šabloně index, follow normálně fungovalo (web v provozu cca rok) - prověřoval jsem to v minulosti, jenže za posledních 14 dní web začal klesat v pozicích vyhledávačů, tak jsem si udělal test a ten index, follow tam není. A to navzdory tomu, že s webem se poslední dobou vůbec nic nedělalo.
Tak nevím, kde může být chyba...
17. dub 2013 09:14
Dobrý den. Používám J! 2.5.9 a na ní poslední verzi Virtuemartu a šablonu Phoca Maloo - to vše na webu malého internetového obchodu. Nejsem si jist s čím vším můj problém může souviset a proto sem napsal všechny ty informace.
Takže. Vytvořil jsem si modul jako vlastní html a do něho jsem vložil dva stejné obrázky:
/images/stories/ropossamek_262x142.png
pokud klikám na odkazy v hlavní nabídce je vše v pořádku. Ovšem problém nastane když kliknu na některou z kategorií, v ten okamžik se odkaz směřující na obrázek změní:
/40/airbrush-a-naradi/images/stories/ropossamek_262x142.png
z nějakého mě unikajícího důvodu je před odkaz na obrázek "strčeno" upřesnění kategorie do které jsem se proklikal. Cestu k obrázku jsem v modulu zadal jasně a stručně. V globálním nastavení webu je SEO - Ano a v nastavení Virtuemartu je SEO taky zapnuto - ovšem nikdy takový problém nebyl :( - že to dělá SEO sem předpokládal a vypnul sem ho ve virtuemartu, ale bohužel odkaz se sice změnil ale problém přetrval.
Netušíte, prosím, někdo kde by mohl být problém? Děkuji za jakékoliv nakopnutí.
03. dub 2013 18:16
Odpověď od Cony
Buď se naučte zadávat adresu s www, nebo si jí přesměrujte v htaccess (to je dobré i pro SEO) a nebo si nastavte platnost cookie v globálním nastavení Joomly (v popisu u toho pole je napsáno co tam zapsat).
18. led 2013 13:33
Odpověď od Bong
A o co vám konkrétně jde? To jste trochu zapomněl říci.

Chcete hezčí URL? Máte povoleno jen to nejzákladnější, bude to tedy podle toho vypadat. Zapněte si Nastavení SEO:

URL přátelské k vyhledávačům ANO
Použít přepis URL ANO (nezapomeňte na .htaccess)
Přidat k URL příponu NE

Pořád nevyhovuje? Použijte nějakou SEF komponentu extensions.joomla.org/extensions/site-management/sef
16. led 2013 21:37
Odpověď od Bong
Vypněte AceSEF a nejprve si rozchoďte SEO URL v Joomle.
Někde jste psal, že jste v htaccess.txt smazal co není potřeba. Nahrajte si tedy nový čistý z instalačky Joomly, čistou kopii přejmenujte na .htaccess

V Globálním nastavení vypněte Cache, tuto také vymažte.
Zapněte v Nastavení SEO URL přátelské k vyhledávačům a Použít přepis URL.
Zkuste stránky. Funguje? Pokud ne, upravujte postupnými kroky úpravy .htaccess, každou změnu vyzkoušejte. Pracujte s:
odkomentujte - zakomentujte Options +FollowSymLinks
odkomentujte - zakomentujte RewriteBase /
Pokud se nepletu, jsou to 4 možné kombinace, na jednu to začne chodit.

Změny provádějte v nějakém rozumném editoru (Pspad). Cestu pravděpodobně není třeba nijak upravovat.

Až vám to začne fungovat, spusťte AceSEF. Ten sice neznám, ale před spuštěním je třeba vymazat všechny doposud vygenerované URL ať uložené, nebo v cache AceSEF. Projděte si také nastavení, hledejte to co se týká Joom!Fish, tento program není určen pro J2.5 (pokud jste tedy neinvestoval do čerstvé placené verze). Až budete mít vykydáno a vypnutou podporu Joom!Fish, zkuste AceSEF zapnout.
16. led 2013 20:51 - 16. led 2013 21:09
Odpověď od Jan Kedvis

Odkomentujte nebo zakomentujte či správně doplňte RewriteBase /

Tedy doplňte nebo uberte na začátku řádku # případně doplňte za lomítko nějakou cestu.
Otázka na hosting není samoúčelná, pak se dá poradit konkrétněji. U koho tedy hostujete?

JJ, děkuji, snad to chápu, ale nevím jakou cestu dát za RewriteBase /.... K čemu složí tento příkaz? Jediné co vím je, že se tímto příkazem nastavuje výchozí adresář pro cíle všech přesměrování a že RewriteBase lze použít na relativní cesty při přesměrování (Google). Zapis cesty je standartní a nebo musím něco vědět o příkazech PHP? Na rootu mám adresář s názvem stránek. Postačí tedy RewriteBase / jméno adresáře stránek ?

No hlavně vám progresivní nemusí na hostingu zrovna šlapat. Na to ostatní najdete odpověď na Google: www.google.cz/search?q=joomla+progressive+cache

Vyzkoušel jsem progresivní a vypadá, že se stránky načítají rychleji. I když (zatím) nevím proč. Hosting mám od gigaserver.cz Můžete se podívat na stránky zda je vše OK?

Nemusí vás zajímat, je tam napsáno, že je vypnuto. A to je přeci správně, když jej nemáte.

Tady asi nejde jen o vypnutí, protože když jsem nastavoval SEO podle článku zde , z důvodu hlášky

"Volba URL přátelské k vyhledávačům (SEF) je v tomto okamžiku zakázána. Chcete-li používat AceSEF, je potřeba ji na stránce Globální nastavení povolit."

,
tak jsem po změně souboru htaccess.txt na .htaccess opět řešil další problém kdy jsem měl nefukční frontend stránek (administrace běžela).

"Hláška Fatal error: Class 'JoomFishManager' not found in /var/www/web5/pl-cz.net/pl-cz.net/administrator/components/com_acesef/library/uri.php on line 1597)."

To je problém se scriptem, nebo ne? Zde nevím co se děje.Po úpravě htaccess.txt na .htaccess se nemůžu hnout z místa. Mám vůbec ten soubor v pořádku?

Ještě jednou moc děkuji za pomoc :)
16. led 2013 10:04
Odpověď od Bong
Cache si zapnete v Globální nastavení - Systém - Nastavení mezipaměti.

Se souborem htaccess.txt jste dělal co? Tento je třeba přejmenovat na .htaccess a případně jeho obsah nastavit dle hostingu.
Obnovovat ze zálohy nebylo třeba, stačilo v globálním nastavení SEO vypnout.
Zobrazeno výsledků: 121 - 135 z 209.
Powered by Fórum