Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Quantum Manager - verze 3.0.1 stable vydána

04. dub 2024 17:24 - 04. dub 2024 17:25 #149334
Odpověď od Eugene
Nováček

Ernst napsal: u mě to tak není a nevím proč.
Bez zapnutého quantum je to 

když zapnu quantum manager s tímto nastavením 

tak je výsledek tento:

vodítkem může být, že se v poli Nahrazení v komponentách nedá nic vybrat ani vepsat, ale to nevím proč

Ernst,
V nastavení pluginu není vybrána žádná komponenta, a proto Quantum nikde neběží.

[img


Viz můj snímek obrazovky nebo snímek obrazovky Bong výše. Měla by zde být hodnota „Články – Jediný článek“. Poté bude v této komponentě nahrazeno pole média. Např. když upravujete článek. Pokud potřebujete, aby se Quantum Manager spouštěl v kategoriích, vyberte další položku v nastavení pluginu.


[img

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

04. dub 2024 19:46 - 04. dub 2024 19:48 #149336
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to chápu, ale nic to nemění na tom, že tam žádná komponenta nejde ani vybrat ani vepsat. Tak kde je chyba a jak ji mám opravit?

je to zatím testovací web, tak můžu klidně dát i přístup

05. dub 2024 11:24 - 05. dub 2024 11:26 #149338
Odpověď od Eugene
Nováček

Ernst napsal: to chápu, ale nic to nemění na tom, že tam žádná komponenta nejde ani vybrat ani vepsat. Tak kde je chyba a jak ji mám opravit?

je to zatím testovací web, tak můžu klidně dát i přístup


Objevila se během instalace nějaká chybová zpráva? Ujistíme se, že jsou všechny knihovny správně nainstalovány. Udělejte prosím snímek obrazovky se seznamem rozšíření, která obsahují název "quantum".
A zkuste si ještě jednou stáhnout nejnovější verzi a nainstalovat ji. Pokud neuspěje, podívám se, co je tam špatně.
And try to download the latest version once again and install it.
If no success, then I'll see what's wrong there.

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

05. dub 2024 11:28 - 05. dub 2024 11:29 #149339
Odpověď od Eugene
Nováček
Ernst , a zkuste si ještě jednou stáhnout nejnovější verzi a nainstalovat ji. Pokud neuspěje, podívám se, co je tam špatně. Ujistěte se, že hostingový software odpovídá systémovým požadavkům:

docs.norrnext.com/quantum-manager
manual.joomla.org/docs/next/get-started/technical-requirements/

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

08. dub 2024 13:29 - 08. dub 2024 13:30 #149341
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
odinstaloval jsem a znovu nainstaloval
při instalaci tato hlášení:

Destination folder not found
×
danger
Unable to download lib_fields library from an external site. Please, install it manually. Download library
×
success
Instalace balíčku byla úspěšná.

08. dub 2024 15:59 - 08. dub 2024 16:00 #149342
Odpověď od Eugene
Nováček

Ernst napsal: odinstaloval jsem a znovu nainstaloval
při instalaci tato hlášení:

Destination folder not found
×
danger
Unable to download lib_fields library from an external site. Please, install it manually. Download library
×
success
Instalace balíčku byla úspěšná.


Když komponentu nainstalujete, stáhne si z externího webu 3 knihovny, které Quantum Manager potřebuje. V některých případech (vaše omezení hostování nebo zákaz domén/IP) nelze takové knihovny stáhnout. Pak se zobrazí taková varovná zpráva a komponenta samotná je nainstalována, ale její knihovny nebyly nainstalovány a v důsledku očekávaného výsledku nebudou některé funkce správně fungovat tam, kde jsou tyto knihovny používány.

V této zprávě je odkaz na knihovnu pro stažení knihovny a další ruční instalaci.
Viz dokumentace:
docs.norrnext.com/quantum-manager

The package uses additional libraries Jinterventionimage, Jlib Fields and Jpel to be taken from 3rd party sites. If you are facing issues with installing these plugins, you can download them from Github and install manually as a typical Joomla extension.


Postupujte podle doporučení zprávy. Jak vidíme, měli jste problém s knihovnou lib_fields. Stáhněte si jej z Github a nainstalujte jako typické rozšíření Joomla (vzhledem k tomu, že jste již nainstalovali Quantum Manager a dostali jste tuto varovnou zprávu):
github.com/JPathRu/lib_fields

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

Powered by Fórum