Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nicepage - homepage

27. kvě 2020 11:46 #142492
Nicepage - homepage od Kamila
Začátečník
Je tu prosím někdo kdo dokázal s Nicepage udělat pěknou home page, na které bude možné zobrazit i novinky.

Marně se o to pokouším. Na supportu Nicepage mě ujišťují že to nejde. Což mi přijde fakt divný. Ale neveřím tomu ten support je zvláštní a ne moc pružný.

Maximum toho co se mi povedlo je :
beta.prskavky.com/index.php

což je k ničemu protože obrázky jsou tam divoké a nejsou respo na mobilu.

Na easy statické stránky asi bude Nicepage OK. Ostatní je taky jakš takš OK ale prostě jsem vybouchla na home page s blogem. Chci tomu dát ještě šanci než to hodím celé ho koše. Nejsem programátor a jinak než s pomocí designeru grafiku nevyplodím.

Furt si říkám jestli na to nejdu blbě. Máte někdo prosím zkušenost nebo radu.
Díky

27. kvě 2020 13:36 #142495
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, odpověď pro tebe nemám, ale jen se v tom chci trochu zorientovat.

Co je Nicepage, případně jak souvisí s Joomlou?

Nicepage udělat pěknou home page, na které bude možné zobrazit i novinky.

Marně se o to pokouším. Na supportu Nicepage mě ujišťují že to nejde


Nicepage je nějaká služba a podpora té služby tě ujišťuje, že pomocí jejich služby nelze udělat pěknou homepage? Nebo, že tam prostě nejdou novinky?

Existuje nějaký limit, který tě nutí nepoužít Joomlu! nebo případně nějaké statické řešení jako je Grav a podobně?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. kvě 2020 14:26 - 27. kvě 2020 14:49 #142497
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Odpověď je jednoduchá:

Nicepage pracuje tak, že vytváří článek. Ne šablonu, do které si nastrkáte své vlastní moduly z Joomla a můžete ji dynamicky upravovat, ale prostě jeden článek (ve variantě bez nebo s patičkou a hlavičkou).
Nicepage nesprávně prezentuje rich snippets pro článek a stránku.
Nicepage vytváří mnoho nových css souborů, které nesouvisí s původní šablonou Joomla a snižují použitelnost.

Je metoda jak do Nicepage dostat dynamický obsah, ale je to metoda šílená a i když jsem ji rozběhal, tak ji nedoporučuji a nechám si ji pro sebe (pořád máme klienta, který se již dva měsíce snaží sám na vlastním hostingu přijít na to jak to udělat a nezaplatit nám za to).

By the way:

Pokud jste ze všech pagebuilderů co jsme tady někde v příspěvku doporučovali zvolila Nicepage (asi proto že je zadarmo?), tak je mi Vás líto, je to ten nejhorší pagebuilder co existuje (ne z pohledu koncového zákazníka, který vůbec neví co je SEO a zachování zaindexovaných původních stránek).

Opět se potvrzuje stará pravda - zadarmo dostanu to, co si zasloužím aneb nechci to ani zadarmo.

Takže správně rada nakonec:
Vyhodit Nicepage a začít pracovat na jiném profesionálním pagebuilderu (pokud je to nutné, moje letitá zkušenost je, že hezký web nakonec časově v pagebuilderu trvá stejně dlouho jako když si ty jednotlivé části webu nastrkám manuálně do šablony).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. kvě 2020 15:03 #142498
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: moje letitá zkušenost je, že hezký web nakonec časově v pagebuilderu trvá stejně dlouho jako když si ty jednotlivé části webu nastrkám manuálně do šablony

Pod to bych se podepsal :) Navíc s dodatkem, že ušetřím stovky kB na nepotřebných stylech a skriptech, které pagebuilder vyplodí...

27. kvě 2020 19:31 #142503
Odpověď od Bong
Moderátor
Já se musím přidat, i když asi OT.

Ten web bude vlastně o prodeji a shopu. Zdá se mi poněkud nepraktické o produktech psát články a pak odkazovat na shop (tedy pokud se nechystáte použít J2store). Nebylo by jednodušší ten pokec a fotky řešit v kategorii produktů shopu, celý web pojmout jako shop a na titulní stránce si prostě případné novinky zobrazit jako článek v modulu?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. kvě 2020 21:55 #142507
Odpověď od Kamila
Začátečník
To je pravda, že by to šlo udělat jen přes shop, kde bude více článků. Ale jsou důvody proč potřebuju web. :-(

Powered by Fórum