Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla prázdna, biela stránka/Joomla blank page

22. úno 2019 11:35 #139073
Joomla prázdna, biela stránka/Joomla blank page od Martin Balko
Začátečník
Zdravím vás,

Včera cez deň behom administratívnej práce (úprava článkov a mazanie nepublikovaných produktov) mi z ničoho nič prestal fungovať front end eshopu www.parfumylacno.sk - administrácia ostala fungovať = front end sa zmenil na čistú prázdnu bielu stránku, žiadne hlásenia, žiadna chyba, žiaden text, grafika, vôbec nič, úplne čistý biely priestor.

Najprv som myslel, že ide o chybu hostingu - oslovil som technikov na hostingu, všetko skontrolovali a na ich strane bolo všetko v poriadku (nemenili verziu php ani nič podobné) + poradili mi pár ďalších krokov.

Následne som podľa www.collectiveray.com/joomla/joomla-tuto...blank-page.htmltohto návodu postupoval takto:

Pozeral som error log - ale ten mi nič nepomohol - bolo tam hlásenie o tom, že sa nenašiel favicon.ico čo mi vôbec nepomohlo.. takže následne:

1. Zapol som v Joomla administrácii hlásenie chýb na maximum.
2. Následne sa na pôvodne prázdnej bielej obrazovke zobrazila aspoň táto chyba:
Notice: Undefined offset: 0 in /web/plugins/content/includeitem/includeitem.php on line 112

nie som programátor, takže mi to moc nepomohlo.
3. Obnovil som daný súbor zo zálohy - nepomohlo.
4. "Vypol" som daný súbor premenovaním na includeitem_orig.php = pomohlo, web začal "fungovať"- web sa dá normálne prehliadať, aj objednávať ale niečo asi nebude aj tak v poriadku, aj kvôli tomu, že sa vypol súbor includeitem, ktorý zobrazuje produkty v článkoch, ale aj preto, lebo pri hlásení chýb zobrazovalo všade možne na webe rôzne chyby, napr:
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in web/modules/mod_menulinelab/helper.php on line 134

No web našťastie aspoň funguje.

5. Skúšal som nahodiť kompletnú zálohu webu z predchádzajúceho dňa, keď všetko fungovalo = nepomohlo : opäť som musel vypnúť súbor includeitem.php

Je pre mňa otázne ako mohol vzniknúť daný problém a ako ho vyriešiť.

Predpoklad:
1. Deň predtým som nainštaloval plugin Zásilkovna pre pridanie novej dopravnej metódy = plugin sa mi veľmi nepáčil, bol príliš veľký, zasahoval aj priamo do virtuemartu a v nákupnom košíku zobrazoval príliš veľa dát (mapu, údaje, informácie) o KAŽDEJ jednej pobočke zásielkovne na slovensku a spomaľoval tak web - dočasne som ho preto vypol - web však aj potom trištvrte dňa fungoval takže neviem či by toto mohlo mať na to vplyv.

2. Jediné ďalšie čo som inštaloval bol modul Virtuemart Currency Selector priamo v Joomle, otestoval som ho a následne vypol (iba som ho pripravoval do budúcna)

3. Zvažujem aj hacknutie webu, keďže Joomla nie je dlhšie aktualizovaná, kvôli nekompatibilite šablóny s novšou verziou Joomly. Mám Joomla 3.6.5

Ako riešenie mi teoreticky napadá akutalizácia Joomly - aj keď to si vôbec nie som istý či samo o sebe odstráni problém s includeitem.php súbor a blank page + zároveň následný redizajn/úprava šablóny, keďže nová verzia šablónu rozbila..

Tento príspevok tu prispievam hlavne na to, ak by mal tiež náhodou niekto problém s Joomla Blank Page.

Ďakujem.

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

22. úno 2019 11:45 #139074
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

zásadní pro tebe je najít chybu a to chybové hlášení společně se jménem souboru a číslem řádku, kde chyba nastala.

Notices a Warnings tě zatím moc zajímat nemusí, ty nezastaví skript a jsou zde hlavně pro vývojáře.

Jsi si 100% jistej, že server zobrazuje PHP chyby případně zapisuje do errorLogu?

Bílá stránka většinou znamená PHP chybu - a ta by měla být v errorLogu, případně v HTML zdrojovém kódu stránky (např. když se PHP chyba zobrazí uzavřená v Javascript bloku, není na stránce vidět, je vidět jen ve zdrojovém kódu.)
Ale jen za předpokladu, že zobrazování PHP chyb je zapnuto

Pak samozřejmě může nastat i varianta, kdy nějaký skript končí bez jakékoliv hlášky (exit), ale to by mělo být málo pravděpodobné

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Martin Balko

22. úno 2019 13:02 #139075
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
mě se vaše stránky zobrazují OK

22. úno 2019 14:10 - 22. úno 2019 14:26 #139076
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Code:
Warning a Notice - věčné téma :)

jsou sice pro programátory ale zajímat Vás musí....
To jen programátoři tvrdí že nemusí, protože to nechtějí opravovat.

Kdyby programovali dobře a měli správně nadefinované proměnné dříve než je použijí a jiné další prasárny co tam dělají měli odladěné, tak by Notice a Warningy nebyly.

Ano, on web bude fungovat i s tím, ale každé vypsání notice a warningu a zápis do error logu, který při špatném nastavení hostingu může mít i 1,2 GB zabere čas a u eshopů, kde honíte každou milisekundu je to znát.

Znám eshopy, které každou sekundu generují > 2500 chyb se zápisem do error logu na serveru ale eshop pořád jede :D

Za tohle bych programátory nejraději zabil (a to se jedná i o renomované programátory nejenom v české kotlině), kteří opravdu aby nemuseli opravovat svoje chyby, řeknou, že to nevadí pro běh aplikace.

Věčné hádky které s nimi vedu :D

A přitom je to jednoduché opravit. Nakonec ty chyby za ně opravuji a pak jim nezaplatím hodiny.

Nyní k Vašemu problému:

Pomůže Vám opravdu jen výpis error logu na serveru (ne ten z Joomla), pokud máte bílou stránku bez chyby.

Ale podle toho co píšete, tak ten plugin je prasácky napsaný a nekontroluje například, zda je produkt uveřejněný nebo není nebo je tam jiná chybka v pluginu - programátor by si napsal vypsání objektu, který plugin generuje a viděl by.
Že on je zadarmo? :D

Je třeba aby se podíval na ten řádek 112 co se v php očekává a proč tam vzniká ta 0 místo seznamu produktů.

Nad dalšími kroky co píšete není zatím třeba uvažovat a to co jste instaloval by nemělo ovlivnit chod eshopu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Martin Balko

22. úno 2019 14:19 #139078
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jinak zdravím Martine Balko,

našel jsem si naši společnou diskusi z roku 2013 před koupí aplikace VirtueMart XML import v Easysoftware.
Používáte ještě?

Myslím že pro běh na J3 jsme upgradovali až v Minionu.

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

22. úno 2019 14:44 #139079
Odpověď od Martin Balko
Začátečník

Rudolf Baláš napsal: Jinak zdravím Martine Balko,

našel jsem si naši společnou diskusi z roku 2013 před koupí aplikace VirtueMart XML import v Easysoftware.
Používáte ještě?

Myslím že pro běh na J3 jsme upgradovali až v Minionu.

Rudolf

zdravím Vás, nie, import som používal v inom e-shope, v tomto mám nahodené všetky produkty ručne.

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

Powered by Fórum