Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vhodná šablona

04. bře 2015 11:35 #120589
Vhodná šablona od Stanislav K.
Začátečník
Ahoj, chci se pokusit o tvorbu mého prvního webu v CMS, dříve jsem dělal jednoduché prezentace v samotném HTML/CSS a nyní jsem se dostal k úkolu zkusit vytvořit CMS. Jedná se o to, že stránky už někdo tak nějak napůl vytvořil a už na nich nepokračuje a podle mě je tam něco špatně a rád bych začal od začátku. (U současného webu se při změně jazyka z 3 kategorií na úvodní stránce rozdělí na 4 kategorie). Potřeboval bych proto poradit jestli by jste mi nemohli doporučit nějakou šablonu, případně i jaké rozšíření by byly pro tenhle web vhodné, abych se mohl od něčeho odrazit.
Mělo by se jednat o jednoduchou stránku, kam by se vkládali produkty do několika katerogií i s obrázky a nějakým popisem. U webu by bylo potřeba aby šel změnit bez problémů jazyk. Eshop se zatím neplánuje, možná do budoucna, ale ten bych teď v začátcích vynechal a ani ho zatím na webu nechceme.
Jedná se o tento web, který je dělaný v drupalu arboldeseda . Pokud by byla podobná šablona na Joomlu! bylo by to fajn, ale budu rád za doporučení jakkékoliv vhodné šablony, která je osvědčená a bezproblémová.
Byl bych moc vděčný za jakoukoliv pomoc v začátcích.
Děkuji. Standa

04. bře 2015 21:46 #120607
Odpověď od Bong
Moderátor
Když tak na to koukám, tak vám bude stačit Joomla 3x, nastavená jako vícejazyčná a nějaký shop s vypnutou funkcí košíku (funguje jako katalog a kdykoli jde zapnout plnohodnotný shop).

Nainstalujte si tedy poslední verzi Joomly.
Přidejte do ní češtinu a španělštinu.
Nastavte vícejazyčný web.
Přidejte nějaký shop (třeba český Phoca Cart).
Doinstalujte si pro něj češtinu a španělštinu.
Nainstalujte si šablonu dle libosti (třeba Phoca Gweld).
A můžete plnit obsahem.

www.phoca.cz/phocacart
www.phoca.cz/phocacartdemo/
www.phoca.cz/news/780-phoca-gweld-template-released

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Stanislav K.

05. bře 2015 11:01 #120636
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Moc děkuji za nakpopnutí, hodně mmě to pomohlo. Dle Vaší rady jsem udělal vše co jste mi poradil. Po instalaci Phoca Cart jsem už ani nemusel nikde tento modul aktivovat. Šel jsem podle instalační příručky na webu a asi je dělaná pro starší verze Joomly. Když jsem instaloval španělštinu pro Phoca Cart, tak dle infa je to španělština pro Invitex, snad je to dobře. Zatím jsem ale nikde nenašel jak vypnout funkci košíku, možná to ale objevím až tam budu mít nějakaá data. Chcu si zkusti přidat demo data, na které jsem narazil u Phoca Cart a uvidím.

Rád bych se zeptal ještě na pár věcí. Když mám instalované jazyky pro Phoca Cart, znamená, to, že se mi budou jazyky v tomto modulu automaticky přepínat při změně jazyka?
Pokud s emi povede rozchodit provozuschopný web na lokálu, dají se tyto data přetáhnout na nějaký hosting nebo budu muset začít od začátku od instalace Joomly po přidání doplňků a dat?

Děkuji. Standa

05. bře 2015 13:47 #120645
Odpověď od Bong
Moderátor
Veškerá globální nastavení shopu provedete v Možnosti Phoca Cart (najdete v Phoca Cart po kliknutí na tlačítko Možnosti vpravo nahoře).

Nainstalovat si můžete i ukázková data pro shop: www.phoca.cz/download/category/100-phoca-cart-component
Ty si pak nahradíte svými.

Jazyky pro Joomlu a veškeré komponenty se vám budou přepínat automaicky podle návštěvníka nebo podle toho jaký jazyk zvolí. Ale je třeba Joomlu nastaviot jako vícejazyčnou. Viz. třeba návody: www.google.cz/search?q=nastavení+vícejazyčné+joomly

Stránky si připravte na local. Do Joomly si také nainstalujte komponentu pro zálohování Akeeba Backup. Tou si můžete průběžně práci zálohovat a také přenést kamkoli jinam.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Stanislav K.

06. bře 2015 11:18 - 06. bře 2015 11:24 #120704
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Děkuji za Vaše konstruktivní rady a pomoc. Joomlu mám nyní vícejazyčnou. Víceméně stačilo při instalaci Joomly zvolit i více jazyků a většinu nastavení si udělala sama. Stejně jsem si je ale prošel dle návodu všechny různé nastavení abych věděl co kde je. Pokud jsem to pochopil správně, tak až začnu plnit Phoca Cart nějakým zbožím, budu muset vždy vytvořit jednu položku 3x - pro každý jazyk zvlášť? Položku vždy zařadím do kategorie správného jazyku,budu ji mít tedy 3x, a tyto položky provážu. Podle mě by to mělo být takto, pokud ne, opravte mě prosím.
Snad už poslední věc co by mě zajímala jestli to není chyba, je ta, že na mém multijazyčném webu vidím, vždy 2x Menu, jedno v jazyce co zvolím a druhé v angličtině (viz. přílohy) .

-Nejdou mě se m vložit 2 screeny obrazovky, proto jestli budete chtít, přikládám odkaz na stažení z ulozto.cz - ulozto.cz/xHBSMfug/joomla-screeny-rar

Dle správce nabídek to chápu a je to dobře, i když je to pro mě špatně :-) V návodu podle kterého jsem vše kontroloval to má ale také a 2x mu to nezobrazuje. Přišel jsem, že se toho mužů zbavit, když modul toho nechtěného defaultního menu zneveřejním. Je to tak ale správně? Nemám tam třeba nějakou zásadni chybu, která mi bude dělat dál neplechu?
Předem moc děkuji. Standa.

P.S.: Už se v tom začínám snad trošku orientovat. Ještě si v hlavě uvědomit co je modul, kategorie, nabídka, položka nabídky, článek, apod. Vždycky nad tím ještě musím přemýšlet co jak je provazáne, ale už v tom začínám mít trošku jasno. Snad se do toho časem dostanu :-)

06. bře 2015 14:35 #120708
Odpověď od Bong
Moderátor
Chápete správně, ale unikají vám občas souvislosti.

2x menu - to je možné, ale vypnutím modulu to nevyřešíte, prakticky cokoli v Joomle, tedy i modul nastavujete (kromě jiného) pro konkrétní jazyk nebo pro všechny jazyky. Nastavte si tedy jaký modul se v tom kterém jazyce má zobrazovat....

jednu položku 3x - pro každý jazyk zvlášť
- přesně tak, samozřejmě i kategorie atd... ALE šetřete energií! Vytvořte si například 3 kategorie produktů (pro češtinu, španělštinu a angičtinu). Do české kategorii si kompletně naveďte produkty včetně popisků a obrázků a až to budete mít hotové označte všechny produkty ve správci zaškrtávátkem a použijte tlačítko "Dávkové zpracování". V následujícím dialogu si v "Nastavit jazyk" vyberte třeba španělštinu a "Vyberte kategorii pro přemístění/kopírování" nastavte na španělskou verzi produktů, dole pak přepněte na "Kopírovat". Po klepnutí na provést máte okamžitě hotovou kopii všech produktů nastavenou ve španělské kategorii a pro španělský jazyk.Teď už jen stačí ve španělských produktech změnit texty,... Ušetříte takto hromadu práce s nahráváním fotek a podobně.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Stanislav K.

Powered by Fórum