Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vhodná šablona

06. bře 2015 14:55 - 06. bře 2015 14:56 #120711
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Děkuji Vám za cenou radu, ohledně dávkového zpracování.

Ještě se ale vrátím k tomu druhému menu. Po instalaci Joomly je ve správci nabídek toto:

Main Menu
Main Menu cs-CZ
Main Menu en-GB
Main Menu es-ES

U těch jazykových mutací nabídek je to jasné. Pro každý jazyk je nastaveno zobrazení jednoho příslušného menu. Ale u té první nabídky je nastaveí pro všechny jazyky. Tato nabídka nelze smazat, jediné jak se jí můžu zbavit je, že u ní nastavím v modulu nezveřejněno, potom je to vše správně. Jinak u každého jazyka vidím 2 menu. Ten pro příslušný jazyk + to co nelze smazat a je nastaveno pro všechny jazyky.

06. bře 2015 19:06 #120716
Odpověď od Bong
Moderátor
V tom případě je to v pořádku. Špatně jsem vám tomu v předchozíím příspěvku rozumněl.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Stanislav K.

06. bře 2015 19:20 #120717
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Děkuji za odpověď. V tom případě to nechám buď zneveřejněné nebo mě pak napadlo zkusit vymazat některou z jazykových nabídek a tuto přepsat na tu smazanou jazykovou nabídku. Uvidím. Teď bude víkend, tak to nechám uležet a v týdnu se na to zase vrhnu. Velké díky pane Bong :-) Přeji Vám krásný víkend. Standa.

11. bře 2015 08:02 #120819
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Ahoj, narazil jsem na další takovou drobnou věc, na kterou jsem nenašel řešení. Vím, že by to mělo být asi v jiném vlákně fóra, ale pokračuji v tomto, kde jsem začal.
Jedná se o to, že v hlavním popisu, v možnostech Phoca Cart, si zadám nějaký text, který se mi bude zobrazovat u nabídky výběru kategorií. Bohužel ale jsem nikde nenašel jak tento text změnit při změně jazyka. Tento text zůstává vždy stejný nezávisle na jazyku. Je nějaká možnost jak tento text měnit při změně jazyka? Rád bych totiž docílil toho aby při výběru kategorie byl i nějaký text a ne jen 3 čtverečky s obrázky :-)
Bohužel ale k položce nabídky mohu vždy přiřadit pouze jeden typ položky, což musí být seznam kategorií z Phoca Cart. Rád bych k tomu dal i nějaký článek. Jestli to jde, tak jsem nepřišel na to jakým způsobem k této položce přidat i nějaký text. Jde to vůbec?
Snad jsem to napsal srozumitelně a jasně. Pokud ne, omlouvám se.
Děkuji mnohokrát.
Standa

17. bře 2015 11:43 #120958
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda není možné něco udělat s dvojitou navigací. Pro Phoca Cart mám vytvořené položky a pro každou položku jsem chtěl vytvořit položku v nabídce. V navigaci mi to pak ukazuje 2x to stejné:

Jste zde: Úvodní stránka - Seznam kategorií - Škoda - Škoda Rapid - Škoda - Škoda Rapid

Nedá se s tímto něco udělat? Nebo nesmím vytvářet pro každou položku či kategorii v Phocacartu nový seznam nabídky v Joomle! ? Děkuji za radu. Standa

17. bře 2015 18:17 - 17. bře 2015 18:17 #120963
Odpověď od Bong
Moderátor

...v hlavním popisu, v možnostech Phoca Cart, si zadám nějaký text, který se mi bude zobrazovat u nabídky výběru kategorií. Bohužel ale jsem nikde nenašel jak tento text změnit při změně jazyka. Tento text zůstává vždy stejný nezávisle na jazyku. Je nějaká možnost jak tento text měnit při změně jazyka? Rád bych totiž docílil toho aby při výběru kategorie byl i nějaký text a ne jen 3 čtverečky s obrázky :-)

Nádávejte tam ten popis hlavní z PC, ale udělejte si modul Vlastní HTML a ten si na stránce zobrazte v jazyce a umístění dle potřeby.

..Bohužel ale k položce nabídky mohu vždy přiřadit pouze jeden typ položky, což musí být seznam kategorií z Phoca Cart. Rád bych k tomu dal i nějaký článek. Jestli to jde, tak jsem nepřišel na to jakým způsobem k této položce přidat i nějaký text. Jde to vůbec?

Na co článek? Máte moduly v vlasním obsahem co si můžete zobrazit, kategorie mohou mít popis,... Navíc proč to cpete do menu? Stačí jediná položka menu mířící na shop (pojmenovaná třeba Portfolio či jak tomu budete říkat). Vždyť máte jen dvě kategorie výrobků, proč to komplikovat?

..Jste zde: Úvodní stránka - Seznam kategorií - Škoda - Škoda Rapid - Škoda - Škoda Rapid... Nedá se s tímto něco udělat? Nebo nesmím vytvářet pro každou položku či kategorii v Phocacartu nový seznam nabídky v Joomle! ? Děkuji za radu. Standa .

Viz. předchozí odpověď. Vždyť tak prakticky žádné členění nemáte. Nedávejte to do menu.

Jinak pokud chcete poradit se zobrazením MUSÍTE nám dát odkaz na stránky o kterých se bavíme, nebo kde se konkrétně problém nalézá. Případně screen například s domalovaným "jak chci aby to vypadalo". Takto se radit nedá...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum