Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zpoplatnění Google Maps od 11. června

11. kvě 2018 08:56 #135575
Odpověď od Bart
Moderátor

Cony napsal: Teda to je lobby, Barte, že ty jsi tajný zaměstnanec seznamu :)

Teď už nejsem tajný :(.

11. kvě 2018 09:01 #135576
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Mi se podobají ty mapy od nokia. Mám je od nich v mobilu jako navigaci a jsem spokojený. Trochu jsem nepochopil jejich cenovou polititku, přesněji omezení toho free plánu, ale jinak se mi to líbí.
wego.here.com

PS: Ale stejně dám asi přednost českému seznamu.

11. kvě 2018 09:55 - 11. kvě 2018 09:56 #135580
Odpověď od H13
Admin

Mi se podobají ty mapy od nokia. Mám je od nich v mobilu jako navigaci a jsem spokojený. Trochu jsem nepochopil jejich cenovou polititku, přesněji omezení toho free plánu, ale jinak se mi to líbí.


Tady jde o to najít spíš alternativu, která je zcela zdarma a bez nějakých složitých podmínek. Pokud mají mapy od Nokie nějaké podmínky a platební plány, pak pravděpodobně nebudou moct kokurovat Google Maps API.

Problém u Google Maps API nebude primárně cena, protože se asi ve většině případů vejde do jejich kreditu, ale:

1) člověk už tam musí zadávat nějakou platební kartu a pokud má klienta, může to být složité
2) pořád bude mít nepříjemný pocit pro případ, co se stane, když např. mapy začnou nějakým způsobem zneužívat roboti

A pokud se těmto dvou bodům např. u Nokie nebo u jiných map člověk nevyhne, asi nemá cenu přecházet. :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

11. kvě 2018 13:24 #135588
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ono se stačí podívat na console.developers.google.com/iam-admin/quotas?project= a na všech projektech jsem se nedostal ani na jedno 1% využití denního limitu.
Mám projekty, kde na mapu za celý den nikdo neklikne (není žádné použití), tak doufám, že roboty dokáže google nějak odseparovat. Do google analytics je taky nepočítá.

Je pravdou , že je značně iritující, dávat někam možnost inkasa ze své karty. Mám kvůli tomu samostatnou , kde jsou řádově stokoruny.

11. kvě 2018 15:09 #135593
Odpověď od ma®vays
Návštěvník

ernst napsal: (není žádné použití)

Specifikuj blíž, prosím. Doteď mi není jasné, jestli se do limitu počítá i normální načtení, když se načítá stránka, na které je mapa umístěna.

12. kvě 2018 19:40 - 12. kvě 2018 19:41 #135632
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
není nic jednoduššího, něž na tom odkazu, co jsem poslal se na jednotlivý projekt podívat a vyzkoušet, co se započte jako použití. Je to tam do tří minut.

Reloud stránky se jako nové načtení započte, ale na den mi tam vychází volných 100 000 načtení. Ale třeba ze 3 reloudů se započtou dva. neumím říct jak to přesně počítaj.

Samozřejmě normální načtení stránky s mapou se také počítá.

Powered by Fórum