Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kategorie nebo článek a článek v jednom

12. led 2016 19:43 - 12. led 2016 19:45 #125201
Odpověď od Seth
Začátečník
Rád bych, aby to bylo jako teď v příloze, s tím, že to bude klikatelné, protože to je dělané z obrázků. (kdybych to dělal klasicky z kategorií, tak nedocílim tohoto efektu)

Tedy kliknu na interiér, objeví se mi to co posílám v příloze a dál si vyberu co chci, kuchyně, realizace, atd.

zkuste prosím kliknout teď na ten web : www.furnish-idea.com/index.php?option=co...log&id=21&Itemid=125

v dolní části jde kliknout na kuchyně, tak to chci, aby to šlo i na tom horním ( protože to dolní tam nebude )

P.S.: díky propojení realizací a kategorií nakonec budou obrázky duplikovány ale s tím už si poradím.

12. led 2016 20:23 #125202
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
asi jsem již pomalejší na myšlení, ale stále nechápu, co má vlastně být výsledkem. Co Vám brání to udělat nahoře stejně jako dole?

Vidím jen výsledek, nevidím, jak to máte udělaný. Kam vede ten odkaz kuchyně?
Celé to máte udělaný jako kategorie a podkategorie článků a jako blog?

12. led 2016 21:00 #125203
Odpověď od Bong
Moderátor
Já sice také nerozumím, ale pokud umíte udělat odkaz z obrázku v jednom článku, musíte to snad umět i v jiném.
Pokud vám to ve výchozím editoru Joomly nejde dobře, použijte nějaký přívětivější editor, například JCE. Pak stačí kliknout na obrázek v editoru, kliknout na tlačítko vytvoření odkazu a v dialogovém okně si vyberete z obsahu článků, kategorií, menu a dalšího co potřebujete.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. led 2016 09:56 #125204
Odpověď od Seth
Začátečník
Odkazy mám, teď jsem to upravil do skoro výsledné podoby.
Code:
http://furnish-idea.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=21&Itemid=125

celé menu mám nastavené jako blog kategorií.

Jak zneviditelním ty kategorie, aby mi to zůstalo bez nich? Červeně označené.

Ten výsledný obrázek, aby tam zůstal sám ( modře označené ) jsou obrázky v kategorii interier1 s odkazama na články

Posílám ještě navíc uspořádání kategorií.

Odkazy jsou funkční, prosím o otestování, děkuji.
Přílohy:

13. led 2016 13:10 - 13. led 2016 15:34 #125208
Odpověď od Bong
Moderátor
Zobrazení kategorií a podkategorií na stránce je záležitostí nastavení zobrazení stránky. Hledejte tedy třeba v nastavení položky menu.

Ale tím, že skryjete zobrazení "nepotřebných" kategorií na stránce se jich nezbavíte. Generované SEF URL, Drobečková nápověda, mapa stránek, atd... s tím budou pracovat stále a brzo se tady budete ptát, jak se toho zbavit.
Navrhněte si už od počátku JEDNODUCHOU strukturu tak, jak ji chcete mít. Nakonec typ stránek, které vytváříte již ve světě existuje. Podívejte se ke konkurenci, jak se to dělá (design, členění vyhledávání, filtrování, přehlednost,... => použít nějaké rozšíření a ne články).

To co tam vytváříte je (dle mého) trochu čuňárnička, která vám (nejen v tomto oboru) plusové body nepřinese.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum